На Рівненщині реставрували давньоруську булаву

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)

Реставратори відновили її з фрагменту, знайденого під час розкопок, говориться в повідомленні Рівненська ОДА. Нагадаємо, два роки тому, під час будівництва центру на місці, де у княжі часи був міст, виявили уламок давньоруської булави. Археологи припускають, що вона могла належати одному з воєвод князів Юрія Долгорукого чи його сина Андрія Боголюбського, або й самим вельможам. Адже є свідчення про те, що у середині XII століття вони якраз перебували на теренах Пересопниці. Фахівці припускають, що булава розкололася під час битви, яка, очевидно, відбувалася поблизу. На це вказує й місце знахідки – міст завжди був важливим стратегічним об’єктом.
Тим часом нині давньоруська булава виглядає так, ніби її щойно тримав князь, переконує директор культурно-археологічного центру Микола Федоришин. Реставратор працював над цим упродовж місяця. Тепер її можна побачити в експозиції музею. Тим часом цієї осені під час розкопок у Пересопниці виявили понад півсотні артефактів. Серед них – печатки, хрести-енколпіони, защібки до книг. Реставратори працюватимуть і з цими знахідками. Водночас можливість побачити автентичні речі княжих часів цікавить туристів. Загалом же культурно-археологічний центр має значний потенціал для проведення неординарних заходів, і це потрібно використовувати, підсумував заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов.


Віднині відвідувачі культурно-археологічного центру «Пересопниця», можуть побачити як виглядає автентична княжа булава, що у XII-XIII століттях символізувала владу.
09 декабря 2013 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Визначили кращих волонтерів Рівненщини

Центр фізичного здоров`я населення "Спорт для всіх" вперше провів конкурс на визначення кращого волонтера року на Рівненщині.

На конкурс листівок надійшло більше трьох десятків робіт

На Рівненщині триває арт-конкурс для дітей «Намалюй свято».

Присяжнюк привітав рівненських аграріїв з рекордами

Цьогоріч хлібороби області вперше за історію Рівненщини намолотили мільйон тонн зерна. Із рекордними результатами їх привітав Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

У селі на Рівненщині воюють за частину дороги

Дорога до Європи у селі Біла Криниця рівненського району застопорилася на вулиці Приходька. Тут вже декілька років поспіль, як у старих українських традиціях, сусіди не можуть поділити землю. Родина

У Рівному школярам розказують, як живуть люди з обмеженими фізичними можлив ...

Хто такі люди з обмеженими фізичними можливостями, як вони живуть і чим займаються тепер знають і учні ліцею "Елітар". Там сьогодні провели урок толерантності для школярів 8 та 10 класів. У ліцей
Популярные новости
Loading...