Новости Ровно / Политика / Рівне має проект нового регламенту

Рівне має проект нового регламенту

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
У Рівному презентували проект нового регламенту міської ради сьомого скликання.

Документ, розроблений спільною робочою групою, до складу якої ввійшли депутати міськради і громадські активісти, представлять на загальний огляд та обговорення.

Основна перевага нового регламенту, з погляду його розробників, у тому, що він спрямований на посилення інституційної спроможності депутатського корпусу та підвищення публічності роботи міської ради.

– Зміни до старого регламенту не вносились останні десять років, – зауважив один із розробників проекту, приватний нотаріус та депутат Рівнеради Олександр Чубай. – Тому ми вирішили йти на випередження. Наш проект містить найкращий досвід відомих українських експертів, передові практики місцевого самоврядування та всі зміни до законодавства. При цьому не відкинули власні напрацювання і найбільш прогресивні норми регламенту міськради минулого скликання.

Серед основних нововведень до проекту регламенту: спрощення процедури подання проектів рішень депутатами та мешканцями міста; розширення можливостей депутатів; ротація голів постійних комісій; розширення можливостей включення проектів в порядок денний; підвищення рівня публічності роботи ради через введення он-лайн трансляції сесії та публікації всіх супровідних документів; оперативне оприлюднення аудіозаписів сесій і результатів поіменних голосувань депутатів та інше.

Незважаючи на очікуваний супротив впровадження проекту нового регламенту, розробники документа сподіваються, що за два тижні після його оприлюднення та необхідних доопрацювань він буде затверджений.
Неля ЗАБОЛОТНА
13 января 2016 /
Источник: rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

За рік міська влада підвищила індекс публічності на 5 відсотків

У демократичних суспільствах стало звичним розцінювати публічність влади, як базову ознаку доброго врядування та дієвий спосіб запобігання корупції. Тому і в нас уже четвертий рік поспіль громадська

Міський голова Володимир Хомко реалізовує «Дорожню карту реформ Рівного»

Для цього сьогодні за круглим столом він зустрівся з громадськими активістами, які запропонували на наступну сесію Рівнеради винести розгляд декількох реформ, які посприяють підвищенню рівня

Депутати зберуться 25 вересня

На сесії міськради Рівного вони розглянуть 73 питання.

11 вересня відбудеться позачергова сесія обласної ради

Відповідне розпорядження учора підписав голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов. Про це повідомили з відділу контролю та інформаційно-аналітичної роботи виконавчого апарату обласної ради.

У Рівному вже невдоволені призначенням нового голови облдержадімінстрації

Призначення нового голови рівненської облдержадміністрації Свободівця Сергія Рибачка не принесло спокою місцевим активістам та майданівцям. Навіть люстарційний комітет сьогодні висловив своє