Безкоштовні аналізи пропонували сьогодні пацієнтам 2-ї поліклініки Рівного з нагоди 30-ї річниці Чорнобиля

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Із 8.30 до 10.30 – забір крові на дослідження вмісту цукру, з 8.30 до 12.00 – вимірювання артеріального тиску в усіх бажаючих. До оголошень приблизно такого змісту про проведення безкоштовних медичних маніпуляцій у цьому лікувально-профілактичному закладі вже звикли. Бо проводяться вони упродовж року не раз і не два, а за потребою.
Головний лікар Поліклініки № 2 міста Рівне Олег Шрам:

– 26 квітня 1986 року відбулася найжахливіша трагедія людства – Чорнобильська катастрофа. І сьогодні рівно 30 років минає від того сумного дня. Жителі України постраждали від аварії на ЧАЕС найбільше. Багато хворих загинули від променевої хвороби. Багато постраждалих переселенців, зокрема і на території Рівненської області, живуть і лікуються досі. Тож до роковин трагедії адміністрація поліклініки № 2 вирішила провести акцію з безкоштовного вимірювання артеріального тиску всім охочим і безкоштовного забору крові на дослідження вмісту глюкози в ній. Акцію оголосили завчасно. А сьогодні з 8.30 працівники поліклініки виставили столи для вимірювання артеріального тиску і забору зразків крові на аналіз вмісту глюкози. Дві медичні сестри, лікар і фельдшер-лаборант всім бажаючим після проведених маніпуляцій надавали консультації і в разі потреби направляли до лікарів. Це та маленька справа, що наші медпрацівники зараз можуть зробити для рівнян. Ми працюємо над тим, щоб усім постраждалим від аварії на ЧАЕС (а на території, підпорядкованій нашому закладу, 250 таких осіб із числа ліквідаторів, переселенців та евакуйованих із зони відчуження АЕС) приділяти належну увагу. Зокрема, ведемо диспансерний облік не тільки їх, а і їхніх родин. Ми маємо пам’ятати про цю трагедію, щоб не допустити такого в майбутньому.
Такі безкоштовні акції проводяться в поліклініці регулярно. Скажімо, у дні, коли великий наплив відвідувачів чи якісь погодні катаклізми, через що лікарям важко справлятися з великим напливом пацієнтів, у фойє поліклініки виставляють діагностичні пости здоров’я. А й справді, декому з пацієнтів, які скаржаться на погане самопочуття, не обов’язково відвідувати лікаря, під кабінетом якого іноді виникають довгі черги. Буває достатньо виміряти артеріальний тиск і отримати рекомендації. Той, у кого з тиском усе гаразд, після отриманої консультації спокійно йде додому. А комусь рекомендують таки піти на прийом до фахівця.

– Наша поліклініка – заклад профілактичний. От і влаштовуємо акції здоров’я, щоб медична допомога була ще більш доступною для пацієнтів. Бо профілактика для нас – перш за все, – наголошує Олег Шрам.

Як повідомили нам у лабораторії поліклініки, у трьох із 17 рівнян, які перевірили сьогодні кров на вміст цукру, виявлено критичний його рівень. Але їм панікувати з цього приводу не варто, запевняють фахівці. Принаймні, одна з жінок, у котрої свого часу виявили в ході такої акції високий рівень цукру в крові, була сьогодні втішена ідеальними показниками. Цього результату їй вдалося досягти після консультації з лікарем лише завдяки дієті і помірній фізичній активності.
Марія КОРНІЙЧУК
27 апреля 2016 /
Источник: 7d.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

У діагностичному центрі консультації та огляд лікарів зробили безкоштовними

Відтепер у цьому медичному закладі не потрібно платити так звані благодійні внески за огляд та консультацію лікарів. Про це повідомив голова обласної ради Михайло Кириллов під час брифінгу в

Кров рівнян рятуватиме життя поранених в АТО

Депутати збираються дозволити обласній станції переливання крові безоплатно передавати кров для поранених українських воїнів.

У Рівному провели мітинг-реквієм з нагоди 26-ї річниці аварії на ЧАЕС [ФОТО ...

Перші особи області, іноземні гості та ліквідатори аварії на ЧАЕС зібралися у Рівному біля пам’ятника Жертвам Чорнобильської трагедії, аби вшанувати всіх тих, хто першим вступив у боротьбу з

Як рівнянам виміряти рівень здоров'я?

Сьогодні - Всесвітній день здоров'я. Однак, українцям відзначати особливо нічого. Статистика медиків невтішна: рівень здоров'я наших співвітчизників надзвичайно низький. Вкотре це підтвердило і

У зіткненнях біля Харківської ОДА постраждали 10 людей

У результаті зіткнень біля Харківської облдержадміністрації сьогодні вдень постраждали 10 осіб.
Популярные новости