Новости Ровно / Политика / Рівненський КВУ ініціює зміни до Податкового кодексу

Рівненський КВУ ініціює зміни до Податкового кодексу

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Визначити в Податковому кодексі України порядок ведення обліку фізичних осіб-платників податків, які не досягли 16-річного віку та відмовляються від присвоєння їм ідентифікаційного номера пропонують громадські активісти. Адже наразі через недоліки в законодавстві виникає непряма дискримінація у відношенні до таких осіб. Тому відповідний законопроект, який має вирішити цю проблему, розробили фахівці РОГО «Комітет виборців України».

Сталося це після того, як до організації звернулася жителька Рівного. Її син навчається в Квасилівському професійному ліцеї і має право на отримання стипендії від держави. Але, як розповіла жінка і як видно з наданих нею документів, хлопець ще не досяг 16-річного віку, тому не має паспорта, а від ідентифікаційного номера за релігійними переконаннями відмовився. Через відсутність одного з цих документів (паспорта або довідки про присвоєння ідентифікаційного номера) в навчальному закладі йому відмовляються виплачувати стипендію. Адже згідно з Податковим кодексом України проводити такі виплати можна лише за умови, або коли отримувач коштів перебуває на обліку як платник податків і має ідентифікаційний номер, або за серією та номером його паспорта.

«Навчальний заклад «киває» на податкові органи, куди матері учня порадили звернутися для отримання підтверджуючих документів про відмову її дитини від ідентифікаційного номеру, — коментує ситуацію керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов. – У свою чергу місцеві органи Міндоходів і зборів відмовляються видати такий документ, вказуючи на те, що для неповнолітніх у віці до 16 років законодавство не передбачає можливості отримання такого підтвердження. Як результат, виходить замкнуте коло несправедливості. Одна дитина у віці до 16 років, яка відмовилася від ідентифікаційного номера, не отримує стипендії. В той же час інші такі самі діти, які не відмовилися від коду, мають стипендії. І виходить, що єдина різниця, через яку є таке неоднакове ставлення до рівних, – це релігійні переконання дитини, її вік та відсутність офіційного документального підтвердження, що вона відмовилася використовувати ідентифікаційний код. Це непряма дискримінація».

Тож суть запропонованих організацією змін до Податкового кодексу зводиться до того, щоб фізичній особі, яка не досягла 16 років та відмовляється від присвоєння їй ідентифікаційного номера, в свідоцтві про її народження податкові органи проставляли відповідну відмітку. Потреба в отриманні цієї відмітки пов’язана з необхідністю забезпечення таким особам можливості здійснювати будь-які платежі чи отримувати кошти від держави без наявності в них такого кода.

Варто зауважити, що подібні відмітки впродовж багатьох років проставляються у паспорті повнолітнім громадянам України, які відмовляються від присвоєння їм ідентифікаційного номера платника податків.

Розроблений організацією законопроект з пропозицією внести його на розгляд Верхвоної Ради України був сьогодні надісланий поштою народному депутату Олександру Черненку та всім нардепам нового скликання від Рівненщини: Юрію Вознюку, Олександру Дехтярчуку, Сергію Євтушку, Олегу Осуховському, Вадиму Сидорчуку, Василю Яніцькому.

Нагадаємо також, що Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги, членом якої є і Рівненський КВУ, на сьогодні реалізовує проект «Посилення правових можливостей гендерно-дискримінованих груп». Проект націлений на подолання дискримінації при влаштуванні на роботу, в розмірі оплати праці, подолання насильства в сім’ї та наданню безоплатної правової допомоги з цих питань.

Якщо у Вас виникло питання правового характеру, пов’язане з проявом дискримінації, пов’язаною з гендерною належністю, не зволікайте, звертайтесь у Центри протидії дискримінації, де юристи нададуть Вам якісну правову допомогу.

Адреса центру в Рівному: вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 4. Тел.: (0362) 26-38-47.
Адреса центру в Сарнах: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2-10-34.
02 декабря 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Рівненський міськвиконком оголошує конкурс

на заміщення вакантної посади головного спеціаліста-юриста організаційного відділу апарату ради і виконкому.

Фахівці ДПІ у Рівному відповідають на запитання рівненських платників пода ...

Фахівці ДПІ у Рівному відповідають на запитання рівненських платників податків

З 1 січня 2015 року звітність з ПДВ обов’язково подавати «електронкою»

У м. Рівному понад 1350 ( 96 %) платників ПДВ звітують через мережу Інтернет.

З початку року представники бізнесу та громадяни Рівного отримали в податко ...

Найбільша кількість звернень відвідувачів Центру обслуговування платників ДПІ у м.Рівному стосувались отримання картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про

На Рівненщині нині діє 16 Центрів обслуговування платників податків.

ЦОПи надають рівнянам комплекс адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг. За шість місяців цього року їх вже відвідали 334 тисяч платників, яким надано 37,7 тис. адміністративних