Новости Ровно / Наука / У Рівному для дітей-переселенців організували поїздку в музей Першокниги

У Рівному для дітей-переселенців організували поїздку в музей Першокниги

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Напередодні Дня писемності та мови міські просвітяни розповідали дітям-переселенцям про виникнення української солов’їної. За традицією, у рік Шевченка всі учасники читали також і поезію великого Кобзаря. На кожну літеру алфавіту окремий вірш.

Палітра української мови різнобарвна, — кажуть просвітяни. Кожне слово має свій колір. Артем, як і більшість дітей переселенців сьогодні малює мир. Для хлопчика він зелений. Війну ж усі без винятку забарвлюють у чорний.

Артем, переселенець зі Сходу:

— В мене мир зелений, тому що це асоціюється із цим словом. Головне, щоб війна швидше закінчилася.

Зустрічі із дітьми-переселенцями освітяни проводять вже не вперше. Раніше спілкувалися зі старшокласниками, сьогодні ж у стінах музею «Просвіти» зібрали учнів середньої школи. Напередодні Дня писемності говорили про мову.

Катерина Сичик, голова ГО «Міська Просвіта ім. Тараса Шевченка»:

— Для того, щоб їм якомога більше розказати про Україну, про історію, про культуру і розказати, як виникла українська писемна мова. Тому сьогодні у музеї і відбулася екскурсія, де ми розказали про історію «Просвіти», тому що ця організація, як тільки виникла, почала боротися за права українців.

Далі для дітей переселенців влаштували поїздку в село Пересопниця – в музей Першокниги.
08 ноября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Очільники Рівного подарували дітям-переселенцям бурштинові кулони

Донецьк, Луганськ, Слав’янськ, Горлівка, Первомайськ, Харциськ, Севастополь – з різних куточків Сходу України та Криму до Рівного приїхали діти. Вони переселилися до нашого міста не з власної волі –

Понад 500 переселенців зі Сходу та Криму відвідують навчальні заклади Рівне ...

Понад п’ятсот вимушених переселенців з Донецької, Луганської областей та АР Крим нині навчаються у школах, ПТНЗ, вишах області та виховуються у дитячих садочках.

Рівненщина прийняла 1007 переселенців

У Рівненській області станом на 21 серпня зареєстровано 1007 переселенців (739 людей зі Сходу України та 268 – з Криму). 92 відсотків переселенців – це жінки з дітьми та пенсіонери. 26 родин є

Рівненські просвітяни обурені смертю колеги від рук терористів

Голова луганської "Просвіти" Володимир Семистяга помер, перебуваючи в полоні у терористів "ЛНР".

Поетичний флешмоб «Читаємо Шевченка разом»

6 березня 2014 року о 14.00 год. на терасі Рівненської обласної бібліотеки для молоді (вул. Київська, 18) до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка відбудеться поетичний флешмоб «Читаємо
Популярные новости