На Рівненщині споживання газу в першому кварталі 2015 року зменшилось на 19%

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Споживання природного газу на Рівненщині продовжує скорочуватися. У І кварталі 2015 року споживачі Рівненщини спожили майже на 48 млн. м.куб природного газу менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У січні – березні 2015 року споживачі Рівненської області спожили 200,6 мільйонів кубометрів природного газу, що на 19,2% менше ніж у січні-березні 2014 року. Зменшення обсягів характерне для всіх категорій споживачів. Установи і організації, що фінансуються з державного бюджету, зменшили використання газу на 39%, промислові — на 20,8%, підприємства ТКЕ – на 21,6%.

Рівняни , які використовують газ для побутових потреб, спожили найбільший його об’єм – майже 130млн куб. м. газу, але це на 17% менше, ніж у січні-березні 2014 року.

Така економія газу стала можливою завдяки співпадінню багатьох факторів. Це і заходи місцевої влади з енергозбереження, і частковий перехід споживачів на альтернативні види палива і нетипово тепла погода. Однак, незалежно від кількості використаного газу, його транспортування ПАТ «Рівнегаз» здійснює по одних і тих же мережах, які треба утримувати належним чином. Джерелом фінансування цієї роботи є тарифи на транспортування і постачання газу, які на сьогодні не повністю покривають необхідні витрати.

— Проаналізувавши обсяги споживання природного газу за І квартал 2015 року та враховуючи різке зростання ціни з 1 квітня на природний газ для потреб населення, товариство очікує, що обсяги реалізації газу і в подальшому будуть скорочуватися, — говорить перший заступник голови правління ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.

Така ситуація призведе до дефіциту тарифної виручки ПАТ «Рівнегаз» на протязі 2015 року, яка є основним джерелом фінансування господарської діяльності товариства, та негативно вплине на рівень розрахунків з постачальниками природного газу. ПАТ «Рівнегаз» сподівається, що НКРЕКП врахує вищенаведені факти і з розумінням поставиться до проблем товариства. Адже єдиним виходом із цієї ситуації є коригування тарифів на транспортування та постачання природного газу у сторону збільшення.
27 мая 2015 /
Источник: rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

З 1 лютого газ дешевшає, але не для всіх

З 1 лютого підприємці і бюджетники платитимуть за спожитий газ на 244,8 грн менше, релігійні організації — на 122,4грн.

ПАТ «Рівнегаз» розпочинає щорічний перерахунок вартості газу спожитого у 20 ...

З 1 січня 2015 року ПАТ «Рівнегаз» розпочне щорічний перерахунок вартості природного газу для споживачів, які мають газові лічильники і використовують газ для опалення. Він триватиме до 1 лютого 2015

ПАТ «Рівнегаз» розпочинає щорічний перерахунок вартості газу спожитого у 20 ...

З 1 січня 2015 року ПАТ «Рівнегаз» розпочне щорічний перерахунок вартості природного газу для споживачів, які мають газові лічильники і використовують газ для опалення. Він триватиме до 1 лютого 2015

З початку року обсяги споживання газу на Рівненщині зменшилися на 15%

За 10 місяців 2014 року обсяги транспортування газу на Рівненщині зменшились на 70,9 млн куб. м. або на 14,8%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. У зв’язку зі зменшенням споживання газу

ПАТ “Рівнегаз» відновило постачання скрапленого газу

З 1 вересня постачання скрапленого газу для потреб мешканців Рівненської області відбуватиметься за новою ціною. Тепер один балон місткістю 21 кілограм коштує 180 гривень з ПДВ, а запасів
Популярные новости