У Рівному кандидати в депутати роздавали виборцям цукерки

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
15 жовтня у місті Рівне на вулиці Степана Бандери, 36, кандидатами в депутати від партії Всеукраїнське об’єднання «Громадський контроль» було роздано пакети з агітаційними матеріалами та цукерками. Ці дії можна розцінювати як такі, що порушують виборче законодавство та мають ознаки непрямого підкуп виборців.

Мешканцям Рівного було роздано пакети з написом «Рівненський громадський контроль» та «Дмитро Якимець сучасний лідер твого міста». У пакетах містились блокноти з таким самим написом, газета «Рівне сьогодні і завтра», а також коробка цукерок «Chocolatier». Кожен мешканець міг взяти стільки пакетів, скільки хотів.

Пакети з агітаційною продукцією роздавали кандидати у депутати до Рівненської міської ради по територіальному округу №19 Євген Кінаш та перший номер у списку політичної партії ВО «Громадський контроль» до міської ради Святослав Євтушенко. На сайті ЦВК зазначено, що Святослав Євтушенко є директором ТзОВ «САНКОМ-Рівне», а Євген Кінан – його заступником.

На початку зустрічі, кандидати представили себе, зазначивши , що Євген Кінаш зареєстрований кандидатом до територіального округу №19, до якого належить і вулиця Степана Бандери, 36. Також депутати пообіцяли мешканцям виконати певні роботи по облаштуванню прибудинкової території, зокрема встановити дитячу пісочницю та зрізати дерево.

Громадянська мережа ОПОРА вважає, що дії кандидата від політичної партії «Громадський контроль» можуть бути визнані як такі, що порушують виборче законодавство та мають ознаки непрямого підкупу виборців. Згідно ч. 4 ст. 60 ЗУ «Про місцеві вибори»забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошейчи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів(крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 % розміру мінімальної заробітної плати) таінших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Нагадуємо, що за вчинення підкупу виборців передбачена кримінальна відповідальність.Так, відповідно до ч. 3 ст. 160 ККУздійснення передвиборної агітації (агітації референдуму) шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення найменування, символіки, прапора політичної партії, вартість яких не перевищує розміру, встановленого законодавством), робіт, послуг – карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років. При цьому, під неправомірною вигодою слід розуміти кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги або нематеріальні активи, вартість яких перевищує 3 % розміру мінімальної заробітної.
19 октября 2015 /
Источник: rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Місцеві вибори на Рівненщині: перші висновки громадських споcтерігачів

Прес-конференція за такою назвою відбулась у конференц-залі тижневика «Сім днів».

ОПОРА запрошує рівненських кандидатів на обговорення передвиборчих програм

Громадянська мережа ОПОРА проводе зустрічі з кандидатами в народні депутати України по 152-ому виборчому округу (м. Рівне) з метою обговорення їх виборчих програм та ідей.

ЦВК зареєструвала вже 7 кандидатів від Рівного

До списку кандидатів, які балотуються по 152 округу, додалося ще два прізвища.

Депутат Рівнеради йде в парламент від партії Ляшка

По 152-у мажоритарному округу м. Рівне «радикалів» Олега Ляшка представлятиме депутат міської ради Олександр Лащук.

Рівненські Євромайданівці написали звернення до опозиції

Активісти рівненського Євромайдану сьогодні, 16 грудня написали звернення керівникам рівненських обласних організацій опозиційних політичних партій "Батьківщина", "Удар" та "Свобода", у якому йшлося
Популярные новости
Loading...