Новости Ровно / Политика / У неділю Рівне відзначить свій 731-й День народження

У неділю Рівне відзначить свій 731-й День народження

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Яким прийшло наше місто до цього дня, що в ньому змінилося та відбулося за той рік, що минув від попереднього свята, про це ми розпитували першу особу Рівного – міського голову Володимира Хомка.

– Володимире Євгеновичу, нещодавно було оприлюднено рейтинги журналу «Фокус», відповідно до яких серед міст України Рівне на п’ятнадцятій позиції за якістю життя. Що ви думаєте з цього приводу?

– Мені приємно, що нас оцінили так високо. Я теж бачив опубліковані в газетах результати цього рейтингу. І хоча він проводився рік тому, а після того подібні рейтинги у зв’язку з подіями в Україні не проводили, та приємно, що за рік ми покращили свої результати на декілька пунктів.

– Отже, перед святом міста це додало вам доброго настрою?

– День міста – це для мене традиційно нагода звітувати про те, що зроблено в Рівному від попереднього дня народження міста. Рік був надзвичайно тяжкий. І хоча він не перший такий тяжкий, бо взагалі проблеми з фінансами розпочалися для нас із липня 2012 року. Відтоді міста України живуть у постійному цейтноті. Та цього року ситуація лише погіршувалася. Вона тепер ще гірша, ніж торік. Бо попри те, що в минулому році ми перевиконали план із надходжень до міського бюджету, 17 мільйонів казначейство нам так і не віддало. Причому ще раз наголошую: ми не просимо грошей із Києва. Це наші гроші. І наших чесно зароблених грошей ми не побачили. Все зависає в казначействі. Тому вся енергія міського голови і тих людей, які працюють поруч зі мною, спрямована на те, щоб ці проблеми знало вузьке коло людей: я і підпорядковані мені спеціалісти. Ми робимо все, щоб рівняни мінімально відчували ці проблеми. Взагалі, ситуація в містах зараз, як ніколи, залежить від досвідченості місцевої влади.

– Очевидно, від таких «обрізань» казначейства потерпає насамперед комунальна сфера?

– Так, у першу чергу йдеться про наші комунальні підприємства. Але перш ніж казати про їхні проблеми, зауважу, що є декілька речей, які мене дуже радують. Пригадуєте, ще зовсім недавно була передстрайкова ситуація в тролейбусному управлінні. З приємністю мушу зазначити, що тепер там повністю виплачена заробітна плата. А в останній місяць уже виплатили й аванс, чого в цьому колективі не було багато років. Узагалі, за тією інформацією, якою я володію, з майже сотні управлінь електротранспорту всієї України лише два не мають заборгованості із зарплати, в тому числі і рівненське. Цього вдалося досягти у результаті тісної співпраці з обласною владою.

Для полегшення долі цього підприємства ми зробили скорочення автобусних маршрутів. Не знаю, чи помітили це рівняни, але завдяки цьому більше людей стали їздити тролейбусами. Маємо кошти і вже провели тендер на закупівлю десяти вживаних польських тролейбусів. Таким чином, думаю, ситуація в тролейбусному депо ще покращиться. Головна причина такої переміни – суб’єктивний фактор. Помінявся керівник, то й атмосфера в колективі змінилась. А від цього виграли насамперед пасажири. І я цим дуже задоволений.

Що стосується іншої важливої комунальної складової комунальної сфери – водопостачання, то, на щастя, у нас традиційно з цим нема проблем. І хоча водоканал підпорядкований обласній раді, проте, безумовно, ми не стоїмо в стороні при вирішенні його проблем. Маємо спільні проекти, фінансування. На щастя, ситуація в облводоканалі теж покращилась. Нині там завершують погашення заборгованості із заробітної плати.

Теплопостачання вважаю одним із моїх найбільших позитивів. Цього року, попри всі проблеми в Україні, у нас постійно подається гаряча вода. Підприємство працює стабільно, за рік часу, відколи було підписано договір оренди цілісного майнового комплексу, тільки до міського бюджету сплатило майже 17 мільйонів гривень податків, вчасно виплачує зарплату, виконує колосальну кількість ремонтів. Більше того – за той час, відколи ми здали його в оренду, «Рівнетеплоенерго» виплатило місту 8,5 мільйона гривень орендної плати. Вперше за всю історію міста теплопостачальне підприємство принесло в казну міста прибутки замість збитків.

Не ми були ініціаторами підвищення тарифів. Ми згодні й навіть раді були б не підвищувати тарифи, бо в такому випадку підприємству компенсувалась би різниця між собівартістю і тарифом іншим способом. Але ініціатива ця виходила від уряду. Бо, нагадаю ще раз, тарифи Рівному, як і всім містам України, встановлює Київ.

Безумовно, однією з гострих проблем комуналки є зупинка сміттєпереробного заводу. Ситуація – унікальна й абсурдна за своєю суттю. Попри те, що новий уряд працює вже декілька місяців, вона поки що не змінилася. У Верховній Раді зареєстровано проект закону, який міг би змінити ситуацію, але його відклали не зрозуміло до якого часу. Більшого абсурду, напевне, нема в усьому світі. Щоб стояв готовий збудований завод, який позбавили права працювати: де таке видано?! Причому правила гри змінилися вже тоді, коли завод було змонтовано, бо несподівано для всіх за півроку до його пуску Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким цей вид діяльності повинен ліцензуватися. А організації, яка б видала таку ліцензію, не створили!

Що стосується експлуатації житла. Є плюси й мінуси. Я дуже задоволений Муніципальною програмою сталого розвитку. Цього року на її здійснення ви­ділено 8 мільйонів гривень із бюджету міста. Це колосальні кошти, якщо згадати, що іще років п’ять тому ми виділяли по 300–400 тисяч. Втілено чимало надзвичайно цікавих проектів. Раджу тим, хто не знає про них, подивитись утеплені будинки на Дундича, 9 чи Білякова, 10 та інші. У нас є такі багатоповерхівки, які вже повністю перейшли на автономне опалення. Тим, хто хоче працювати й утримувати свій будинок, ми із задоволенням допомагаємо. А людям, які нічого робити не хочуть, ми допомогти не можемо, бо нема ініціативи з їхнього боку. Так, є проблеми з жеками, визнаю це. Але вони зникнуть відразу після того, як запрацює реформа житлово-комунального господарства. Ця реформа передбачає, що монополія жеку щезне, а будинок зможе сам собі обрати експлуатуючу організацію. Тоді той, хто надає ці послуги неякісно чи дорого, з цього ринку змушений буде піти. Коли я кажу про це в жеках, то вони мене завжди питають: «Чим ми будемо годувати свої сім’ї?». То нагадаю, що жеки створювались не для того, щоб годувати сім’ї працівників жеку, а для того, щоб експлуатувати житло. І ті орга­нізації, які роблять це добре, зможуть завдяки своїй роботі годувати свої сім’ї. Порядок речей саме такий. Отже, з нетерпінням чекаю на реформу, яка має бути здійснена до кінця цього року.

Можливо, не зовсім приємна тема, але вона є. Такий аспект життєдіяльності міста, як поховання, для людей дуже важливий. Цього року ми зробили прорив у цій справі і стабілізували ситуацію. Адже був період, коли в Рівному залишалося місць під поховання всього на місяць. На щастя, ми встигли викупити велику земельну ділянку, щоб доточити її до кладовища «Нове». І це, думаю, зніме гостроту проблеми на декілька років. Доточили також ділянки до кладовищ у Новому Дворі та в Тинному. То проблему вирішено, отже, спецкомбінат працює стабільно.

– Відразу після Дня міста, у понеділок, у школах Рівного пролунають перші дзвоники. Діти сядуть за парти. Як, на ваш погляд, працює в місті освітянська галузь?

– Наша галузь освіти укомплектована дуже кваліфікованими працівниками. Їхня робота заслуговує подяки. Приємно, що в цьому році ми здаємо два нові дитсадки. Той, що на вулиці Остафова, швидше за все, введемо в експлуатацію першого вересня. А другий, що на Кутузова, плануємо здати до нового року. Могли б і раніше, та затримка виникла через казначейство. Плюс відкриємо декілька додаткових груп в існуючих дитсадках, то це деякою мірою зніме гостроту проблеми з місцями для освіти дошкільнят.

– Володимире Євгеновичу, що ви, як міський голова, вважаєте сильною стороною Рівного?

– Сильною стороною нашого міста є суттєва диверсифікація джерел надходжень до бюджету. А найбільше бюджетоутворююче підприємство «Рівне­азот», слава Богу, працює ста­більно. Отже, сподіваюсь, що різкого погіршення економічної ситуації в місті не буде. Хоча, безумовно, якщо стануться якісь незворотні процеси з фінансами в Україні, то це зачепить і нас. Але краще про таке не загадувати. Із сильних сторін хочу сказати, що в нас непогана екологія та хороша інфраструктура. Тому й у рейтингу інвестиційної привабливості міст України ми маємо передові позиції. Я об’їздив усі міста України, то маю з чим порівняти стан справ у Рівному. Наші плюси – хороше шосейне та залізничне сполучення практично в усіх напрямках. Ми маємо свій аеропорт, який, на жаль, не використовується так, як би хотілося, але він є. У нас величезні запаси питної води, нема проблем з електро-, газопостачанням. Це не так мало для міста, в якому хтось наміриться розвивати бізнес. Плюс у нашому місті є потужні вищі навчальні заклади, стабільна дошкільна і шкільна освіта. У нас є доволі кваліфікована робоча сила при невеликому рівні зарплати, а це привабливо для інвестора. Можливо, про привабливість невисокого рівня зарплат людям не дуже приємно чути, але з точки зору інвестицій – це привабливий бік міста. Крім того, у нас, на щастя, нема будь-яких міжнаціональних конф­ліктів. Населення – доволі монолітне й за політичними поглядами та уподобаннями. Територія – неекстреміська, проукраїнська. Тому не бачу перспектив конфліктів на цьому ґрунті…

– А що б ви сказали про слабкі сторони міста?

– Мабуть, це ті суб’єктивні фактори, які не дають нам можливості повною мірою використати наші сильні сторони.

– Які ваші улюблені місця в Рівному?

– Ті, де пройшло моє дитинство, і в розбудову яких я, вже працюючи на посаді міського голови, вклав свої знання і частину серця, душі.

Дуже подобається мені, яким затишним куточком для відпочинку рівнян стала в останні роки Лебединка. Завершуємо ремонт вулиці 16 липня. Відкриємо там стоянку, за яку коштів ніхто брати не буде, але люди, які зараз паркують свої автомобілі на тротуарах, зможуть ставити їх тепер на стоянці. Взагалі, незважаючи на надзвичайно складну фінансову ситуацію, на те, що в Україні йде війна, місто Рівне працює і живе у звичному ритмі. Всі служби міста функціонують нормально.

– А як же буде із самим відзначенням Дня міста з огляду на те, що в Україні йде війна?

– Безумовно, проводити свято гучно, як колись, із салютами не будемо, це недоречно, зважаючи на ситуацію, що нині в державі. Тому місто відзначить день народження спокійно і на дещо мінорній ноті. Заходи матимуть патріотичне спрямування і пройдуть без гульби, пальби та інших надмірностей.

– Які ви маєте побажання для рівнян із нагоди Дня міста?

– Незважаючи ні на що, це все ж свято. Тому, користуючись нагодою, що моє інтерв’ю вийде напередодні Дня міста, хочу привітати рівнян із днем народження нашого рідного міста і побажати всім миру й добра. Ніколи не думав, що я насамперед переживатиму за мир, бо не міг повірити, що ми доживемо до часу, коли на території нашої держави відбуватимуться бойові дії. Але маємо, що маємо. Тож насамперед бажаю, щоб рівняни і всі українці не гинули на східному фронті. Щоб війна якомога швидше закінчилася, адже вона не тільки забирає людські життя, а й б’є по економіці, ламає наші перспективи. Ми втрачаємо роки, які могли б використати на щось конструктивне, на розвиток держави. І останнє, чого я хочу побажати всім нам: щоб новому урядові вдалося провести ті реформи, які він задекларував. Про ці реформи говорили всі 23 роки незалежності України, але поки що їх ніхто не провів. Дуже сподіваюся, що тепер це не завершиться лише лозунгами, що відбудуться справжні реформи місцевого самоврядування і житлово-комунальної сфери, які дадуть можливість нашому місту і всім містам України жити по-європейському.Спілкувалась
Людмила МОШНЯГА
28 августа 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

У Рівному розроблятимуть бренд міста

Роботу над розробкою бренду міста розпочинають у Рівному.

На Рівненщині визначили як економити газ

На сьогоднішній день тема політичної ситуації в Україні та її ворожих відносин з Росією у всіх на слуху. Нещодавно російський «Газпром» ще більше підлив масла у вогонь, призупинивши поставку газу в

Чому у Дубні не працює єдиний на все місто громадський туалет?

У Дубно закрився єдиний у центрі міста туалет. Це обурило місцевих жителів, які спочатку зверталися до міського голови а потім і до журналістів. Все - через заборгованість власника вбиральні

Рівне приєдналось до Львову у рейтингу кращих європейських міст майбутнього

Український обласний центр Рівне увійшов в десятку кращих європейських міст і регіонів у конкурсі European Cities & Regions of the Future 2012/13 (Європейські міста та регіони майбутнього 2012/13)

У Рівнераді Запорожець звинуватив Курсика у бездіяльності

Керівник депутатської групи «Рівне Європейське» в міській раді Рівного Юрій Запорожець прокоментував  події останньої сесія, яка відбулась 4 лютого.
Популярные новости