На Рівненщині вшанували 500-річницю битви під Оршею та обговорили новий військовий союз

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
На запрошення обласної влади та ректора НаУ «Острозька академія» Ігоря Пасічника до Острога цими вихідними з’їхалися представники посольств з Республіки Польща та Литовської Республіки. Білорусію представляли мінські опозиционери. Усі вони – учасники академії, присвяченої перемозі об'єднаних військ Великого князівства Литовського та Королівства Польського під командуванням українського князя Костянтина Острозького над військами Московського царства. Бій, у якому військо московитів значно переважало чисельно, відбувся 8 вересня 1514 році під містом Орша на Дніпрі (сучасна Республіка Білорусь).

«В Білорусії ця дата заборонена, тому ми сьогодні вирішили приєднатися до вас тут, в Острозі. У нас сьогодні теж на Оршанському полі планувалося дійство, але влада його заборонила. Ця дата у нас пам’ятна для громади, але для офіційного Мінська цієї події не існує взагалі. Як на мене, то перемога під Орфею – це перемога Східної Європи над варварством», - зазначив представник білоруських опозиціонерів Ігор Лалкой.

«Це наша спільна історія, яка показує, що спільними зусиллями ми можемо перемогти тих, хто вторгається у наш мир та спокій. Ми за людей, за якими правда, за якими Бог», - розповів заступник посла Республіки Польща Даріуш Гурчинський.

Усіх учасників академії з нагоди 500-річчя перемоги у битві під Оршею привітав Президент України Петро Порошенко. Факсограму з вітанням від Глави держави зачитав присутнім голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок.

Ще одним важливим моментом під час круглого столу в Острозькій академії стало обговорення усіма учасниками перспектив створення вже нового сучасного військового союзу.

«Одним із важливих пунктів сьогоднішньої зустрічі з представниками Литви, Польщі та України є обговорення перспектив створення Балто-Чорноморського альянсу. Таку ідею запропонували учасники конференції. Щоб наші народи знову об’єдналися, як і 500 років тому, задля безпеки. Це лише перші кроки, усі пропозиції будуть опрацьовані та передані в МЗС та до Адміністрації Президента України. Якщо така ідея утворення цього військово-політичного союзу між нашими країнами буде підтримана на рівні Глави держави, то в майбутньому не виключено, що може бути підписана така угода», - зазначив голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок.

Гості впевені, що підписання в майбутньому цього литовсько-польсько-українського альянсу сприятиме безпеці на східних рубежах НАТО. А тому, за результатами обговорення, прийняли звернення до Президента України щодо можливості створення Балто-Чорноморського альянсу.

Під час офіційного візиту до Острога іноземні дипломати з представниками обласної влади поклали квіти до пам'ятника князям Острозьким та відвідали в Острозькому замку презентацію батального полотна Юрія Нікітіна «Перемога Князя Острозького в битві під Оршею».
08 сентября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Посли Польщі, Білорусі й Литви приїдуть на Рівненщину вшанувати перемогу в ...

6 вересня в Острозькій академії проведуть заходи до 500-річчя битви під Оршею. До Острога з’їдуться представники української влади та посли Польщі, Білорусі й Литви. О 12 годині на центральній площі

У Рівному створено батальне полотно, присвячене перемозі битви під Оршею

Художник Юрій Нікітін, як і обіцяв, завершив малювати батальне полотно «Перемога Князя Острозького в битві під Оршею». Робота тривала більше двох тижнів. Побачити шедевр на власні очі можна у галереї

На Рівненщині святкуватимуть перемогу українців над Московією

Відродити історичну справедливість та почати святкувати насправжні визначні перемоги українського війська. Озброївшись такою ідеєю, на Рівненщині відкрили Форум «500-річчя перемоги під Оршею». Чию

На Рівненщині відзначать 500-річчя перемоги Косянтина Острозького над Моско ...

Заходи відбуватимуться у містах Рівне, Острог, Дубно, Старокостянтинів, Новоград-Волинський, Полонне 6, 7 вересня.

В Острозькій академії презентували картину «Хрещення України-Русі»

У Національному університеті «Острозька академія» 10 липня відбулася перша презентація нової картини Артура Орльонова «Хрещення України-Русі» за участі самого автора, Президента Благодійного фонду
Популярные новости