Новости Ровно / Политика / У Рівному відбулася Всеукраїнська конференція з питань самоорганізації населення

У Рівному відбулася Всеукраїнська конференція з питань самоорганізації населення

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Органи самоорганізації населення найкраще допоможуть врахувати інтереси жителів громад при реалізації державних реформ на місцях.

Про це заявили заступник голови Рівненської ОДА Тарас Пустовіт та заступник голови Рівненської обласної ради Степан Павлюк на відкритті 17 жовтня ІХ Всеукраїнської науково-практичної конференції з питань самоорганізації населення.

У конференції в Рівному взяли участь більше 50 представників органів самоорганізації населення (ОСНів), органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науковців з 22 регіонів України.

Головною темою заходу стала участь ОСНів у вирішення питань соціально-економічного розвитку громад.

Організаторами Конференції є Всеукраїнська асоціація сприяння самоорганізації населення, Інститут аналізу державної та регіональної політики (м. Рівне) та Одеський суспільний інститут соціальних технологій за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

«Жителі створюють ОСНи, щоб самостійно вирішувати проблеми, покращувати стан територій. Вони контролюють якість житлово-комунальних послуг, відновлюють життя на звільнених територіях Сходу та надають допомогу переселенцям. Розвиток ОСНів набуває особливого значення в сучасних умовах децентралізації, укрупнення районів та громад», – зазначив голова Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник.

Учасники конференції обговорили цікавий досвід реалізації ОСНами проектів з розвитку громад, форми співпраці ОСНів з місцевою владою та іншими установами, шляхи залучення ресурсів для покращення якості життя міських та сільських мешканців, вдосконалення нормативної бази, яка сприятиме розвитку громадських ініціатив.

«ОСНи займаються тим, до чого у влади не доходять руки. Так, на Волині сільські комітети організують ремонт доріг, облаштовують дитячі майданчики,» – каже голова Інституту аналізу державної та регіональної політики Інна Гайворонська.

Директор програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський виступив із різкою критикою дій Мінрегіону, який вкотре без узгодження з громадськістю рухає до Верховної Ради новий законопроект «Про органи самоорганізації населення», розроблений ГО «Інститут міста», який по суті відтворює позицію минулого уряду і суперечить самій природі органів самоорганізації.

Учасники схвалили звернення до Кабінету Міністрів України, в якому висловили прохання не підтримувати цей законопроект як руйнівний для самоврядування та сприяти прийняттю Верховною Радою громадського законопроекту № 3704-1.

У підсумку на Конференції була ухвалена резолюція, яка містить комплекс конкретних заходів з розвитку руху самоорганізації в Україні, а також вирішення ОСНами завдань соціально-економічного розвитку громад і залучення для цього додаткових матеріальних та нематеріальних ресурсів.

Окремо були сформульовані завдання ОСНам щодо вирішення проблем, які мають місце на територіях, звільнених від терористів, а також на територіях, де мешкають тимчасові переселенці зі східних та південних регіонів України.
21 октября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

У Рівненській ОДА обговорили децентралізацію влади

Розширення можливостей громад, збільшення ресурсів сіл, селищ та міст, а разом з тим і підвищення рівня життя громадян. Ці та інші аспекти децентралізації державної влади обговорили за круглим столом

Коли вирішиться «бурштинове питання» на Рівненщині?

Як відомо Рівненська обласна рада неодноразово зверталась до проблеми видобутку бурштину. Як наслідок, 14 травня 2014 року на позачерговій сесії Рівненської обласної ради депутати вирішили, що «у

Активістів Рівненщини запрошують до участі в Школі громадської дії

Усіх, хто готовий докладати зусиль для контролю за діями місцевої влади та впливати на рішення, які нею приймаються, запрошують до участі в ШКОЛІ ГРОМАДСЬКОЇ ДІЇ, яка проводитиметься в Рівному 5-6

Рівненські фермери вимагають державної цінової політики

Готуються висунути свої умови підтримки фермерського руху в Україні представники асоціації фермерів Рівненщини. Вони зібралися в обласній адміністрації, аби вибрати делегатів на Всеукраїнський з'їзд

Завтра у Рівному розкажуть як органи влади порушують права людей

Завтра, 24 грудня, об 11:00 в приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться прес-конференція представників РОГО "Комітет виборців України".
Популярные новости