Новости Ровно / Общество / Перший в області біометричний паспорт отримав рівнянин

Перший в області біометричний паспорт отримав рівнянин

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Григорій Довгополюк працює у міграційній службі. Він став «піддослідним кроликом» в системі запровадження біометричних паспортів на Рівненщині. Саме йому першому в області видали біометричний паспорт.

Особливість цього документу у тому, що він містить на спеціальному чіпі додаткову інформацію про власника, що спрощує процедуру отримання візи та виїзду за кордон.

Документи на виготовлення закордонного паспорта нового зразка у міграційну службу почали надходити з дванадцятого січня. Першу партію вже готових паспортів (10 штук) служба отримала 28 січня. Начальник управління міграційної служби у Рівненській області Лілія Драпчинська розповіла, що вже згодом біометричні паспорти почнуть видавати у районах. Крім того, розказала, в чому різниця між звичайним і біометричним паспортом:

- В середині звичайний і біометричний паспорти між собою не відрізняються, а лише позначкою на обкладинці. Якщо паспорт містить електронний носій інформації, на ньому позначка, яка ідентифікує його як біометричний, — каже пані Драпчинська.

Вона зазначила, що не обійшлося і без курйозів при подачі документів на виготовлення нового паспорта. Зокрема лікар-хірург не зміг здати відбитків пальця, оскільки машина не могла його ідентифікувати. Тож лікарю довелося прийти після вихідних, коли шкіра відновилася. Ще один випадок стався з працівницею міграційної служби, яка подавала документи на виготовлення паспорта. Апаратура теж не змогла зчитати відбитки пальця у жінки, оскільки та робила вдома ремонт і шкіра рук була пошкоджена.

Перший в області біометричний паспорт виріши виготовити саме для працівника міграційної служби не випадково. Були припущення і побоювання, що на якомусь із етапів роботи над документом могли виникнути проблеми, адже обладнання нове і лише на стадії тестування.

Проте, як зазначила Лілія Драпчинська, в Україні процес впровадження біометричних паспортів триває жваво і успішно. Натомість вона наводить приклад Естонії, де запровадження біометричних паспортів тривало понад два роки.

28 січня, напередодні свого дня народження Григорій Довгополюк отримав свій біометричний паспорт. Чоловік поділився враженнями із журналістами:

- Думаю, в подальшому це дасть можливість вільно пересуватися по Європейському союзу без усяких перешкод. Згадую, що за часом звичайний закордонний паспорт довелося довше чекати, а цей швидше виготовили. І цей з більшим захистом.

Вартість «чіпованого» паспорту становить 518 грн. 15 коп., у той час як звичайний коштує 461 грн. 15 коп. Якщо ж громадянин захоче отримати біометричний документ протягом тижня, то заплатить на 250 гривень більше.

Галина ЗАКАЦЮРА
31 января 2015 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Ще дитина, а вже при паспорті

Дід Мороз нагородив дівчинку першою в житті закордонною посвідкою

До Рівного привезли обладнання для виготовлення біометричних паспортів, але ...

Начальник управління Державної міграційної служби в Рівненській області Лілія Драпчинська повідомила, що це не значить, що всі власники закордонних паспортів нинішнього зразка мусять негайно обміняти

На Рівненщині шахрайка обікрала пенсіонерку

У місті Дубному жінка під виглядом працівниці соціальної служби зайшла до квартири 78-річної Тетяни та запропонувала обміняти гривні на євро.

Росіянка захотіла жити на Рівненщині

16 липня документ на постійне проживання в Україні отримала громадянка Російської Федерації Ніна Прокопівна.

Жителі Рівненщини масово виробляють закордонні паспорти

Через можливі ускладнення перетину кордону з Росією - мешканці області почали активно оформляти документ.
Популярные новости