Новости Ровно / Общество / Територіальна оборона на Рівненщині: що варто знати та як записатися

Територіальна оборона на Рівненщині: що варто знати та як записатися

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Територіальна оборона на Рівненщині: що варто знати та як записатися

Територіальна оборона (ТрО) — система загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються у мирний час та в особливий період з метою протидії військовим загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.

«Головна перевага територіальної оборони – це поєднання масовості і здатності швидко розгорнутися на певніи? територіі? для виконання поставлених завдань. Місія таких заходів проста – не підпустити біду до свого дому», – розповів заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

З 1 січня 2022 року набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву», за яким організовувати та виконувати завдання територіальної оборони мають спеціальні Сили територіальної оборони ЗСУ.

Щоб увійти до складу територіальної оборони, варто звертатися до центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати), до яких людина приписана.

Для вступу до лав тероборони потрібно підготувати такі документи:

– заява про бажання добровільно вступити на службу у територіальному резерві;


– висновок військово-лікарської комісії;


– копії всіх сторінок паспорта громадянина України;


– копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;


– копії свідоцтв про укладення шлюбу та народження дітей (за наявності);


– характеристика з місця роботинавчання;


– копії документів про освіту;


– кольорова фотокартка розміром 9х12.

Перед укладанням контракту на службу в резерві тероборони кандидати мають пройти медичне обстеження. Особи віком від 40 років повинні пройти військово-лікарську комісію, адже участь у резерві передбачає інтенсивну підготовку. Після медичної комісії людині мають надати висновок, чи можна її брати у війська тероборони.

Сили ТрО формуються за адміністративно-територіальним принципом. А тому усі, хто виявить бажання проходити службу у військовому резерві сил ТрО, будуть служити у підрозділі за місцем проживання.

Розгортатимуть систему тероборони у три етапи:

– перший етап — в мирний період розгортаються бригади і батальйони, основою яких є військовослужбовці ЗСУ. До їхніх завдань входить командування, навчання та злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві територіальної оборони і захищатимуть територію за місцем свого проживання. Відтак кожен батальйон налічуватиме до 600 осіб.


– другий етап — формування резерву тероборони в особливий період. На цьому етапі за тими, хто укладе контракт і служитиме в резерві тероборони, закріплять зброю. Її видаватимуть під час навчань або в разі виникнення окремих ситуацій.


– третій етап — буде розглядатися питання про створення у невеликих населених пунктах добровольчих формувань у територіальних громадах. Це відбуватиметься лише після формування штату мирного часу і резерву для особливого періоду.
Територіальна оборона на Рівненщині: що варто знати та як записатися
Як стати до лав Територіальноі? оборони, можна знаи?ти на саи?ті https://sprotyv.in.ua/ або зателефонувати на гарячу лінію 0 800 507 028.

09 февраля 2022 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Рівненські комунальники розповіли як вивозитимуть сміття у період свят

У рівненському "КАТП 1728" повідомили про вивіз сміття у святкові дні.

Рівне отримало 341 мільйон на компенсацію різниці в тарифах

Рівненська громада отримала понад 341 млн грн субвенції з державного бюджету, щоби компенсувати різницю в тарифах. Про це розповів депутат...

Вже сьогодні рівнян запрошують разом зустріти Святого Миколая: програма

18 грудня на одній сцені (бульвар Незалежності) зберуться найталановитіші вокалісти, танцюристи, лялькарі та ведучі, щоб усім разом поринути у різдвяно-новорічну...

Рівненщина – в топ-5 успішних регіонів України

Мінрегіон сформував рейтинг областей за дев’ять місяців 2021 року. У п’ятірку його лідерів потрапила й Рівненщина. Загалом рейтинг розроблений на...

Сніг тільки випав, а на Рівненщині уже готуються до повені

Найбільші ризики весняних повеней у Сарненському та Вараському районах.

Серед бійців «Горині» та їх родин назріває соціальна напруга

Відтак голова облради просить не змінювати статусу батальйону територіальної оборони області «Горинь.
Популярные новости