Громадські активісти Рівненщини пильнуватимуть за демократичністю виборчого процесу

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Меморандум за чесні та демократичні позачергові вибори до Верховної Ради України 2014 року пропонують підписати політичним партіям та кандидатам у депутати Рівненської області місцеві громадські активісти. Ініціаторами підписання цього документа стали представники коаліції «За демократичні вибори», яка нещодавно була створена на Рівненщині і до складу якої входять рівненські організації Комітету виборців України, Громадянської мережі ОПОРА і Руху «Чесно».

Сьогодні, 5 вересня, в приміщенні Рівненського Будинку вчених під час «круглого столу» «Рівненщина на старті парламентської кампанії» активісти презентували Меморандум та розповіли про мету і завдання, які поставила перед собою новостворена коаліція громадських організацій.

По-перше, це сприяти недопущенню дискредитованих політиків до участі і виборах. По-друге, забезпечити максимальну демократичність процедур висунення кандидатів у депутати. І по-третє, сприяти донесенню до виборців об’єктивної інформації про кандидатів у депутати та перебіг виборчої кампанії.

Серед інструментів досягнення зазначених буде проведення діалогу з політичними силами щодо шляхів підвищення демократичності виборчого процесу та якості кандидатів. Також разом із представниками місцевих ЗМІ планується напрацювати засоби і шляхи донесення до виборців незаангажованої інформації, недопущення випадків «джинси» та «чорного піару». Крім того, представники Коаліції проводитимуть моніторинг відкритості партійних зборів і конференцій з висунення кандидатів та аналізуватимуть кандидатів на їх відповідність критеріям доброчесності. Результати цих досліджень доноситимуть до максимальної кількості громадян. Під час ведення виборчих кампаній активісти протидіятимуть намаганням прямого чи непрямого підкупу виборців. І, безумовно, в день виборів проводитиметься широке громадське спостереження за перебігом голосування та підрахунку голосів.

Тож представники Коаліції «За демократичні вибори» звертаються до обласних організацій політичних партій Рівненщини не включати до виборчих списків та не висувати в одномандатних виборчих округах області кандидатів, які не відповідають сформованим критеріям доброчесності. Такими критеріями є: причетність до порушення прав і свобод людини та випадків перешкоджання професійній роботі журналістів; причетність до корупційних дій; порушення виборчого законодавства під час попередніх виборчих кампаній, зокрема, прямий або непрямий підкупу виборців; ведення способу життя, невідповідного до задекларованих доходів; відкриті висловлювання щодо антиукраїнської позиції та підтримка сепаратистів.

На «круглому столі» були присутні представники місцевих осередків партій «Громадянська позиція», ВО «Свобода», «Воля» та «Сила людей».

Так, зокрема, представник «Громадянської позиції» заявив, що його політична сила поділяє принципи, задекларовані в Меморандумі, і вони готові його підписати, але після детальнішого вивчення. А представник «Свободи» сказав, що вони будуть обговорювати цей документ.

Громадські активісти наголошують, що Коаліція «За демократичні вибори» відкрита для всіх, хто поділяє її цілі та методи. Вона не буде підтримувати жодну політичну партію чи кандидата. Всі політичні сили, які захочуть підписати Меморандум, зможуть це зробити публічно і відкрито.
Про це повідомили з інформаційного відділу РОГО КВУ.
06 сентября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

На Рівненщині обрали трьох голів сільських рад

25 травня на Рівненщині відбулися позачергові вибори сільських голів.

Вибори на Рівненщині: бюлетень по-знайомству, непідтверджені порушення та п ...

Проголосували. Вибори-2014 на Рівненщині виходять на фінішну пряму. Експерти переконують, вже до кінця тижня Україна може офіційно почути ім'я нового президента. А поки ж, по всій країні рахують

Труднощі голосування. Що зробити рівнянам, щоб проголосувати на виборах Пре ...

До виборів президента України Рівненщина готова. В нашій області працюватиме 1000 дільниць, усього нараховують близько 861 тисячі виборців. Більшість дільниць повністю облаштовані, однак є й такі що

Завтра у Рівному розкажуть як органи влади порушують права людей

Завтра, 24 грудня, об 11:00 в приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться прес-конференція представників РОГО "Комітет виборців України".

Рівненські Євромайданівці написали звернення до опозиції

Активісти рівненського Євромайдану сьогодні, 16 грудня написали звернення керівникам рівненських обласних організацій опозиційних політичних партій "Батьківщина", "Удар" та "Свобода", у якому йшлося
Популярные новости