Новости Ровно / Общество / На Дубенщині у Шевченківські дні відкрили музей-світлицю

На Дубенщині у Шевченківські дні відкрили музей-світлицю

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Цьогорічні Шевченківські дні на Дубенщині, безумовно, запам'ятаються двома знаковими подіями. З нагоди вшанування Великого Пророка і Генія українського народу у селі Підлужжя, поблизу джерела, яке з давніх-давен має назву Шевченкового, минулого вівторка був освячений музей-світлиця. Здавалося б, нічим непримітний будиночок обабіч міжнародної траси, якою щодня мчать сотні, а то й тисячі автомобілів. Раніше увагу тут привертав лише пам'ятник Кобзареві зі стелою ще радянської доби. Потім проторили стежину до зарослого травою джерела, яке заіскрилось з новою силою. А далі альтанка з'явилась, старі дерева зрізали, щоб сонце яскравіше сяяло і синьо-жовтий прапор гордо виднівся здаля.

Влада району на цьому не зупинилась. Вирішили: тут, де восени 1846 року у складі археографічної експедиції побував Великий Тарас, - має бути хоча б невеличкий музей. Небайдужість до славної минувшини нашого краю, громадянська активність і творчий пошук принесли незабаром свої плоди. І хоча з самого початку постало питання:як збудувати хатину без жодної копійки державних коштів, всі вчергове переконались у тому, що громада — то велика сила, якщо взятись за шляхетну справу разом. Постановили:музей має бути відкритий до цьогорічних Шевченківських днів. І мети такої досягли.

І ось і малий, і дорослий має змогу вклонитись Великому Українцеві біля Шевченкового джерела, яке отримало свій куточок пам'яті, оформлений у кращих українських звичаях і традиціях. Нехай ще не виглядає такою багатою музейна експозиція (вона, безумовно, буде поповнюватись), нехай ще зовні будівля не на сто відсотків відповідає задуму його творців, - проте зроблено гарний початок, який обов'язково матиме логічне завершення.

Цим проектом з першого дня особисто опікувались очільники Дубенщини — голова райдержадміністрації Руслан Сивий та заступник голови районної ради Олександр Козак. “Генеральним підрядним на добровільних засадах” на цьому об'єкті можна назвати директора міжрайонного управління водного господарства Володимира Герасимчука. Суттєва і безкорислива допомога у будівництві музею та благоустрої території джерела надійшла від директора Дубенського комбінату хлібопродуктів ДАК “Хліб України” Анатолія Ярощука, Птицького сільського голови Ярослава Вознюка, керівника Дубенської дільниці ПАТ “Рівнеобленерго” Анатолія Мандзюка, депутата обласної ради Богдана Файфури,, директора ДП “Дубенський лісгосп” Олега Юркевича, директора ПрАТ “Дубрик” Євгена Мельничука, голови свк ім.Л.Українки Ростислава Женевського. голови свк “Лісовик” Петра Герасиміва, голови свк “Нива” Петра Козарика, генерального директора ТОВ “Дубенський край” Юрія Скибіцького, голови ФГ “Гомін землі” Ігоря Клемпоуза, голови СФГ “Серпанок” Богдана Музики, голови ФГ “СадЗем” Юрія Панасюка, директора Дубенського професійного ліцею Сергія Підкидача, керівника ПП “УФА” Віктора Яковчука, приватних підприємців Леоніда та Віталія Дудків, Раїси Коки, Олександра Братащука, Володимира Греля, Сергія Онищука, Олександра Крама. Усім вам низький уклін та велика подяка за добру справу від громади Дубенщини !

У цей же день у районному Будинку культури відбулась ще одна неординарна подія — презентація хронікально-документального фільму “Шевченкова дорога”. Кінострічка народної кіностудії “Дубно”, якою незмінно протягом десятиліть керує Микола Величковський, теж пов'язана із перебуванням Тараса Шевченка у нашому краї. Як відомо, 2014 рік з нагоди 200-ліття від дня народження Великого поета, на державному рівні був

оголошений Роком Тараса Шевченка. У рамках відзначення ювілею обласне управління культури і туризму оголосило конкурс на здобуття гранту “Створення хронікально-документального фільму про перебування Тараса Шевченка на Волині”. І цей грант здобув фільм кіностудії Дубенського районного будинку культури. Перед прем'єрою фільму до глядачів звернулась одна із авторів сценарію — письменниця Люба Пшенична, яка зізналась, що завжди сприймала і сприймає Кобзаря не як месію чи генія, а як просту людину, яка у свій короткий період перебування на грішній земля виконала Божу волю — підняла національний дух українського народу аж до самопожертви.

- Не збереглись документальні свідчення про перебування поета на Дубенщині, - прозвучало одкровення від письменниці. - Однак я вірю, знаю, впевнена, що він був на Волині, яку називав святою, милувався нашою чудовою природою, пив джерельну воду у Підлужжі під час мандрівки поштово-пасажирським трактом. І вже цей факт робить кожного із нас щасливими, надихає жити і творити !

Глядачі із задоволенням переглянули кінороботу наших аматорів, про подробиці створення фільму розповів його автор Микола Величковський, у творчому доробку якого нині уже майже 100 документальних фільмів.

Тарас Шевченко — слава і гордість українського народу і ми пишаємось його перебуванням на Дубенщині. Волею історії його ім”я ототожнене з Україною. Великий поет росте і звеличується у часі, в історії, і нам ще довго йти до осягнення його величі. Ми на вічному шляху до Шевченка.
10 марта 2015 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

На Дубенщині відкрито 10-й садочок з початку року

14 жовтня 2014 року стало подвійним святом для жителів села Костянець Мирогощанської сільської ради на Дубенщині. У день Покрови Пресвятої Богородиці відбулось урочисте відкриття дошкільного

Відзначили кращих людей Дубенщини

Вже 9 років поспіль з ініціативи голови Дубенської районної ради Олександра Дехтярчука відбувається урочиста церемонія вручення відзнаки громадського рейтингу Дубенського району «Золотий колос».

На Козацькому Редуті вшанували всіх загиблих

6 липня 2014 року відбулося вшанування пам’яті загиблих козаків на Козацькому Редуті між селами Плоска та Семидуби.

Біля пам`ятника Шевченку рівняни запалили свічки

Десятком запалених свічок запалав рівненський Майдан у пам'ять про великого Кобзаря українського народу. Низку заходів, що проходила в Рівному на честь вшанування 200-річчя з дня народження Тараса

Про Шевченка у Рівному зняли фільм

У Рівному починають відзначати 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Місцеві бібліотекарі підійшли до питання нестандартно і вирішили показати рівнянам шевченківські місця у їх рідному
Популярные новости