Березовий гриб чага придушив розмноження частинок COVID-19

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
 гриб чага

Однак його дія в організмі людини вчені ще не перевіряли.

Вчені Центру вірусології та біотехнології "Вектор" в Новосибірську довели, що екстракт березового гриба чаги може пригнічувати розмноження частинок коронавируса нового типу в пробірці. Це говорить про те, що на основі такого екстракту можна створити противірусний препарат.

Чага - це народна назва паразитного гриба трутовик скошений (Inonotus obliquus). Найчастіше він починає рости на пошкоджених ділянках кори берези, але зустрічається і на інших деревах - наприклад, вільхи, горобині або клені.
Екстракт чаги використовують у народній медицині для профілактики і лікування шлунково-кишкових захворювань, хвороб печінки, серця, туберкульозу. Вчені пояснюють його лікувальні властивості біологічно активними речовинами, які утворюються при взаємодії берези і гриба.

Раніше фахівці "Вектора" вже випробовували активність екстракту чаги до вірусу імунодефіциту 1-го типу, простого герпесу 2-го типу, вірусу Західного Нілу і вірусу натуральної віспи. Їх дослідження показали, що витягнуті з губки водні екстракти пригнічували всі досліджені в роботі віруси, включаючи ВІЛ. Однак ліків від цих вірусів на основі чаги поки не створили.

Вірусологи центру "Вектор" вивчили, чи можуть водні екстракти аптечної губки впливати на життєдіяльність коронавируса SARS-CoV-2. Для цього вчені нанесли на культуру клітин екстракти чаги в різних концентраціях. Через деякий час на них же наносили штам коронавируса нового типу.

Виявилося, що екстракт знижує активність патогенних часток. Дослідники вважають, що, з огляду на низьку токсичність губки, на її основі можна створювати препарати проти коронавируса. Дослідники вже подали заявку на патент.

Вчені розробили кілька способів приготування концентрованих водних екстрактів губки, один з яких можна використовувати в домашніх умовах. Ефективність екстракту чаги, приготованого за цією методикою, перевірила на собі одна з авторів дослідження, а також її колеги і знайомі. За їхніми словами, через 5-7 днів симптоми інфекції пройшли.

Однак всі вони проходили симптоматичне лікування (наприклад, брали жарознижуючі препарати), повноцінного дослідження ефективності чаги проти COVID-19 вчені не проводили і не довели її. Тому в даному випадку невідомо, що конкретно допомогло проти симптомів коронавирусной інфекції - екстракт чаги, симптоматичне лікування або хвороба пройшла сама.

Слід додати, що це дослідження не проходило перевірку незалежних експертів, як це зазвичай буває в подібних випадках. Тому до висновків з цього дослідження потрібно ставитися обережно.
16 ноября 2020 /
Источник: rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

На Рівненщині змагалися дитячі будинки сімейного типу

Перший спортивний фестиваль дитячих будинків сімейного типу провели у селі Козлин Рівненського району.

Який раціон харчування допомагає знизити ризик хвороби Альцгеймера

За оцінками лікарів, число страждаючих Альцгеймером зростає. Причому експертам стає дедалі очевиднішим, що не тільки генетика, але й різні чинники способу життя (у тому числі харчування) відіграють

У Рівному шукають де прокласти велодоріжки

Бути чи ні велодоріжкам у Рівному поки що питання риторичне. Адже лише для завершення роботи над схемою велошляхів потрібно ще 76 тисяч 848 гривень. Про це повідомив під час сесії Рівнеради депутат,

У Рівному "прийомні діти" Хитрого показали на що здатні

Рівне може стати столицею фотомистецтва. Це вкотре довели учні відомого в країні митця Едуарда Хитрого. У фотоклубі Час відкрилася нова виставка із роботами його вихованців. А вони показали

Стреси головний чинник захворювання на туберкульоз, запевнили рівненські ме ...

Туберкульоз - це національне лихо, стверджують фтизіатри напередодні міжнародного дня боротьби з цією хворобою. Лікарі пояснюють це низьким рівнем життя та нестабільною економікою. Тому вкотре
Популярные новости