Найстаріша автошкола Рівного щороку садить за парти півтори тисячі слухачів

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Район вулиці Курчатова почав розбудовуватися наприкінці 50-х. До того на місці всім відомого мототреку, а точніше – стадіону технічних видів спорту, простягалися безкраї поля. У той час серед інших новобудов тієї південно-східної околиці Рівного з’явилося сучасне, просторе й світле приміщення сьогоднішньої Автошколи Товариства сприяння обороні України.

– Нашу автошколу заснували ще в 1947 році, – гортає сторінки історії голова Рівненської міської організації ТСОУ Володимир Дмитрук. – Тоді вона називалась автомотоклубом, була розташована на вулиці Лермонтова і працювала під керівництвом Леоніда Філюка. Тільки 1965 року ми переїхали в нинішнє приміщення. На той час автошкола виконувала декілька функцій, основна з яких – підготовка спеціалістів для служби у Збройних силах. Наші викладачі займались військово-патріотичним вихованням молоді, навчали висококласних водіїв усіх категорій та електромеханіків. На базі школи навіть був гуртожиток, бо ж у нас навчалися курсанти з багатьох районів області за направленням Рівненського військового комісаріату.

Рівненська автошкола завжди вважалась однією з кращих в Україні. У 1982 році їй було присвоєно звання зразкової учбової організації, а в 1983-му – перше місце серед шкіл Прикарпатського військового округу за високі показники в підготовці спе-ці­алістів для армії. Систематично отримували високі нагороди на всеукраїнських, обласних та місцевих змаганнях спортсмени, які займалися технічними видами спорту на базі автошколи.

Та минав час – відбувалися зміни. У 2009-му військкомати перестали готувати водіїв на базі автошкіл ТСОУ, але продовжилась співпраця з 167-м територіальним центром комплектування з підготовки військовослужбовців-контрактників. Також працюють автомобільні курси для всіх охочих і різноманітні секції: автомобільна, стрілецька, радіоаматорів, автомодельного й підводного спорту, собаківництва.

– Хоча коло наших повноважень скоротилось, до нас так само приїжджають колеги, щоб перебрати досвід. Торік, наприклад, ми приймали полтавчан і львів’ян, – розповідає заступник директора з організації навчання Сергій Левчук. – Маємо хорошу матеріально-технічну базу. В нашому автопарку – 16 легкових і 9 вантажних автомобілів, 2 автобуси і 2 автопричепи, мотоцикли і скутер. Усі класи обладнані технічними засобами та сучасним програмним забезпеченням, а про досвід викладачів і не кажу: половина з них має вищу категорію і значний стаж роботи. Більш як 25 років працюють викладачі – ветерани товариства Микола Ковальський, Тимофій Величко, майстри Володимир Мосійчук і Анатолій Ткачук. Щороку випускаємо півтори тисячі слухачів, тобто одночасно в нас навчається п’ять груп, у які набираємо по 130–140 слухачів. Плюс маємо навчальний підрозділ у Здолбунові. Є денна і вечірня форми навчання. Під час занять велику увагу надаємо практичній підготовці. Майстерне водіння – візитівка нашого закладу, тому велику увагу приділяємо як безпеці руху, так і навичкам водіння в екстремальних умовах. Вважаємо, що спеці­алістам це обов’язково знадобиться.

Автошкола ТСО України – єдиний у Рівному заклад, після закінчення якого можна отримати не тільки посвідчення водія, а й свідоцтво про отримання робітничої професії відповідної категорії.

– Ми навчаємо слухачів за двома програмами – освітянською і Міністерства внутрішніх справ, – розповіли нашому кореспондентові викладачі. – І це важливо для тих, хто збирається працювати за спеціальністю. Від нас виходять кваліфіковані робітники, котрі мають хороші навички водіння, адже практична частина підготовки триває не менш як сорок годин. Готуємо водіїв усіх категорій: «А1», «А», «В», «С1», «С», «Д», «СЕ», а також водіїв із перевезення небезпечних вантажів «ДПНВ» (ADR – міжнародні перевезення). До нас звертаються ті, хто хоче не просто отримати права, а стати справді хорошим водієм, а то й водієм-екстремалом.

Неля ЗАБОЛОТНА
05 февраля 2015 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Міська влада нагородила переможців міський олімпіад

Серед учасників міських спартакіад визначили сім команд-переможців. Сьогодні їх нагородили кубками та призами.

На Рівненщині оздоровили майже 50 відсотків школярів

Послугами з оздоровлення та відпочинку цьогоріч охоплено майже 77 тисяч дітей шкільного віку. Це половина від загальної кількості школярів Рівненщини, повідомили в управлінні молоді та спорту ОДА.

Молоді конструктори з Рівного перемогли у змаганнях із судномодельного спор ...

У Рівному підбили підсумки  відкритих обласних змагань учнівської молодої з судно модельного спорту (моделі 600 мм). Вони  тривали упродовж двох днів 7 та 8 липня у дитячо-юнацькій спортивній школі

Рівненські перевізники заявляють, що влада винна їм 30 мільйонів гривень

«Майже 30 мільйонів гривень має заплатити перевізникам Міська рада міста Рівне тільки за регулювання тарифу на міські перевезення пасажирів. Така ціна вчорашнього рішення виконавчого комітету

13 та 14 травня у Рівному проводиться міський військово-патріотичний юнаць ...

З метою активізації роботи з військово-патріотичного виховання молоді, узагальнення стану допризовної підготовки юнаків в загальноосвітніх навчальних закладах міста Рівного та підвищення
Популярные новости