Що шукатимуть поляки на цвинтарях Рівного?

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Що шукатимуть поляки на цвинтарях Рівного? Померлі поляки - мешканці старого Рівного стали темою дослідження рівненського журналіста та дослідника Чеслава Хитрого. Сьогодні він у краєзнавчому музеї презентував власну книгу- каталог під назвою "Польське кладовище у Рівному". За цю працю автор у вересні минулого року отримав почесну нагороду Міністерства культури Польщі – «Заслужений для культури польської».Вшанувати пам'ять померлих у передвоєнних роках поляків, тодішніх мешканців міста Рувнего сучасний дослідник Чеслав Хитрий вирішив не даремно. Він впевнений, могили предків варто шанувати. Тому у своїй книзі-каталозі він описав 220 могил польських військових та простих мешканців Рівного, яких поховали на Дубенському цвинтарі.

Така праця Чеслава Хитрого неоціненна, вважають історики, дослідники та представники польської спільноти. Тому надрукувати каталог рівнянину допомогли представники польського консульства в Луцьку.

Після видання ця книга вже знайшла свої відгуки на теренах Польщі. Завдяки фотографіям та опису з могилок в сусідній країні люди знайшли своїх близьких та рідних.

У планах Чеслава Хитрого видати і другу частину каталогу, і присвятити її полякам, яких поховали у Рівному з 1945 по 2009 роки.

12 февраля 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Сьогодні, 12 лютого, - річниця смерті екс-мера Рівного Віктора Чайки

12 лютого 2008 року у 67-річному віці помер колишній міський голова Рівного Віктор Чайка. Керуванню обласним центром він присвятив майже 20 років свого життя.

Днями Рівне відвідав іменитий спортсмен Чезарек Стефанчук із Польщі

Рівненське бразильське джиу-джитсу розвивається. Днями місто відвідав іменитий спортсмен Чезарек Стефанчук із Польщі. Серед його досягнень є золото на відкритому чемпіонаті Польщі-2013, срібло на

На Рівненщині судитимуть викладача вищого навчального закладу

У Рівненській області СБУ завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно 41-річного викладача вищого навчального закладу Рівного, який намагався перемістити у рекомендованих

У Рівнераді Запорожець звинуватив Курсика у бездіяльності

Керівник депутатської групи «Рівне Європейське» в міській раді Рівного Юрій Запорожець прокоментував  події останньої сесія, яка відбулась 4 лютого.

Як підтримують земляків рівняни, які проживають за кордоном?

Україна ми з тобою! Так підтримують земляків українці, які проживають за кордоном. Вони стурбовані ситуацією, яка склалася у рідній країні, і не можуть стояти осторонь. Українці за кордоном
Популярные новости