Новости Ровно / Политика / Юрій Запорожець: «“Рівне європейське” – найдемократичніша фракція в міській раді»

Юрій Запорожець: «“Рівне європейське” – найдемократичніша фракція в міській раді»

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Рівнерада шостого скликання вступила в останній рік своєї діяльності. Один з найактив­ніших міських депутатів, Юрій Запорожець, ­починав свою роботу в раді цього скликання в іншому статусі, в іншій фракції – партії «Батьків­щина». Тепер же він очолює у Рівнераді фракцію «Рівне європейське», яка утворилась внас­лідок розколу фракції «Батьківщини». Наша розмова почалась саме з цього питання.

– У чому полягають причини таких пертурбацій?

– Час робить своє, у тому числі й у сфері партійного будівництва, політичних взаємин. Усі наші партії побудовані за одним принципом: є якийсь лідер з гучним іменем у Києві, а ті, хто в партійному списку нижче від імені лідера, повинні підкорятися його волі. Комусь це здається правильним, але час показав, що такий стан речей – неправильний.

Напевне, й нам уже треба розбудовувати партійні струк­тури за європейським принципом, де партії мають більший вплив на місцях.
А лідери, якісь знакові особи тоді пристають до таких партій. Зважаючи на це, вважаю, що наш колективний вихід із партії «Батьківщина» себе виправдав. У Рівному пішло з цієї партії багато ­авторитетних людей, тому «Батьківщина» почала втрачати свої багаторічні позиції і свій рейтинг. Ну а з призначенням нового керівника обласної організації «Батьківщини» такі тенденції стали спостерігатись не тільки в Рівному, а й по всій області.

– Помічено, що нинішній склад фракції «Рівне європейське» голосує не під диктовку голови. Як ви будуєте свою роботу?

– Я б сказав, що ми – найдемократичніша фракція в міській раді. Кожен має свою думку і захищає її. А ця думка переважно спрямована на відстоювання інтересів мешканців, котрі голосували за того чи іншого депутата.

– Буває таке, що хтось іде всупереч думці фракції?

– Трапляється. Засідання фракції у нас тривають довго, ми тратимо багато часу на полеміку з того чи іншого питання. Як-от щодо бюджету міста.

– Яка позиція фракції в цьому питанні?

– До єдиного рішення ми не прийшли, отже, вирішили, щоб кожен голосував відпо­відно до свого розуміння ситуації. Моя особиста думка, і я висловлював її на фракції, що це бюджет, який не буде виконаний. Нові податки приведуть до ще більшого збідніння рівнян і взагалі всіх українців.

Акцизний збір однозначно приведе до збільшення вартості підакцизної продукції, податок на комер­-
ційну нерухомість також збільшить вартість послуг і товарів, які продаються в Рівному. Та й податок на житлову нерухомість не відповідає існуючому в суспільстві запиту на те, щоб більші податки платили багаті, а майно бідних щоб не оподатковувалось.

Я вже запропонував внести зміни до рішень про податки на черговій сесії міської ради, а може, навіть пропонуватиму скликати й позачергову. На мою думку, в цій справі не може бути пільг. Треба платити малі податки, але щоб платили їх усі.

Або візьміть такий нонсенс: від продажу бензину держава має 7 гривень 70 копійок з кожного літра, а нам ще додатково пропонує брати з його продажу 5 відсотків. Це приведе до здорожчання не тільки бензину, а й усіх тих послуг, складовою частиною яких є транспортні видатки.

– Над вирішенням яких проблемних питань міста має намір працювати ваша фракція. Які позиції ви захищаєте?

– Ми відстоюємо право громадян на встановлення індивідуального опалення. Тепер, коли Кабмін це заборонив, на автономне опалення можна переходити тільки цілим будинком, а в кожному будинку завжди знайдуться двоє-троє незгодних.

Треба обновити положення про виділення в місті землі. Бо нині діюче було прийняте 12 років тому.

Ми підтримуємо всі дії виконкому, спрямовані на активізацію участі громади в справі утеплення і капремонтів будинків. Нині вже є проекти законів, які змусять людей узятися до цієї недешевої справи і вирішувати проблеми своїх багатоквартирних будинків власним коштом. Це погано, що українців заганяють у цей напрямок дій силою, а не розумінням. Тому наше завдання полягає в тім, аби сформувати розуміння.

– На цей рік обіцяють реформу місцевого самоврядування. Нібито наступні вибори до міської ради мають відбутися на принципово новій основі. Яким ви бачите цей шлях?

– Не все, що декларують зверху, буде зроблено. Подивіться, новий уряд уже майже рік при владі. І ніяких позитивних сигналів про те, як буде реформуватись місцеве самоврядування, нема.
А тезис для всіх змін має бути один: чим економічно сильніша і незалежна громада, тим більші можливості для розвитку демократії та заможного життя має сус­пільство.

Тим часом держава, навпаки, грабує громади. Станом на 2014 рік вона не додала на ті повноваження, які має забезпечувати в нашому місті, 120 мільйонів гривень. Тепер те, що держава не додає, вона хоче завдяки змінам, внесеним до Податкового кодексу, зібрати з мешканців міста.

Таким чином міських депутатів заганяють у капкан: хочуть нашими руками за­кривати школи, лікарні. Наприклад, спортшколи держава вже перестала фінансувати. Знищено безкоштовне харчування дітей у школах. Хіба такою має бути реформа місцевого самоврядування?

– Юрію Миколайовичу, як колишній працівник міліції, що ви скажете про запровадження муніципальної міліції?

– Це черговий обман. У реформі міліції закладено право громад мати муніципальну міліцію. Але за умови її фінансування громадами. Я б виділив з нинішньої структури МВС і передав на муніципальний рівень міліцію громадської безпеки. А спеціа­лізовані підрозділи, слідство залишив би на фінансуванні держави.

– Як ви ставитесь до пропозицій зменшити депутатський корпус міської ради?

– Думаю, все це побажання можновладців. Бо ні обласний, ні міський бюджети на утримання депутатів обласного чи міського рівня не витрачаються. Депутати працюють на добровільній основі. Чим менше їх буде, тим більше буде на них навантаження. Отже, буде більший ризик, що важливі рішення замість представників громади будуть приймати працівники виконавчих структур. Це справить негативний вплив на розвиток місцевого самоврядування в Україні.

Розпитувала
Катерина ПЕРЕСЯДЬКО
29 января 2015 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Міський голова Володимир Хомко після сесії Рівнеради дав оцінку бюджету-201 ...

– Помиляється той, хто думає, що цей бюджет прийнято абсолютно в новому форматі, – сказав Володимир Хомко, – на жаль, це не так.

Заступників голови Рівненської облради залишили без зарплати

Обласні депутати знову не проголосували за оплату праці заступників голови обласної ради.

У Рівнераді Запорожець звинуватив Курсика у бездіяльності

Керівник депутатської групи «Рівне Європейське» в міській раді Рівного Юрій Запорожець прокоментував  події останньої сесія, яка відбулась 4 лютого.

Народний депутат від Рівненщини приєднався до рішення про відміну законів в ...

Депутат Верховної ради Юрій Благодир, який входить до фракції Партії регіонів, повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, що сьогодні приєднався (за згодою авторів) до законопроекту 4007 від 23.01.2014