Новости Ровно / Общество / У Рівному презентували схему велошляхів

У Рівному презентували схему велошляхів

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
В НУВГП проходила презентація проекту велосипедних шляхів нашого міста, розробленого студентами та викладачами кафедри «Міського будівництва та господарства» університету.

Завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор Олександр Ткачук розповів присутнім про основні схеми велошляхів, які науковці пропонують на розгляд і обговорення громади. Перевага надається проекту за європейськими нормативами, до вивчення якого долучилися і студенти вузу. Вони дослідили існуючий стан веломереж в Україні загалом і у Рівному зокрема, опитали користувачів велотранспорту, вивчили існуючі методи організації велошляхів. В результаті прийшли до висновку, що 62 велосипедних парковок, які вже є у нашому місті, недостатньо. І хоча інтенсивність велоруху у нас поки що нижча від загальноприйнятої: 50 велосипедистів на годину, та користується цим видом транспорту значна частина рівнян – в основному школярі і молодь.

Дослідники запропонували на розгляд громадськості схему веломережі Рівного, зауваживши, що на складних рельєфах доцільно будувати підпірні стінки, де можна буде влаштовувати велопарковки. А вид паркувань, їх кількість і розміщення залежатиме від так званих центрів тяжіння – підприємств, адміністративних центрів, навчальних, торгівельних закладів, де одночасно перебуває велика кількість людей.

Підсумовуючи почуте, міський голова висловив цілком конкретне бажання: дуже хотілося б, щоб на рівненських вулицях були тільки тролейбуси, велосипеди, пішоходи і лише зрідка автомобілі.
– Ми готові вкласти багато коштів і енергії в прокладання велоінфраструктури в Рівному, – каже Володимир Хомко. – Прошу тільки вибрати хороший рекламний маршрут, з якого й почнемо роботи. А я обіцяю виділити на них мільйон гривень ще цього року. І надалі щороку виділятиму по мільйону.

Дуже важливо, щоб ця справа не зупинилася, вважає мер міста. Тому запропонував взяти керівництво і контроль над роботами Олександру Шевчуку – молодому спеціалісту і велосипедисту, який перейматиметься велодоріжками по-справжньому.

Пропонуючи надавати перевагу екологічним видам транспорту, розробники проекту усвідомлюють його фінансові масштаби. Адже тільки один метр велодоріжки коштуватиме місту тисячу гривень. А загалом на впровадження проекту знадобиться біля 15 мільйонів.

– З 20 числа ми плануємо виділити кошти на розробку проекту і влаштування велоструктури, – запевнив Володимир Хомко. – А збільшити фінансування можна було б, якби автомобілісти платили за проїзд центром міста. Я не маю права це запропонувати, а от громадськість – цілком. Тому проситиму рівнян підтримати таку ідею.

Неля ЗАБОЛОТНА
01 июля 2015 /
Источник: 7d.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Володимир Хомко: „Закликаю рівнян скористатись унікальною програмою й зроби ...

- На останній сесії ми затвердили декілька дуже важливих документів. І хоча полеміка розгорнулась навколо бюджету і податків, з моєї точки зору, одним із дуже важливих рішень було затвердження

У Рівному шукають де прокласти велодоріжки

Бути чи ні велодоріжкам у Рівному поки що питання риторичне. Адже лише для завершення роботи над схемою велошляхів потрібно ще 76 тисяч 848 гривень. Про це повідомив під час сесії Рівнеради депутат,

Гіпертонікам і надалі продаватимуть ліки за пільговими рецептами

Щоправда, наступного року пілотний проект щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вірогідно, перейменують у програму допомоги

У Рівному оголосили конкурс ідей на найкреативніші зупинки міського транспо ...

До участі запрошуються всі архітектори або просто фанати архітектури. Мета конкурсу - пошук неординарної ідеї для зупинки громадського транспорту для подальшої її реалізації в місті Рівне.

Хомко рятуватиме рівнян від депресії святами

Щоб підтримати рівнян психологічно у скрутний для держави час, міський голова Рівного Володимир Хомко збирається влаштовувати фестивалі і свята. Але спочатку запитає у рівнян, чи це їм потрібно.