Новости Ровно / Политика / Доброволець АТО: Закінчимо з терористами, візьмемось за рівненську владу

Доброволець АТО: Закінчимо з терористами, візьмемось за рівненську владу

Вы согласны с этим?:
(голосов: 76)

Рівняни захищають свій рідний край на східному кордоні України. На Донбасі у зоні АТО пліч-о-пліч воюють солдати Збройних сил та бійці добровольчих батальйонів МВС. В непростих умовах чоловіки громлять терористів та ризикують життям.  Їх підтримують волонтери, мешканці міст і сіл, а от від влади ні підтримки, ні розуміння немає. Солдати обурені бездіяльністю влади, корупцією та дерибаном посад. Кажуть – після війни прийдуть і спитають з рівненської влади за все. Про це та інше у ексклюзивному інтерв’ю з рівненським бійцем одного з добровольчих батальйонів МВС. На жаль, з міркувань безпеки ми не можемо афішувати  ім'я бійця та назву спецпідрозділу.


— Розкажіть як Ви долучились до батальйону добровольців на Сході?


Це було півтора місяці тому. Подався у один з батальйонів, які саме створювалися. Виявилось це не так просто. Адже бюрократична машина МВС дуже повільно і неохоче організовує такі батальйони. Добровольці є, а офіційно їх оформити міліцейські чиновники не спішать. Аби вступити  до батальйону загальнообов’язковим для всіх було написання заяви у змісті якої йшлось про те, що я вступаю на посаду міліціонера. Хоча усі ми добре знаємо, що такої посади, як міліціонер в Україні немає. І все отак у них робиться. Раніше у нас тривали навчання, а зараз є зрушення з легалізацію, то вже починаємо діяти, ходити в розвідку.


— А ви не в батальйоні "Азов"?


Ні, це ще один добровольчий батальйон. Через конспірацією не можу сказати його назву. Але з "Азовом" ми "пересікаємося" постійно. До речі нашивки для "Азову" робили наші рівненські підприємці. А ми передали їх бійцям. У  нашому батальйоні понад 200 добровольців. Це люди з Житомирської, Київської, Донецької, Луганської областей. Усі вони свідомо захищають Батьківщину.


— В яких умовах добровольці несуть службу?


Умови проживання у нас, можна сказати, - пристойні. На відміну від інших,  у нас є холодна вода та туалет. Нас не погано годують.  Хочу сказати, що жодної допомоги від держави ми не отримали. Форма, обладнання, спальники, каримати – діставали усе своїми силами. Щодо забезпечення батальйону зброєю – це велика проблема. Хоча ми знаємо, що зброя в наявності є. Тільки видають її дуже повільно.


 


— Хто йде служити добровольцями?


У Азові служать хлопці, чоловіки, які є патріотами власної держави. Є хлопці, знають по 2-3 іноземні мови. У батальйоні є навіть іноземці. Чоловік зі Швеції каже своїй сім’ї, що подорожує по світу, а сам на передовій – захищає свою країну. Додам, що у батальйоні «Азов» служать троє росіян та один білорус, які також захищають Україну.  Не можу не розповісти історію, яка вразила до глибини душі. Бачили у "Азові" старенького дідуся, років 70-ти напевне. Він ішов у бронежилеті із ППШ ще радянських часів на плечах, заступав на варту. Цей сивоволосий чоловік знає, що таке війна. Він пройшов, Придністров'я, Чечню і зараз боронить свою Батьківщину. "Завершувати АТО будемо в Москві," -  так він казав.


— А це правда що за ДНР воюють наркомани і бандити?


— Так.  Ті, що стоять на блокпостах – це люди, які не віднайшли себе у суспільстві, зловживають алкоголем, наркотиками. Їм у руки дали автомат – і вони відчувають себе людьми. Там панує анархія, бо усі розумні, освічені люди уже давно втекли звідти.— Як ви ставитеся до "перемир'я"?


—  До оголошеного Президентом України Петром Порошенком перемир’я у батальйоні ніяк не ставляться. Нічого хорошого воно не несе. Чоловіки налаштовані воювати і відвойовувати свою землю. До того ж серед добровольців найбільше саме уродженців із Луганської та Донецької областей. Тих хто воює на боці Росії меншість – десь 25 %. Однак, йде допомога від росіян, які приїжджають в Україну. Це жорстокі люди. Мені розповідали випадок, коли терористи прийшли до церкви  і вимагали у пасторів надати їм приміщення церкви. Ті відмовили. Так терористи вивели двох віруючих на двір і застрелили. Також був випадок, коли на блокпості жінка просто стояла і розмовляла по телефону – вони її застрелили, мотивуючи це тим,що вона виказувала їхню позицію. Це страшно.


— Чому Ви вирішили записатися в добровольчий батальйон?


У минулому я державний службовець. Пропрацював 15 років та 2 роки тому не витримав і звільнився. Пішов захищати Україну, бо, дивлячись на усіх рівненських державних чиновників, зрозумів, що краще займатися справою, яка буде приносити користь. Якби не пішов добровольцем на Схід, то почав би розстрілювати їх. Спеціалістів такого профілю як я – мало. Я пропонував Кириллову свою допомогу. Мені відмовили – сказали самореалізуйтеся. А тут є кому працювати. Я бачу як вони працюють. Поміняли шило на мило. Кого вони посадили в крісла – Данильчука? А Кириллов, який зрадив майдан через місяць після обрання? Чи бездіяльна Рівненська ОДА? Регіоналів-корупціонерів покарали? Ні, скрізь один популізм.  Всі ділять посади і домовляються. А нам – само реалізовуйтеся.  То я так і зроблю – після закінчення АТО привезу з собою бійців  і самореалізуюся.


 Настрої у батальйонах де служать добровольці – рішучі. Думаю як тільки вони відстоять честь України на Сході – то відразу поїдуть до своїх міст і будуть захищати права громадян там.

02 июля 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Рівненські просвітяни обурені смертю колеги від рук терористів

Голова луганської "Просвіти" Володимир Семистяга помер, перебуваючи в полоні у терористів "ЛНР".

Рівняни запускають нову соціальну "антимережу"

Що робити, коли ти хочеш спілкування, але в тебе мало друзів, та всі вони зависають у всесвітній "павутині"?

Рівненські громадські активісти вимагали докорінно змінити систему влади

Вони виступають проти підкилимних ігор як в Києві так і в Рівному. Хочуть аби всі призначення на ключові посади в області здійснювались з погодження громадськості. Також активісти виступають проти

Сотні жителів Рівненської області прибувають до військових комісаріатів та ...

Бажаючих боронити територіальну цілісність Україну багато, вони різного віку та з різними політичними поглядами.
Популярные новости