Не знаєш українську – залишайся на наступний рік

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
П’ять нововведень до складання ЗНО

Для зовнішнього незалежного оцінювання на наступний рік придумали нові правила. Про це кореспондент нашої газети дізналася від начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорія Таргонського та директора Львівського регіонального центру оцінювання якості знань Лариси Середяк.

У 2015 році абітурієнти складатимуть ЗНО із 12 предметів. Це на два предмети менше, ніж цього року, повідомила Лариса Середяк. Зі списку обов’язкових дисциплін виключили всесвітню історію та всесвітню літературу. Кожен учасник ЗНО матиме змогу скласти тест не більш як із чотирьох предметів.

Крім того Український центр оцінювання якості освіти у 2015-му зняв умовний бар’єр, що обчислювався мінімальними 124 балами. За словами Лариси Середяк, у тих випускників, котрі склали ЗНО, результати за рішенням експертних комісій з кожного предмета визначатимуться від 100 до 200 балів. Тобто вводиться межа: «склав – не склав». Хто склав, отримав мінімум сто балів. Якщо ж не склав (скажімо, отримав 99 балів) – такий результат позбавляє права подавати документи до вузу.

ЗНО з української мови та літератури обов’язкове для всіх абітурієнтів. Той, хто не складе укра­їнську, до тестів із решти предметів не допускається, отже, вступити до вузу в 2015-му вже не зможе.

З української мови та літератури, а також математики на випускників ­чекають дворівневі тести (базовий і поглиблений). Результати ЗНО з україн­ської мови та літератури (базовий рівень – українська мова) зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації (ДПА) для всіх випуск­ників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року.

Є ще й така новація: сертифікати ЗНО з минулих років вважатимуться недійсними. Тобто якщо ти з якихось причин до ВНЗ не вступив, наступного року ЗНО треба складати повторно. Обмеження при поданні документів залишаються ті, що й були: абітурієнти матимуть право подавати документи не більш як до п’яти вищих навчальних закладів і не більш як на три спеціальності в кожному. ЗНО проводитиметься у квітні-липні 2015 року. До цього часу можна перевірити свої знання шляхом тренувального он-лайн тестування. Для цього треба зареєструватись на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація на пробне тестування розпочалася 1 листопада і триватиме до 15 грудня. 21 березня відбудеться пробне ЗНО з української мови, а 28 березня – з інших предметів.

Марта ПІДЛІСНА
07 ноября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

У Рівному розкажуть про особливості ЗНО-2015

У четвер, 30 жовтня о 12.00 у приміщенні Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти відбудеться прес–конференція на тему «Особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у

15 абітурієнтів Рівненщини набрали по 200 балів під час ЗНО

П’ятнадцятеро учасників ЗНО набрали під час основної сесії найбільшу кількість балів. Троє з них навчається у Рівненському обласному ліцеї. Чотири учасника набрали по 200 балів з української мови та

Більше 5 тисяч осіб складали ЗНО з історії на Рівненщині

20 червня 2014 року у 22 визначених пунктах тестування проведено зовнішнє незалежне оцінювання з історії України.

У Рівному провели ЗНО з російської мови

10 червня 2014 року на базі Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів No1 імені Володимира Короленка проведено зовнішнє незалежне оцінювання з російської мови.

Атракціон "ЗНО" за 89 гривень зібрав близько 3 тисяч прихильників на Рівн ...

Сміливішими та впевненішими в собі стали близько двох тисяч школярів Рівненщини лише за три години суботнього дня. Усі вони пройшли тестування своїх знань під час пробного ЗНО з української мови та
Популярные новости