Новости Ровно / Политика / На Рівненщині встановили меморіальну дошку Симону Петлюрі

На Рівненщині встановили меморіальну дошку Симону Петлюрі

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
На Рівненщині встановили меморіальну дошку Симону Петлюрі
Пам’ятна дошка Головному отаманові УНР з’явилася на приміщенні загальноосвітньої школи №5 (колишнього залізничного училища) Здолбунова Рівненської області. Тут упродовж березня – травня 1919 року відбувалися наради українських військових.

Історики припускають, що тут існував і кабінет Петлюри (перший функціонував у вагоні залізничної станції).

Пам’ятну дошку з ініціативи місцевих істориків і за сприяння підприємців виготовили випускники. Це вже друге місце у Здолбунові, що нагадує про діяльність Симона Петлюри. Перша меморіальна дошка кілька років тому встановлена на залізничному вокзалі.

У центрі Рівного існує єдиний в Україні пам’ятник уродженцю Полтави Симону Петлюрі.

Наприкінці березня 1919 року тодішній уряд УНР – Директорія – працював у Рівному. Головний військовий отаман Симон Петлюра і штаб дієвої армії перебували у Здолбунові. 11 квітня 1919 року в цій споруді Петлюра провів зовнішньополітичну нараду з питань зовнішньої політики. На порядку денному було перемир’я з більшовиками або ж укладення договору з поляками.
23 января 2015 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

У Рівному відкриють меморіальну дошку Герою України Олександру Храпаченку

Завтра, у п’ятницю 12 грудня 2014 року о 12:00 год. на подвір’ї НВК школи-ліцею №19 м. Рівного (вул. Макарова, 48) відбудеться відкриття меморіальної дошки герою України, Герою Небесної Сотні,

В обігу з’явилася пам'ятна монета «75 років Рівненській області»

Нацбанк України ввів в обіг пам'ятну монету «75 років Рівненській області». Вона виготовлена з біометалу номіналом 5 гривень масою більше 9 грамів. Монету реалізовуватимуть відділеннях Нацбанку та у

У рівненській ЗОШ № 13 відкрили меморіальну дошку герою АТО

У Рівненській ЗОШ № 13 відкрили меморіальну дошку загиблому на сході прикордонникові Сергію Гулюку, який навчався в цій школі.

"Правий Сектор" розповість про об'єднання та плани на майбутнє на Рівнен ...

Завтра, 8 липня 2014р , о 11.00, в приміщенні Будинку Вчених, що по вулиці Симона Петлюри, 17, відбудеться прес-конференція "Правого Сектору".

У Рівному назвали переможців турніру юних істориків

В обласному центрі завершився фінал Всеукраїнського турніру юних істориків. Упродовж 5 днів юні знавці минулого демонстрували свої знання під час наукових дискусій. За результатами історичних раундів
Популярные новости