Ігор Курус презентував законопроект "Про вотум недовіри посадовим особам"

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
У п’ятницю 13 червня на прес-конференції у Рівному координатор громадської кампанії "За відповідальну владу" Ігор Курус презентував законопроект "Про вотум недовіри посадовим особам". Документ дає можливість громадянам законно і дієво реагувати на свавілля й бездіяльність чиновників, суддів, депутатів, міських та сільських голів.
На думку авторів законопроекту, прийняття даного закону в сесійній залі Верховної Ради дозволить громадянам безпосередньо впливати на кадрові рішення за допомогою інструменту відкликання чиновників громадами; відкликати політиків, які не виправдали довіри виборців; вимагати звільнення суддів, прокурорів, міліціонерів, адже законопроект вводить такий термін як вотум недовіри .
На прес-конференції Ігор Курус представив досить просту процедуру контролю та звільнення чиновників . Якщо громадяни бачать , що посадовець краде , порушує закон або погано працює , вони створюють ініціативну групу мінімум з трьох людей. Потім публікують в друкованих виданнях оголошення про початок збору підписів під петицією про висловлення недовіри цьому посадовцю . Якщо петиція набирає достатню кількість підписів , чиновника відправляють у відставку.
Для висловлення недовіри міському голові або депутату під петицією повинен підписатися 51 % від кількості виборців , які брали участь у останніх виборах. Щоб відправити у відставку суддю , потрібно зібрати 33 % голосів «за» від загальної кількості виборців населеного пункту, у якому працює цей суддя. Для звільнення прокурора , міліціонера чи держслужбовця потрібно 25 % голосів мешканців території відповідальності посадовця.
На презентації Ігор Курус навів приблизні розрахунки по Рівному. Наприклад, для того, щоб міський голова пішов у відставку, необхідно, щоб під петицією підписалися 47 038 виборців, щоб народ звільнив суддю - 62 756 мешканців Рівного. Для звільнення прокурора, начальника міліції, інших посадовців, які призначаються по вертикалі влади, можна звільнити - зібравши майже 48 тисяч підписів громадян.
Наше суспільство вже готове до того, щоб отримати новий інструмент прямої демократії. Адже в Конституції України передбачено лише вплив громадян на механізм обрання посадовців, але немає механізму впливу громадян на їх звільнення.
Ігор Курус також наголосив, що аналіз проходження у Верховній Раді законопроектів про люстрацію та антикорупційний комітет демонструє, що провладні політики не зацікавлені у зміні системи влади. Тому координатори громадської кампанії «За відповідальну владу» розпочинають формувати обласні осередки, за допомогою яких, можна буде чинити тиск на владу, щодо допуску громадян до контролю за діями чиновників.

Громадська кампанія «ЗА ВІДПОВІДАЛЬНУ ВЛАДУ» розпочала роботу над законопроектом "Про вотум недовіри посадовим особам" ще в квітні 2013 року. Обговорення проекту закону відбулося в Києві, Львові, Харкові, Тернополі, Луцьку, Запоріжжі, Івано-Франківську, Дніпропетровську , Кременчуку, Полтаві та Хмельницькому.
13 июня 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

У Рівному розкажуть, "як громадський контроль за владою зробити дієвим?"

У п’ятницю 13 червня 2014 року, о 12:00 в приміщенні конференц - залу готелю «Мир» (м. Рівне, вул. Міцкевича, 32) відбудеться прес-конференція на тему: «Як громадський контроль за владою зробити

Активістів Рівненщини запрошують до участі в Школі громадської дії

Усіх, хто готовий докладати зусиль для контролю за діями місцевої влади та впливати на рішення, які нею приймаються, запрошують до участі в ШКОЛІ ГРОМАДСЬКОЇ ДІЇ, яка проводитиметься в Рівному 5-6

Прокурор Рівненщини контролюватиме амністію майданівців

З метою забезпечення виконання Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" від

Народний депутат від Рівненщини приєднався до рішення про відміну законів в ...

Депутат Верховної ради Юрій Благодир, який входить до фракції Партії регіонів, повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, що сьогодні приєднався (за згодою авторів) до законопроекту 4007 від 23.01.2014

Завтра у Рівному розкажуть як органи влади порушують права людей

Завтра, 24 грудня, об 11:00 в приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться прес-конференція представників РОГО "Комітет виборців України".
Популярные новости