Новости Ровно / Политика / Кожне 10 звернення від мешканців Рівненської області прокуратурою задоволено

Кожне 10 звернення від мешканців Рівненської області прокуратурою задоволено

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Органами прокуратури Рівненщини з початку цього року розглянуто понад 2600 звернень громадян, з яких вирішено по суті майже 1,5 тисячі заяв та скарг. Кожне десяте звернення за наслідками прокурорських перевірок визнано обґрунтованим і задоволено. Про це повідомила старший прокурор прокуратури Рівненської області з питань розгляду листів та прийому громадян Ліна Корнелюк.За її словами, щодня прокурорам доводиться вирішувати майже півтора десятка звернень від мешканців регіону. Стосуються вони переважно питань досудового розслідування, захисту конституційних прав і свободи громадян.

Чимало скарг надійшло з питань охорони та використання земель, додержання
законодавства при виконанні судових рішень.

Актуальною у зверненнях залишається тема погашення зарплатного боргу. З метою захисту прав громадян на оплату праці прокурори ефективно використовували весь діапазон своїх повноважень.

Зокрема, після скарг жителів обласного центру прокурорами підготовлено та направлено до суду 59 заяв в порядку наказного провадження про стягнення
нарахованої, однак не виплаченої зарплати на загальну суму понад 330 тис. грн. Як результат – півсотні працівників отримали зароблене.

Під особливою увагою органів прокуратури Рівненщини — захист прав і свобод неповнолітніх.

Відтак, прокурорською перевіркою встановлено, що посадові особи одного з ліцеїв обласного центру незаконно вимагали в учнів кошти за навчання під виглядом благодійних внесків. Їх надійшло на благодійний рахунок навчального закладу на загальну суму 1,1 млн. грн. Наразі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 183 КК України (незаконна вимога оплати за навчання у державному закладі).

Ліна Корнелюк також навела приклад, коли прокуратура області захистила у суді право 72-річної жінки на житло, в яке незаконно вселилася стороння особа. За позовом прокурора вказану особу з помешкання суд виселив, а право пенсіонерки на житло поновив.

Крім того, на усунення порушень Закону України «Про звернення громадян» органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, державного контролю прокурори внесли 10 документів реагування, до відповідальності притягнуто 10 посадових осіб.

16 июня 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

На Рівненщині у пацієнтів медзакладу незаконно вимагали благодійні внески

Працівники Млинівської міжрайонної прокуратури під час перевірки діяльності Демидівської центральної районної лікарні встановили, що посадові особи цього медзакладу порушували права громадян на

Рівненській пенсіонерці таки поновили право на житло

За втручання прокуратури Рівненської області судом поновлено право 72-річної мешканки м. Рівного на житло. Про це повідомила начальник управління представництва, захисту інтересів громадян і держави

Хто змусив заплатити "по боргам" підприємство у Рівному?

Рівне: За втручання прокуратури рівненське товариство сплатило 1,4 млн грн боргу за спожите тепло.

Прокуратура Рівного шукає боржників

Прокурори реагують на дії керівників підприємств, установ, організацій, які не виплачують працівникам зароблені кошти.

На Рівненщині керівника профспілки судитимуть за підкуп

Прокуратурою області затверджено обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно голови однієї з профспілкових організацій обласного центру за ч.3. ст.368-3 КК України (підкуп службової особи).
Популярные новости