Тиждень української писемності та мови в Острозькій академії

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
День писемності та мови відзначають в Україні 9 листопада. Утім в Національному університеті «Острозька академія» святкування тривало понад тиждень. Про це повідомили з університету.

«У нашому університеті щорічно намагаються наголосити на тому, що питання мови є дуже важливим, особливо в сучасних реаліях. Цікаво те, що ініціаторами багатьох заходів були самі студенти. Звісно, вони готувалися до святкування за сприяння кафедри, але робили все з ентузіазмом. У науковому плані найважливішим заходом була конференція, на яку приїхали представники з Ялти, Вінниці, Харкова та інших міст. У нас уже є гості, які щорічно приїздять на цю конференцію. Мені здається, нам усе вдалося, тиждень був дуже насиченим й цікавим», – розповіла викладач кафедри української мови і літератури Зоя Столяр.

Розпочалося вшанування української мови та писемності третього листопада з «поетичної сушки» – в одному з коридорів Острозької академії організатори повісили нитки з прищепками, щоб усі охочі могли прикріпити до них свої вірші. «Поетична сушка» продовжувалася весь тиждень, як і акція «Наголошуй правильно» – на дошках оголошень усіх факультетів студенти розмістили плакати зі словами, вимову яких студенти порушують найчастіше, і позначили правильні наголоси.

Одним із основних заходів, приурочених до Дня писемності, стала акція «Тут слухають UA». Учасники акції дорогою додому даруватимуть водіям громадського транспорту диски з україномовною музикою — альтернативу російській поп-музиці. Схожі акції студентами Острозької академії проводилися уже неодноразово. Утім інновацією цьогорічного заходу стане розміщення учасниками на особистих сторінках у соціальних мережах «селфі» з водіями. Цей запис вони позначатимуть хештегом #тутслухаютьua (#тутслухаютьюа) із зазначенням назви рейсу автобуса, водій якого відтепер вмикатиме в салоні україномовну музику.

«Почути українську музику в транспорті чи в інших громадських місцях фактично неможливо. Тому ми намагаємося привернути увагу до українського. Акція спрямована на популяризацію української мови серед громадськості і є безстроковою», – розповів співорганізатор акції, голова ГО «Братство спудеїв» Данило Плахотін.

Перший диск студенти разом із ректором НаУОА Ігорем Пасічником вручили водієві автобуса «Острог–Рівне».

Наступна акція – «Захищайте свічечку крихітної букви «Ї»: організатори розповсюджували наліпки та закладки із зображенням літери «Ї». Для написання «Академічного оповідання» в центральному корпусі університету були розміщені паперові стенди. Упродовж дня всі охочі могли дописати на них одне будь-яке речення. Потім отриманий текст відредагують та опублікують на сайті Національного університету «Острозька академія».

«Студенти — молодці. Це дуже цікавий захід. Я задав патріотичну тему, а ви вже можете її продовжувати або писати про будь-що інше», – сказав ректор Ігор Пасічник, який своїм реченням розпочав оповідання.

Продовжив низку урочистостей «Лінгвісичний КВК». За результатами оцінювання, переможцем лінгвістичного КВК стала команда «Yoo-гурт».

«Укотре тішуся, що я тут. Такі конкурси – один із найкращих способів вивчення мови. Було дуже цікаво, смішно. Дякуємо вам, дорогі наші студенти», — сказав після закінчення КВК один із членів журі, кандидат філологічних наук Юрій Миненко.

Театральна студія «Дивись!» теж не залишилася осторонь і зробила свій внесок у святкування, презентувавши уривок із п’єси Т. Чубая «Вертеп».

6-7 листопада відбулася ІV всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми культури української мови й мовлення». Участь у ній взяли науковці з усіх куточків України. Також у рамках відзначення тижня української писемності та мови відбувся виступ ансамблю скрипалів та декламаторів «Мелодія українського слова» та тренінг з ораторського мистецтва «Майстерність сучасного українського ритора».
10 ноября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

У Рівному для дітей-переселенців організували поїздку в музей Першокниги

Напередодні Дня писемності та мови міські просвітяни розповідали дітям-переселенцям про виникнення української солов’їної. За традицією, у рік Шевченка всі учасники читали також і поезію великого

У День Університету в Острозі вишиватимуть Біблію

9 жовтня студенти та викладачі НУ «Острозька академія» відзначатимуть День Університету.

Студенти "Острозької академії" написали патріотичні вірші

У Науковій бібліотеці Національного університету «Острозька академія» відбулась презентація чергової збірки поезії студентів економічного факультету під назвою «Чорне і біле».

На Рівненщині пройшов другий етап пробного тестування із ЗНО

Нагадаємо на Рівненщині виявило бажання спробувати свої сили напередодні справжніх випробувань понад 3 тисячі школярів. Минулого тижня діти перевіряли свої знання із української мови та літератури та

Світовий рекорд Гіннеса встановили в Національному університеті "Острозька ...

Світовий рекорд встановили сьогодні в Національному університеті "Острозька академія". 19 діб поспіль студенти, викладачі, гості університету безперервно читали твори Тараса Шевченка. Завдяки цьому
Популярные новости
Loading...