За рік міська влада підвищила індекс публічності на 5 відсотків

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
У демократичних суспільствах стало звичним розцінювати публічність влади, як базову ознаку доброго врядування та дієвий спосіб запобігання корупції. Тому і в нас уже четвертий рік поспіль громадська мережа «Опора» визначає індекс публічності влади міст-обласних центрів України. Щоб зрештою назвати рівень (індекс) цієї публічності, спостерігачі «Опори» застосовують аж 207 індикаторів, тобто шукають відповіді на 207 оперативних питань, які групують у 13 різних параметрів.

Регіональний координатор громадської мережі «Опора» Анатолій Бондарчук вчора оприлюднив результати таких останніх досліджень. Висновок з них можна зробити однозначний: Рівне йде правильним шляхом – індекс публічності влади порівняно з попереднім роком у нас зріс на 5 відсотків і нині його показник сягнув 52 відсотки.

Проте, коли говорити про різні інституції влади міста, то тут показники суттєво різняться. Скажімо, індекс публічності міського голови Володимира Хомка становить 51 відсоток, виконавчих органів міської ради – 63 відсотка, а депутатського корпусу Рівнеради – всього 42 відсотки. До речі, Анатолій Бондарчук відзначив, що з 54 депутатів міської ради оприлюднили свої депутатські звіти всього 11, причому 10 з них – мажоритарники. Висновок на поверхні: якщо депутат пройшов по мажоритарному округу, він зацікавлений у тім, аби працювати на громаду, що його обрала, і звітувати про свою роботу. Коли ж він партійний висуванець, депутат-списочник, то й працює на партію, а не на громаду. Питається в задачі:кому на користь нове законодавство про місцеві вибори, яке всіх кандидатів у депутати загнало під партійний дах?
30 сентября 2015 /
Источник: Лариса САДОВА
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

На міського голову поки що чотири претенденти

Рівненська міська виборча комісія офіційно зареєструвала поки що двох кандидатів на посаду міського голови Рівного – діючого мера Володимира Хомка та волонтерку Вікторію Шинкаренко.

Місцеві вибори на Рівненщині: перші висновки громадських споcтерігачів

Прес-конференція за такою назвою відбулась у конференц-залі тижневика «Сім днів».

Міський голова Володимир Хомко реалізовує «Дорожню карту реформ Рівного»

Для цього сьогодні за круглим столом він зустрівся з громадськими активістами, які запропонували на наступну сесію Рівнеради винести розгляд декількох реформ, які посприяють підвищенню рівня

День відкритих дверей у Рівненській міській раді

У рамках відзначення тижня доступу до публічної інформації в четвер 09 жовтня в Рівненській міській раді відбудеться День відкритих дверей. Захід відбувається за співпраці Рівненської міської ради та

Депутат Рівнеради йде в парламент від партії Ляшка

По 152-у мажоритарному округу м. Рівне «радикалів» Олега Ляшка представлятиме депутат міської ради Олександр Лащук.
Популярные новости