Новости Ровно / Политика / Рівненськи мобілізованим зарахують час служби до стажу
Зокрема у повідомленні йдеться про те, що "відповідно до ухваленого 27 березня 2014 року Верховною Радою України" />

Рівненськи мобілізованим зарахують час служби до стажу

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Рівненськи мобілізованим зарахують час служби до стажу Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила директор Департаменту соцзахисту Рівненської ОДА Ольга Підкидач.Зокрема у повідомленні йдеться про те, що "відповідно до ухваленого 27 березня 2014 року Верховною Радою України Закону № 1169 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації», що набрав чинності з 1 квітня 2014 року, унесено зміни до деяких законодавчих актів України. Згідно із змінами, що були внесені, зокрема, до ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та ст.119 КЗпП, працівникам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, було встановлено гарантії збереження місця роботи, посади і середнього заробітку, але не більш як на один рік.

Відповідно до цих норм між роботодавцем та працівником, призваним на військову службу під час мобілізації, на особливий період, після 1 квітня 2014 р. зберігаються трудові відносини (але не більш як на один рік), а працівник лише увільняється від виконання виробничих або посадових обов’язків, і тільки після спливу визначеного періоду, якщо такий працівник не стане до виконання посадових обов’язків, трудові відносини мають бути припинені відповідно до п.3 ч.1 ст. 36 КЗпП.

Згідно з унесеними змінами, на осіб, призваних під час мобілізації, поширюватиметься весь комплекс гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством для військовослужбовців. Зокрема, відповідно до абзацу другого п.1 ст.8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їхнього страхового стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Ураховуючи положення ст.58 Конституції України, Закон не має зворотної дії в часі, крім випадку, наприклад, якщо у Законі чинність його окремих положень поширюється і на певні випадки, що мали місце до набрання ним чинності.

Разом з тим, за цей період особа, призвана на військову службу, отримує середню заробітну плату, яка нараховується з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995р. № 100, виходячи із виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата, з урахуванням п.8 цього Порядку."

Рівненськи мобілізованим зарахують час служби до стажу

29 мая 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

У Рівному 9 підприємств-боржників не платять людям зарплати

Як повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення, станом на 24 березня 2014 року, в управлінні економіки міста за адресою: м. Рівне, вул. Поштова, 2, відбулося засідання міської

Часткова мобілізація: що це означає для населення?

Верховна Рада затвердила указ виконувача обов'язків Президента України Олександра Турчинова №303 від 17 березня "Про часткову мобілізацію". За прийняття відповідного законопроекту № 4466

Понад 350 військовослужбовців запасу на Рівненщині залучено до 10-денних зб ...

Відповідно до керівних документів Рівненський обласний військовий комісаріат переведений на етап безпосереднього планування мобілізації людських і транспортних ресурсів та проведення зборів.

Прокурор Рівненщини контролюватиме амністію майданівців

З метою забезпечення виконання Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" від

Прокуратура Рівного шукає боржників

Прокурори реагують на дії керівників підприємств, установ, організацій, які не виплачують працівникам зароблені кошти.
Популярные новости