Рівнянам показали урбаністичний шарм проектів Володимира Шолудька

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Найкраща виставкова зала міста уся – майже до стелі – завішана проектами будинків. Це – виставка, яку підготував до свого ювілею заслужений архітектор України, лауреат державної премії Володимир Шолудько: «Провінційна архітектура. Архітектура. Живопис. Графіка».

Є впізнавані масштабні комплекси, от хоч та сама Острозька академія, чи торговельно-розважальний центр «Чайка». І унікальні, двадцять років тому майже вже збудовані спортивні комплекси – масштабний «недобуд» на вулиці Бандери і ДЮСШ, що стала замість того гуртовим ринком… Але з планшетів архітектора на нас дивиться краса, закінчена гармонія в будівельній партитурі. Котеджі та міні-готелі, яких із притаманним йому вишуканим смаком Микола Володимирович теж створив немало, вже мають і чимало «клонів» – «під Шолудька». Архітектурна виставка вражає своєю урочистістю, масштабом. Прикро те, що наші архітектори так рідко пропонують власні експозиції.

Почесні гості і колеги – Сергій Семенець, головний архітектор Рівного, Микола Пасічник – друг і колега ювіляра, та ще кілька десятків тих людей, завдяки чиїм проектам Рівне стало Рівним, наговорили Володимирові Шолудьку «професійних» компліментів і побажали нових звершень.

– А от який проект вам, авторові, став найближчим і найдорожчим? – спитав у ювіляра наш кореспондент.

– Роботи ці мені як рідні діти: і милі, й рівні всі, – сказав схвильований від дружніх слів і сяйва софітів Микола Володимирович. – Хотілося створити образи й домашній шарм провінціальної – у кращому із значень цього слова – архітектури ХХІ століття. А з планів – от би нам реалізувати одну з колективних праць: проект із реконструкції міського стадіону «Авангард». Й утілити в Рівному проекти, подібних до яких іще ніде немає в Україні.

Усім відомий вислів, що архітектура відображує матеріальний і духовний стан суспільства. То в Рівному вона повинна бути рівненською. І добре, що ми вчимося цінувати її найкращі імена.
26 ноября 2015 /
Источник: Сергій СНІСАРЕНКО
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Міський голова Володимир Хомко привітав молодих людей Рівного

Під час традиційної (напередодні свята Молоді) зустрічі міського голови Рівного Володимира Хомка з представниками молоді міста мер вручив успішним молодим людям, чиї праця і досягнення вже стали

Міський голова привітав із 90-річчям голову братства УПА Василя Кирилюка

міський голова Рівного Володимир Хомко разом із представниками управління соціального захисту завітав в гості до ветерана Національно-визвольних змагань й голови Рівненської обласної організації

Як у Рівному відзначатимуть День незалежності України

Програма заходів з відзначення у м.Рівному 23-ї річниці незалежності України.

Неповторні образи вагітних матусь показали рівнянам

Вагітність нині в моді, цю істину доводять організатори та учасники проекту "Пузата мама".

У Рівному "прийомні діти" Хитрого показали на що здатні

Рівне може стати столицею фотомистецтва. Це вкотре довели учні відомого в країні митця Едуарда Хитрого. У фотоклубі Час відкрилася нова виставка із роботами його вихованців. А вони показали