Новости Ровно / Общество, Фоторепортажи / У Рівному вшанували пам’ять про жертв політичних репресій

У Рівному вшанували пам’ять про жертв політичних репресій

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
17 травня, у День вшанування пам’яті про жертв політичних репресій, об 11-й годині до пам’ятника Загиблим за Україну було покладено вінки та квіти. У заході взяли участь міський голова Рівного Володимир Хомко, перший заступник голови облдержадміністрації Юрій Приварський, працівники Рівненського міськвиконкому та облдержадміністрації, а також небайдужі рівняни.

Після покладання вінків директор Рівненської централізованої бібліотечної системи Вікторія Гупалюк у своїй короткій промові нагадала присутнім про жертву наших співвітчизників, покладену на вівтар здобуття незалежності України:

— Сьогодні — день національної скорботи за жертвами, які загинули або постраждали в Україні внаслідок політичних репресій. Фізичне знищення громадян, світогляд яких відрізнявся від комуністичного, розпочався відразу ж після жовтневого перевороту 1917 року. Воно зачепило середовище видатних діячів, певні категорії населення. Доба сталінізму включала в себе придушення ідейно-політичної опозиції, великий терор 1936-1938 років, який стала апофеозом політичних репресій. Не менш жахливі масові репресії відбулися в Західній Україні 1939-1941 років та 1944-1953 років. Крім того, з території України здійснювалися примусові депортації народів – поляків, німців, кримських татар та інших. За статистичними даними, у період з 1920 і до початку 1950-х років з України виселено 2 мільйони 880 тисяч розкуркулених селян і членів їх родин. Під час великого терору 1936-1938 років в Україні засуджено 197 тисяч 617 осіб, левову частку яких (122 230 громадян) приречено до страти. Упродовж 1944-53 років на Західній Україні за участь у русі ОУН-УПА або за його підтримку засуджено близько 87 тисяч осіб, понад 200 тисяч громадян депортовано.

У 1950-80 роки політичні репресії перестали бути масовими, зате набули цілеспрямованого характеру. Їх жертвами ставали учасники опозиційних дисидентських організацій або окремі інакодумці. У період з 1957 по 1981 рік в УРСР за політичними звинуваченнями засудили 87 осіб, 6 тисяч пройшли так звану профілактику в органах КДБ. Останніми жертвами політичних репресій комуністичного режиму стали діячі Українського визвольного руху 1970-80 років.

Політичні репресії в Україні знову активізувалися у 2010 році, від часу набуття президентських повноважень Віктором Януковичем. І досягли нечуваної жорстокості у лютому 2014 року.

На завершення міський голова Рівного Володимир Хомко, подякувавши всім, хто прийшов вшанувати пам’ять жертв політичних репресій, запропонував хвилиною мовчання вшанувати тих, хто загинув за Україну.

У Рівному вшанували пам’ять про жертв політичних репресій
У Рівному вшанували пам’ять про жертв політичних репресій
У Рівному вшанували пам’ять про жертв політичних репресій
У Рівному вшанували пам’ять про жертв політичних репресій
18 мая 2015 /
Источник: 7d.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

На Рівненщині – 1438 переселенців з Криму та Сходу України

Загальна кількість внутрішньо переміщених осіб по Україні становить 271 тисяча 711 осіб.

Із Днем знань учнів рівненської школи № 2 привітав Володимир Хомко

50 років тому він прийшов у перший клас цієї школи.

Сьогодні о 9:00 відбулося вшанування пам’яті жертв війни в Україні

У неділю, 22 червня у День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни о 9:00 годині ранку на „Алеї героїв” військового меморіального кладовища „Дубенське” відбудеться вшанування пам’яті загиблих у ІІ

У Рівному вшанували пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи

28 років минуло з часу катастрофи на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. У Рівному мітинг-реквієм до роковин трагедії зібрав біля пам'ятного знаку тих, хто на власні очі

Рівненські Євромайданівці написали звернення до опозиції

Активісти рівненського Євромайдану сьогодні, 16 грудня написали звернення керівникам рівненських обласних організацій опозиційних політичних партій "Батьківщина", "Удар" та "Свобода", у якому йшлося
Популярные новости