Новости Ровно / Политика / КВУ: день голосування на Рівненщині минув без системних грубих порушень

КВУ: день голосування на Рівненщині минув без системних грубих порушень

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
У Громадському прес-центрі «За чесні вибори-2014!» в Рівному відбувся брифінг щодо ходу другої половини дня голосування під час позачергових виборів народних депутатів України в Рівненській області.

Так, кандидат у народні депутати у ВО 152 (м. Рівне) Дмитро Якимець повідомив, що в нього немає інформації про порушення під час дня голосування. При цьому, кандидат буде очікувати остаточних результатів виборів в окрузі від ОВК. Лише тоді він зможе розповісти про свої плани на майбутнє, які, за його сподіваннями, все ж будуть пов’язані із роботою у Верховній Раді. Незважаючи на будь-який результат виборів, Дмитро Якимець поважатиме вибір рівнян.

Голова правління Рівненського КВУ Олексій Горецький повідомив, що друга половина дня голосування в області пройшла набагато спокійніше, ніж перша. Спостерігачами організації не було зафіксовано таких грубих порушень, як підкуп виборців, спроби «каруселей» тощо, які фіксувалися спершу.

Але представники РОГО КВУ виявили проблеми при організації голосування за місцем перебування. Зокрема, в ДВК 560228 (ВО 154) у с. Жорнів Дубенського району надійшло більше 20 заяв щодо голосування «на дому», до яких додавались довідки, видані Сатиївською амбулаторією практики сімейної загальної медицини. У них вказувалися діагнози виборців-пацієнтів. Це забороняється законодавством України і суперечить практиці Європейського Суду з прав людини. Крім того, в цих довідках не зазначалося, що людина не може самостійно пересуватися. З цього можна зробити висновок, що МОЗ України не роз’яснило підпорядкованим йому медзакладам, як правильно потрібно оформлювати такі довідки для виборців.

Пан Горецький розповів, що деякі ДВК Рівненщині завчасно починають заповнювати та підписувати виборчу документацію, зокрема протоколи про підрахунок голосів, що є грубим порушенням виборчого законодавства. Такі факти спостерігачі Рівненського КВУ зафіксували вже в ДВК 560989 (152) і 560861 (154).

Підсумовуючи, Олексій Горецький констатував, що за попередніми даними спостереження поки що день голосування на Рівненщини проходить без системних грубих порушень. Ті окремі випадки грубих порушень, які були зафіксовані, були поодинокими і не матимуть суттєвого впливу на остаточний результат волевиявлення мешканців області. Однак остаточно можна буде говорити про це вже після завершення підрахунку голосів.
27 октября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Рівненщина напередодні виборів: основні тенденції, порушення та можливі про ...

У п’ятницю, 24 жовтня об 11.00 в конференц-залі редакції газети «7 днів», що знаходиться за адресою: вул. Поштова, 2 (другий поверх) відбудеться прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА

На Рівненщині 155 ТВК перша в Україні підрахувала голоси виборців

Згідно результатів голосування по цьому виборчому окрузі переміг Петро Порошенко. Друге місце посіла Юлія Тимошенко, Третє - Олег Ляшко.

Вибори на Рівненщині: бюлетень по-знайомству, непідтверджені порушення та п ...

Проголосували. Вибори-2014 на Рівненщині виходять на фінішну пряму. Експерти переконують, вже до кінця тижня Україна може офіційно почути ім'я нового президента. А поки ж, по всій країні рахують

Труднощі голосування. Що зробити рівнянам, щоб проголосувати на виборах Пре ...

До виборів президента України Рівненщина готова. В нашій області працюватиме 1000 дільниць, усього нараховують близько 861 тисячі виборців. Більшість дільниць повністю облаштовані, однак є й такі що

Завтра у Рівному розкажуть як органи влади порушують права людей

Завтра, 24 грудня, об 11:00 в приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться прес-конференція представників РОГО "Комітет виборців України".
Популярные новости