Новости Ровно / Анонсы / Який раціон харчування допомагає знизити ризик хвороби Альцгеймера

Який раціон харчування допомагає знизити ризик хвороби Альцгеймера

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
За оцінками лікарів, число страждаючих Альцгеймером зростає. Причому експертам стає дедалі очевиднішим, що не тільки генетика, але й різні чинники способу життя (у тому числі харчування) відіграють важливу роль у розвитку цієї хвороби.

Нагадаю, хвороба Альцгеймера - це нейродегенеративне захворювання, тобто дегенерація нервових клітин, яка вражає область головного мозку, відповідальну за обробку інформації. Це найпоширеніша форма деменції, якою зазвичай страждають люди старше 65 років. Вона призводить до поступової втрати короткочасної, а потім і довготривалої пам'яті, погіршення мови і когнітивних здібностей, дезорієнтації, втрати побутових навичок і контролю над функціями організму і т.д. До речі, якщо ви страждаєте не тільки цією хворобою, але і мучить простата, дізнатися подробиці лікування можна тут.

Упродовж двох років дослідники з Медичного центру Університету Раша в Чикаго розробляли дієту MIND, яка містить безліч продуктів для здоров'я мозку. Учені протестували її, і результати показали, що дотримання цього раціону харчування може допомогти зменшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Дієта MIND передбачає щодня мінімум три страви з цілісних зерен, салат і ще одне овочеве блюдо - разом з келихом вина. При цьому більшість днів на тиждень рекомендується перекушувати горіхами, щодня вживати бобові, а птицю і ягоди - мінімум два рази на тиждень, рибу - не рідше одного разу на тиждень. Необхідно обмежити споживання нездорових продуктів, зокрема вершкового масла (не більше 1 столової ложки на день), сиру, смажених страв і фастфуду (не більше одного разу на тиждень).

При цьому дослідниками не виявлено, що фрукти, які за загальним правилом рекомендовані у всіх дієтах для зміцнення серцево-судинної системи, уповільнюють зниження когнітивної функції або запобігають розвитку деменції. На відміну від ягід, особливо чорниці. Тому дієта MIND передбачає обов'язкове споживання ягід мінімум два рази на тиждень і не містить рекомендацій щодо фруктів.

Дослідження також показало, що зелені листові овочі захищають наш мозок більше, ніж інші види овочів. Дієта MIND включає одну порцію зелені в додаток до одного (або більше) овочевої страви щодня.
17 ноября 2015 /
Источник: rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Осінніх канікул не буде, зате зимові продовжать

Рівненські школярі не підуть на осінні канікули. Зате зимові їм продовжать на тиждень. Як повідомила нашій газеті заступник начальника міського управління освіти Катерина Сичик, останній тиждень

У Рівному багатодітний батько з Луганщини збирає кошти на термінову пересад ...

Тиждень тому до Рівного прибула родина Гончаренків з п’яти чоловік з міста Красний Луч Луганської області. Наразі сям’я проживає у знайомих. Намагається знайти роботу.

На Рівненщині продуктами харчування отруїлися 5 людей, 2 з яких діти

В інфекційне відділення Корецької ЦРЛ з діагнозом гостра кишкова інфекція внаслідок споживання продуктів харчування госпіталізовано 5 людей, з них 2 дитини.

У рівнян загострюються хвороби через недбальство комунальників

Більше п’яти років власники квартири у багатоповерхівці на вулиці Волинської Дивізії 23 живуть із грибком.

Екс-прокурор Рівненщини Василь Присяжнюк вже тиждень у комі

Екс-прокурор Рівненської області Василь Присяжнюк отримав травми, катаючись на лижах в Буковелі.
Популярные новости