Новости Ровно / Общество / Найчастіше інсульт загрожує чоловікам, кажуть рівненські медики

Найчастіше інсульт загрожує чоловікам, кажуть рівненські медики

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Протягом дев’яти місяців цього року у Рівному зареєстровано 340 випадків інсультів. І хоча останні чотири роки цей показник лишається майже незмінним, проте смертність від інсульту серед рівнян зменшується – про це повідомило міське управління охорони здоров’я на своїй сторінці у Фейсбуці.

Сьогодні Всесвітній день боротьби з інсультом. Це захворювання, яке розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання частини головного мозку або крововиливу в порожнину черепа та стискання тканини мозку кров’ю, є другою за частотою причиною смерті людей в усьому світі і основною причиною довготривалої непрацездатності. Статистика свідчить, що в нашому місті чоловіки у віці до 60 років хворіють на інсульт частіше, ніж жінки. А серед 12 померлих в працезданому віці від інсультів - 10 осіб чоловічої статі.

Небезпека інсульту полягає в тому, що він може відбутися несподівано. Зазвичай це буває, коли людина страждає гіпертонією, але не знає про це, оскільки ніяк не відчуває високого кров'яного тиску. У групу ризику входять люди похилого віку, а ще люди з ожирінням, які страждають на цукровий діабет. Ті, хто зловживає алкоголем і курці.

Щоб уникнути найважчих наслідків, потрібно знати перші симптоми інсульту. Існує дуже простий і ефективний тест, кожна літера якого дозволяє розпізнати перші симптоми цього захворювання.

Тест ПЗП (Посміхнутися, Заговорити, Підняти руки) на виявлення перших симптомів інсульту:

- Попросіть людину ПОСМІХНУТИСЯ. При початковому інсульті посмішка стає «кривою», перекошеною. Половина обличчя перестає підкорятися волі хворого, тому один з куточків рота безпорадно опущений. Язик також розташований несиметрично: він «звалюється» в одну зі сторін і набуває неправильної форму.
- Запропонуйте людині ЗАГОВОРИТИ. Про передінсультний стан свідчить невиразна, мова із запинками, подібна до мови сильно п’яного чоловіка.
- Якщо хворий в змозі це зробити, попросіть його ПІДНЯТИ вгору обидві руки - одночасно. Результат помітний відразу: при інсульті рука з ураженої сторони тіла підніметься набагато нижче. У будь-якому випадку рівень, на якому виявляться права і ліва рука, буде неоднаковою.

Ці прояви можуть бути симптомами інсульту:

- різкий головний біль (після нервової або фізичного навантаження або взагалі без видимої причини);
- помутніння або втрата свідомості;
- раптове виникнення оніміння або слабість руки або ноги, а також частини обличчя;
- розлад здатності говорити, розуміти сенс чужої мови;
- запаморочення, гостре порушення координації, почуття рівноваги.


Не вагаючись, викликайте «Швидку» при наявності навіть одного з перерахованих симптомів.
30 октября 2015 /
Источник: rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

УВАГА! У Рівному активізувались шахраї

422 злочини, вчинені шляхом обману чи зловживання довірою людей, зареєстровано вже цьогоріч у Рівному. 42 з них — це Інтернет шахрайства, ще 4 — телефонні.

На Рівненщині чоловіка забили до смерті. Скляними пляшками?

Олександру було 29 років. Він працював енергетиком на одному з місцевих підприємств.

Як рівнянам виміряти рівень здоров'я?

Сьогодні - Всесвітній день здоров'я. Однак, українцям відзначати особливо нічого. Статистика медиків невтішна: рівень здоров'я наших співвітчизників надзвичайно низький. Вкотре це підтвердило і

Стреси головний чинник захворювання на туберкульоз, запевнили рівненські ме ...

Туберкульоз - це національне лихо, стверджують фтизіатри напередодні міжнародного дня боротьби з цією хворобою. Лікарі пояснюють це низьким рівнем життя та нестабільною економікою. Тому вкотре

Рівнянка, яку знайшли мертвою у Костополі, сама наклала на себе руки

Версію вбивства у міліції офіційно заперечили. Нагадаємо, 14 лютого у будинку міста Костопіль знайшли мертвою 33-річну рівнянку. У жінки був ніж у серці.
Популярные новости