Новости Ровно / Политика / У Рівному підписали Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву

У Рівному підписали Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
13 листопада 2014 року в Рівненському обласному музично-драматичному театрі було підписано Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву.

Його підписали керуючий Рівненсько-Волинською і Таврійською єпархіями УАПЦ митрополит Львівський Макарій, керуючий Сарненською єпархією УПЦ МП митрополит Сарненський і Поліський Анатолій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ МП митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ КП архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, правлячий єпископ Луцького Екзархату УГКЦ Йосафат, голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок та заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук.

У Меморандумі йдеться про те, що підписанти визнають і моляться за цілісну і єдину державу – Україну, виступають за створення єдиної Української Помісної Православної Церкви, засуджують дії Росії як агресора та інших держав щодо захоплення території України, засуджують розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення православних храмів однієї конфесії іншою, не заперечують релігійне волевиявлення жителів Рівненщини щодо конфесійної належності згідно з Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Також сторони домовилися про створення робочої групи, до складу якої будуть делеговані представники підписантів для вирішення спірних питань та створення підґрунтя для утворення Єдиної Помісної Православної Церкви.

— Рівненська ОДА звернулася до керівників релігійних конфесій Рівненщини з пропозицією підписання цього Меморандуму. Непростий процес перемовин з владиками УПЦ, УПЦ – КП, УАПЦ, УГКЦ тривав кілька місяців. За цей час було внесено правки до пунктів Меморандуму, і нарешті остаточний варіант погодили усі підписанти, — розповів заступник голови РОДА Олександр Савчук.

«Те, що ми підписали Меморандум велика історична подія, яка далася не зовсім легко. Підписанням цього Меморандуму ми засвідчили свої благі наміри і будемо прикладати зусилля щоб створити єдину Українську Помісну Православної Церкву. Прийде час і в Україні буде єдина Помісна Церква», — впевненийМитрополит Рівненський та Острозький Варфоломій.

«Сьогодні дійсно історичний момент. Уперше з 1992 року представники усіх конфесій, не без спірних моментів, підписали цей Меморандум, як перший крок до обговорення і реальних дій для створення Української помісної православної церкви. Хочу наголосити, що процес об’єднання вже давно почався в наших душах, в наших серцях, в нашому розумі», — зазначив Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.
14 ноября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

На новій церкві в Гурбах встановили 80-кілограмовий хрест

Дерев’яну церкву Воскресіння Христового в урочищі Гурби Здолбунівського району звела за 3 місяці родина місцевих будівельників. Інші четверо майстрів з Почаєва зробили купол на храмі.

На Рівненщині підписали Меморандум про співпрацю в рамках впровадження інкл ...

У Рівному 11 установ, організацій та благодійних фондів, які причетні до освіти, виховання, реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами підписали спільний Меморандум про

Сергій Рибачок закликав релігійні конфесії спільно молитися за Україну

Перша зустріч голови Рівненської обласної держадміністрації Сергія Рибачка з керівниками різних релігійних організацій Рівненщини відбулася напередодні Дня Незалежності.

Рівненські військові показали дітям умови своєї служби

У одній з військових частин оперативного командування Північ відбувся день відкритих дверей для вихованців молодіжного дитячого табору, який діє при одному з рівненських храмів Української

У Рівному оживили області України

"Рівне за Єдину Україну". Флеш-моб під такою назвою пройшов сьогодні на майдані Незалежності у Рівному. Його учасники підкреслюють: Україна - неподільна держава. Хто долучився до акції та в чому її
Популярные новости