Станіслав РЯЗАНОВ: «Не можу залишатися спокійним, коли стикаюся з абсурдом»

Вы согласны с этим?:
(голосов: 2)
Депутат Рівнеради Станіслав Рязанов не часто виступає на сесії. Проте коли вже підходить до мікрофона, то «ріже матінку-правду», не оглядаючись на особистості, а нерідко й не добираючи слів. Так було й на останньому засіданні, на якому запропоноване рішення про будівництво об’їзної дороги до гуртожитку на льонокомбінатівському кільці депутат назвав цілковитим абсурдом.

– Не можу залишатися спокійними, коли чую відверту нісенітницю, – пояснює свій різкий виступ на сесії Станіслав Рязанов. – Не збагну, як і для чого прокладати нову, коли там уже є дорога. Придумали, що олігарх купив депо разом з дорогою.
По-перше, він не мав права купувати депо разом з дорогою, бо ця дорога є пожежним виїздом з гуртожитку. А по-друге, якщо це так, то того, хто продав дорогу, треба якщо не посадити, то принаймні вигнати з роботи.
І, звичайно, забрати цю дорогу в комунальну власність. Для цього у міськвиконкомі є достатньо юристів, які легко можуть відсудити цю дорогу для вільного користування. І по-третє, прихопити дорогу нікому б не дали люди, які живуть у гуртожитку. Це знаю з власного досвіду, бо мав з ними справу.
– А що звело вас з мешканцями гуртожитку?
– Свого часу до мене звернулися з проханням допомогти жінці-інваліду, яка проживає там на другому поверсі. Вивчивши ситуацію, почав клопотати, щоб їй виділили частину мийки на першому поверсі, а сам я мав намір за свої кошти облаштувати їй помешкання і прилаштувати пандус, щоб бідолаха могла самостійно виїжджати на прогулянки.
Коли порушив це питання, вийшов мені назустріч мало не весь гуртожиток. Зізнаюся, потрапив у таку напружену атмосферу (мешканці гуртожитку за кожен квадратний сантиметр площі готові будь-кого на шматки розірвати), що мимоволі подумав: «Якщо виберуся звідси живим, сам собі дам Героя України».
А нам розказують, що хтось дорогу приватизував, і тепер з міського бюджету треба виділити 300 тисяч гривень, щоб побудувати об’їзну. Зрештою, у нас робиться багато чого такого, що в голові не вкладається.
– Наприклад?
– Ну ось настало літо, і я згадав стару суперечку з приводу проїзду Соборною. Тоді з мене всі сміялися, а тепер? Ні пройти ні проїхати неможливо. Це при тому, що через подорожчання бензину на вулицях поменшало транспорту. А коли б пальне не подорожчало, у нас було б те саме, що й у Києві – загрузли б у суцільних заторах.
Хоча і ввели обмеження руху по Соборній, а ті ж депутати, «мажори», правоохоронці на приватних автівках і тому подібні однаково їздять, при цьому знак «Проїзд заборонений» не передбачає для них жодних пільг.
Виходить, одним можна порушувати Правила дорожнього руху, а іншим ні? І це лише одна з проблем центральної вулиці, яку можна вирішити одним махом – була б лише на це воля.
– Які ще проблеми Соборної можна, на ваш погляд, вирішити одним махом?
– Взяти хоча б стоянки, які, на моє тверде переконання, мають бути платними. Мені заперечують, мовляв, ні-ні, автомати – це для нас дуже дорого. Добре, давайте порахуємо. Один автомат коштував 14–15 тисяч гривень, сьогодні, може, 30 тисяч. Але ці автомати, повірте, за лічені місяці окупляться. При цьому якийсь порядок буде.
Що ж маємо? У центрі міста правоохоронці (у мене є навіть фото) беруть гроші з тих, хто ставить тут машини. Зранку приїжджає, скажімо, м’ясник, який за плату залишає під охороною правоохоронців машину, сам через кожні півгодини прийде, візьме тушку й у павільйон несе. То що, стоянка для базарного м’ясника зроблена? Натомість решта водіїв під’їжджає і не має де на ті 15–20 хвилин залишити машину. Та поставте автомат, і всі проблеми будуть вирішені.
Те саме й з проїздом через центр міста. Заплатив 20 гривень, у тому числі й депутат, отримав талончик і їдь собі з Богом. А місто з цього ще й вигоду має. Сто талончиків – 2 тисячі гривень. За рік легко мільйон-два буде. Цих грошей вистачить, щоб зробити ремонт, наприклад, від майдану Незалежності до Театральної площі.
Мені, правда, дорікають, що таким чином ми бідних будемо ущемляти. А бідні – пенсіонери та інваліди – на машинах не їздять, вони тролейбусами користуються. І тут я цілком підтримую міську владу, яка має намір замінити парк тролейбусів. Це дозволить не лише розвантажити вулиці міста від маршруток, які літають туди-сюди, а й покращити екологічну ситуацію, щоб люди не труїлися вихлопними газами.
Це проблеми, які можна вирішити без великих затрат. А є ще й такі, не вирішивши які, завтра будемо мати ще більший головний біль.
– Що маєте на увазі?
– Впорядкування транспортної інфраструктури. Не варто хоронити тему зведення шляхопроводу через залізничну колію, бо чим далі, тим більше проблема буде загострюватися. Я ще в 2010 році пропонував проект будівництва шляхопроводу, який розвантажить два мости через Устю. Якби тоді мене послухали, ми за п’ять років уже збудували б міст через залізничну колію.
– Може, в період наступної каденції вдасться достукатися до депутатського корпусу, щоб він підтримав вашу ідею?
– Я вже наситився депутатством, тому більше не буду балотуватися в Рівнераду. Натомість голосуватиму за чинного міського голову, бо пришлому народові, вважаю, не можна довіряти мерське крісло. Ці люди не знають ні інфраструктури Рівного, ні його особливостей. Їх послали: мовляв, будеш там керувати, а ми там відкусимо-закусимо і т.д. Нічого не вийде.
Буду голосувати за Володимира Хомка, тому що він передбачуваний, я знаю кожен крок, який він може зробити. До нього можна зайти, і він вислухає. А ті, хто «гострить лижі» на мерство, нікого не чують. Вони бачать себе цезарями, портрети яких красуються поруч з іконами. Вони далекі як від життя, так і від людей.

Розмову вів Василь ГЕРУС
17 июля 2015 /
Источник: 7d.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

У кінці травня вдруге порахують транспорт, що рухається центральною вулицею ...

Щойно на прохання рівненських водіїв міська влада зняла обмеження руху по вулиці Соборній, як із просьбою протилежного змісту до влади звернулися до півсотні мешканців будинків, які знаходяться на

Володимир Хомко: «Зараз, як ніколи, ситуацію визначає кваліфікація влади»

Залишився позаду чи не найважчий рік в історії незалежної України. Майдан, війна, двоє позачергових виборів, які дали Україні нову владу, але не нове життя. Як минув 2014 рік для нашого міста і чого

У Рівному шукають де прокласти велодоріжки

Бути чи ні велодоріжкам у Рівному поки що питання риторичне. Адже лише для завершення роботи над схемою велошляхів потрібно ще 76 тисяч 848 гривень. Про це повідомив під час сесії Рівнеради депутат,

Володимир Хомко вважає абсурдом брати квартплату із солдатів, які воюють в ...

На сесії Рівнеради громадські активісти звернулися із проханням звільнити від квартплати тих вояків, які нині знаходяться на східному фронті, але при цьому змушені оплачувати квартири і кімнати в

Мера Рівного змушують до протизаконних дій?

4 липня керівництво області, органів прокуратури та міста Рівного провели спільну зустріч з мешканцями гуртожитку, що на вул. Віденській, 10 у Рівному.
Популярные новости
Loading...