Апеляційний суд повернув Рівненській райраді делеговані райдержадміністрації повноваження

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)

27 січня 2014 року Рівненська районна рада прийняла рішення, яким повернула собі усі повноваження делеговані районній державній адміністрації. Необхідність такого кроку була викликана суспільно-політичною кризою та неспроможністю місцевих державних адміністрацій налагодити роботу. 


Адже у період активної фази Революції гідності аналогічні рішення приймалися в багатьох регіонах України. Однак, практично всі вони, як і рішення Рівненської районної ради, через суд були скасовані органами прокуратури. У децентралізації влади правоохоронці побачили «порушення інтересів держави та Українського народу».


Попри, здавалося б, марність спроб протистояти органам прокуратури, новообраний голова Рівненської районної ради Володимир Пилипчук ініціював оскарження рішення Рівненського окружного адміністративного суду в апеляційному суді.

Відтак, 3 червня Житомирський апеляційний адміністративний суд прийняв постанову, згідно з якою скасував рішення Рівненського суду та відмовив прокурору у задоволенні його вимог. Таким чином, суд підтвердив законність дій Рівненської районної ради щодо повернення делегованих райдержадміністрації повноважень. 


У своїй постанові апеляційний суд зазначив, що делегування повноважень передбачено в Законі України «Про місцеве самоврядування» задля централізації влади, але сам закон «не передбачає обов’язку районних рад приймати рішення щодо делегування з боку районних та обласних рад відповідним місцевим державним адміністраціям окремих повноважень».


На думку голови Рівненської районної ради Володимира Пилипчука, це рішення суду створює прецедент, який дозволяє у короткі терміни провести реформу місцевого самоврядування в частині повернення делегованих повноважень. Однак, голова ради зазначає, що для виконання цього рішення необхідно забезпечити механізми створення та функціонування виконкомів районних рад, яких наразі практично не існує.


- З свого боку ми готові виконати рішення суду і вважаємо його абсолютно правильним та аргументованим, - каже Володимир Пилипчук. – Європейська інтеграція України та її подальший соціальний і економічний розвиток неможливий без децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування. Проте, цей процес повинен відбуватися організовано. Центральна влада зобов’язана забезпечити дієві механізми та інструменти, яких, нажаль, поки не існує. Наразі, ми вивчаємо це питання щоб максимально ефективно та в законному руслі виконати рішення апеляційного суду.


Про це повідомили у прес-службі Рівненської обласної ради.26 июня 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Прокуратура вимагає повернути у власність держави майже 1,5 тис км нафтопр ...

Прокуратура Рівненської області відстоює у Вищому господарському суді України право власності держави на частини нафтопроводів «Самара-Західний напрямок» і «Грозний-Армавір-Трудова».

Рівненській пенсіонерці таки поновили право на житло

За втручання прокуратури Рівненської області судом поновлено право 72-річної мешканки м. Рівного на житло. Про це повідомила начальник управління представництва, захисту інтересів громадян і держави

Рівненська Народна Рада опинилась поза законом

Рівненська прокуратура оскаржилаоскаржити в суді рішення Рівнеради пр законність Народної Ради.

Рівненська прокуратура оскаржує "майданні" рішення

Рівненський окружний адміністративний суд заборонив головам місцевих рад оприлюднювати 20 незаконних рішень органів місцевого самоврядування.

Суд задовольнив позов прокуратури щодо скасування рішення Рівнеради про стр ...

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Тетяна Кравчук задовольнила позов прокурора міста Андрія Джуса щодо рішення Рівнеради.
Популярные новости
Loading...