Новости Ровно / Наука / У Рівненському музеї показали писанку, якій вже 950 років

У Рівненському музеї показали писанку, якій вже 950 років

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
У Рівненському музеї показали писанку, якій вже 950 років Унікальну писанку представили у рівненському краєзнавчому музеї. Науковці стверджують, експонату майже тисяча років. Знайшли її археологи під час розкопок басейну Хрінницького водосховища. Це чи не єдиний неушкоджений експонат періоду Трипілля. Поруч із писанкою виставили й інші цінні знахідки, які науковці відкопували упродовж 20 років.Науковий співробітник краєзнавчого музею Олексій Войтюк вже десять років займається археологічними розкопками поблизу Хрінницького водосховища. Нині пишається своєю участю в історичних дослідженнях. Адже археологам вдалося зібрати чималу колекцію унікальних речей.

Свою двадцятирічну працю дослідники представили на показ у музеї. Експонати доповнили фотографіями, та малюнками. На яких зобразили побут, та усі речі які віднайшли. У такий спосіб ,каже науковець відвідувачам простіше розуміти суть та призначення знахідок. Ось цей шматок Амфори та фігурка божества Сарапіса вже показали у музеях Канади та Європи. Особлива гордість археологів писанка 12 століття. Цінна вона й тим що майже неушкоджена.

Олексій впевнений, писанка належала до знатного роду.

Усього в колекції представили понад п'ятсот експонатів. Це монети римської та литовської доби, прясла, гребені, гончарний посуд, ножі та вістря стріл.

29 апреля 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Благодійний марафон цьогоріч допомагатиме десятьом рівненським дітям

З вірою в майбутнє - задля дітей. Щорічний благодійний марафон знову виходить на старт. Вже 19 років вихованці палацу допомагають своїм друзям, які потребують підтримки. Цьогоріч марафонівцями стали

Справжні технічні знахідки учні Рівненщини представили на щорічному конкурс ...

Моделі літаків, замків, ракет та механічних приладів презентували школярі Рівненщини. Виставка учнівських виробів під назвою "Наш пошук і творчість - тобі, Україно!" відбулася в обласній бібліотеці.

Свободівця Сергія Рибачка представили чиновникам як нового голову Рівненськ ...

Навести порядок та стабілізувати обстановку в області має новий голова рівненської обласної державної адміністрації Сергій Рибачок. Адже саме такі настанови отримав він від виконуючого обов'язки

Що шукатимуть поляки на цвинтарях Рівного?

Померлі поляки - мешканці старого Рівного стали темою дослідження рівненського журналіста та дослідника Чеслава Хитрого. Сьогодні він у краєзнавчому музеї презентував власну книгу- каталог під

На Рівненщині реставрували давньоруську булаву

Віднині відвідувачі культурно-археологічного центру «Пересопниця», можуть побачити як виглядає автентична княжа булава, що у XII-XIII століттях символізувала владу.
Популярные новости