Новости Ровно / В мире / З'явилась карта "пластикового материка" в Світовому океані

З'явилась карта "пластикового материка" в Світовому океані

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Проблема океанічного сміття стала серйозно обговорюватися лише близько 10 років тому. Першим в 1997 році було виявлено скупчення в північній частині Тихого океану. І тільки в 2004 році британський морський еколог Річард Томпсон (Richard Thompson) прийшов до висновку, що більша частина океанічного сміття - це пластик.
Під дією сонця, вітру і води значна його частина перетворюється в крупинки розміром з рисове зерно і дрібніше. Визначення впливу пластика на океан як на найбільшу і найменш вивчену екосистему на даний момент є однією з першочергових задач морської екології.
У рамках дослідження масштабів проблеми команда дослідників під керівництвом Андреса Козара Кабаньяса (Andres Cozar Cabañas) склала карту розподілу пластикового сміття у Світовому океані. У 2010 році морські екологи брали участь у дев'ятимісячної кругосвітньої експедиції, присвяченої вивченню впливу глобального потепління на океани в цілому і зокрема на біорізноманіття глибоководних екосистем.
Первинним завданням для команди Кабаньяса було вивчення фауни в поверхневих шарах. Але, коли в пробах води стали виявлятися крихітні частинки пластику, групу дослідників переорієнтували на оцінку рівня забруднення океану.
Згодом дані, зібрані в ході експедиції, були доповнені результатами інших досліджень, проведених в полярних регіонах, південній частині Тихого океану, а також в північній Атлантиці. У підсумку екологи виявили десятки тисяч тонн пластикового сміття, який сконцентрований у всіх п'яти субтропічних круговоротах. Причому океанічні течії виступають в ролі конвеєрних стрічок, що доставляють в ці зони мільйони одиниць пластика.
З'явилась карта "пластикового материка" в Світовому океані
Цікаво, що детальний розрахунок теоретичного масштабу забруднення показав, що сміття має бути набагато більше. Виходить, що величезна кількість фрагментів пластика розміром від кількох мікрон до декількох міліметрів вважаються зниклими без вести в поверхневих шарах океану.
Очевидно, що вони повільно занурюються на дно і на даному початковому етапі вивчення проблеми вкрай важко дати оцінку впливу такого роду забруднення на різні океанічні екосистеми. Вчені схильні вважати, що відбуватися це почне набагато раніше, ніж фахівці, та й всі ми, про це дізнаємося.
Тепер перед дослідниками стоїть безліч питань. Де саме осідає втрачений пластик? Яке його кількість? І як він туди потрапляє?
З'явилась карта "пластикового материка" в Світовому океані
Доктор Кабаньяс, вважає, що одна з відповідей криється в тому, що дрібні мезопелагіческіе риби поїдають частинки пластику, приймаючи їх за їжу. Протягом кругосвітньої експедиції неїстівні фрагменти часто зустрічалися в їхніх шлунках. Ці риби живуть в середніх шарах на глибинах від 180 до 1000 метрів і, по суті, про них мало що відомо, крім того, що вони в океані мешкають в достатку. Вдень вони ховаються від хижаків у глибинах, а вночі піднімаються до поверхні за їжею.
Як приклад дослідники наводять світяться анчоусів. Ці рибки населяють центральні кругообіг океану і є проміжною ланкою у харчовому ланцюзі між планктоном і морськими хребетними. Анчоуси - основне джерело їжі для промислових риб, таких як тунець і риба-меч, і будь-який пластик з їхніх шлунків виявляється згодом всередині хижака.
З'явилась карта "пластикового материка" в Світовому океані
Нова інформація про проникнення пластика в океанічні екосистеми з'являється постійно, і дослідники усього світу прикладають масу зусиль, щоб вивчити проблему і, можливо, запобігти черговій екологічну катастрофу. Тому, кидаючи чергову пластикову пляшку не тільки з вікна океанічного лайнера, а й просто повз урни, кожній людині варто задуматися про те, що рано чи пізно він, швидше за все, з'їсть цю пляшку за обідом.
17 июля 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Як у Рівному парк біля ПДМу знову прибирали

Зробимо Рівне найчистішим містом України! Саме з таким гаслом пройшов ще один суботник, який 12 липня провели організатори проекту «Чисте місто». На прибирання паркової території біля Палацу дітей та

Елеватори та зерносховища Рівненщини готові до нового врожаю

Рівненщина цього року планує зібрати більше мільйона тонн зернових, у тому числі й кукурудзи. Для цього використовуватимуть дев’ять зерносховищ загальною місткістю 360 тисяч тонн. Крім того, 400 тонн

Депутат Рівнеради звозив молодь на смітник

2 липня, відбулась екскурсія на територію Рівненського сміттєпереробного заводу. Це спільний проект компанії "Санком-Рівне" та МГО "Молодь-Діє".

На Рівненщині визначили як економити газ

На сьогоднішній день тема політичної ситуації в Україні та її ворожих відносин з Росією у всіх на слуху. Нещодавно російський «Газпром» ще більше підлив масла у вогонь, призупинивши поставку газу в

Рівнян кличуть на суботник - прибрати парк біля ПДМу

Давно не секрет, що у центрі нашого міста є парк не для відпочинку, а для ... сміття. Можна спробувати шукати винних, або ж перекласти відповідальність на когось, але проблему цим не вирішиш!