Новости Ровно / Наука / У РДГУ стартували ректорські перегони

У РДГУ стартували ректорські перегони

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Рівненський державний гуманітарний університет увійшов у період передвиборчої боротьби за посаду ректора, яка має завершитися 19 березня обранням очільника вишу.

Як повідомили в інформаційному ценрі РДГУ, стартували перегони 26 грудня 2014 р. на зборах трудового колективу університету. Вони пройшли згідно з новим законом про процедуру висунення кандидатур на посаду ректора та виборів ректорів вищих навчальних закладів, що дуже нагадує вибори Президента держави. Важливість події для університету продемонстрував трудовий колектив, усіх бажаючих представників, якого не змогла умістити найбільша зала РДГУ.

Проте, як заявив головуючий на зборах голова профспілкового комітету вишу професор Олександр Мосієвич, присутні чотири з половиною сотні викладачів, працівників та студентів у залі засідань склали більше ніж 2/3 від кількісного складу трудового колективу (600) та визначеного законом відсотку представництва від студентства.

Із вирішенням питання кворуму розпочався процес висунення кандидатур. На час зборів їх виявилося дві – в.о.ректора, професор Руслан Постоловський та завідувач кафедри політичних наук професор Максим Гон. Першу кандидатуру висунув трудовий колектив університету, другу – очолювана кандидатом кафедра.

Кандидат Руслан Постоловський акцентував увагу на головному завданні ректора – на збереженні колективу університету, незважаючи на політичні та економічні труднощі, збереженні РДГУ як університету у період оптимізаційних процесів, які були запущені ще попередньою владою. Також Руслан Постоловський відмітив наявні труднощі розширення та вдосконалення матеріальної бази через постійні скорочення фінансування державних вищих навчальних закладів.

Обговорення його кандидатури не зайняло багато часу – 6-7 загалом позитивних виступів можна звести до наступного: — досвід і здатність Р. Постоловського відстоювати інтереси університету на державному, міністерському та місцевому рівні; збереженні гуманітарного університету як окремого вищого закладу освіти в умовах спроб об’єднати його з НУВГП, вузом зовсім іншого профілю; незважаючи на скрутні економічні часи — збереження трудового колективу від скорочень та, завдяки грамотній фінансовій політиці, — регулярної виплати зарплат, що вдавалося і вдається не усім вишам.

Обговорення кандидатури Максима Гона не відбулося через відсутність з невідомих причин самого кандидата.

Проведене відкрите голосування за кандидатуру Руслана Постоловського, за підсумками якого четверо присутніх «утримались», усі інші проголосували «за» продемонструвало єдність колективу у підтримці свого висуванця. При таких результатах першого голосування ставити на голосування і другу кандидатуру ведучий зборами не знайшов потрібним. Одностайно підтримали кандидатуру Постоловського й викладачі кафедри, яка висунула кандидатуру Максима Гона, не зважаючи на те, що вони підписали подання щодо висунення свого очільника на посаду ректора.

Уже за декілька днів після святкування Нового року до двох внутрішніх кандидатів на посаду ректора долучився третій – професор РДГУ Микола Бордюк. І це лише початок. Є ймовірність висунення певної кількості кандидатур і ззовні.
13 января 2015 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

У гуманітарному університеті стартували вибори ректора

Канікули в Рівненському державному гуманітарному університеті розпочалися під знаком виборів ректора вишу.

Острозька академія запропонувала відзначати День українського студента

Братство спудеїв Національного університету «Острозька академія» звернулося до студентів ВНЗ України із пропозицією спільно підняти питання щодо встановлення дати Дня українського студентства.

У День Університету в Острозі вишиватимуть Біблію

9 жовтня студенти та викладачі НУ «Острозька академія» відзначатимуть День Університету.

У медзакладах створять комунальні аптечні пункти

В кожному медичному закладі обласної ради повинен бути аптечний пункт обласного комунального підприємства «Аптека «Ліки» — таке стратегічне завдання поставив голова обласної ради Михайло Кириллов

«Колектив та роботу на РЗВА потрібно зберегти» - Сергій Рибачок

Голова Рівненської облдержадміністрації Сергій Рибачок зустрівся з трудовим колективом «РЗВА-Електрик». Рівненська ОДА реагує на напружену ситуацію, яка виникла на Рівненському заводі високовольтної
Популярные новости