Новости Ровно / Общество / Чия квартира, того й ремонт

Чия квартира, того й ремонт

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Наші люди, практично стопроцентно приватизувавши свої квартири, досі не можуть усвідомити, що вони і тільки вони мусять дбати про власне житло.

Дивна логіка: практично повністю відмовившись від усіх доктрин і правил недавнього минулого, наші люди вперто чіпляються за давно застарілу догму: за все, що робиться в наших багатоповерхових ­будинках, відповідає жек. А коли жек щось не робить, то треба скаржитись на нього владі. І замість того щоб турбуватися про ремонт свого будинку і підтримання в належному стані всіх його життєво необхідних комунікацій, люди вперто ходять по інстанціях, пишуть скарги всім владним структурам, аж до Президента, допевняючись замінити трубу, вентиль, проводку, ліфт, дах та інші зіпсовані частини рідного дому. Цих людей з року в рік стає все менше, але вони є.

Як повідомила нашій редакції начальник відділу звернень громадян міськ­виконкому Ангеліна Гіль, практично кожне п’яте звернення рівнян до виконавчих структур міської ради стосується питань житлово-комунального господарства, а конкретніше – ремонту покрівель, під’їздів, ліфтів, систем опалення, заміни газових приладів. Якщо протягом 2013 року таких звернень було 1649 (25,1% від загальної кількості), то торік цей показник зменшився на 5,3%. Та все ж він залишався доволі високим і становив 1518 звернень (19,8% від усіх звернень до влади).

Із цього приводу і в нашій редакції нагромадилося своє досьє. Бо в тих локальних конфліктах, які час від часу виникають між мешканцями і житлово-комунальними підприємствами, довкола окремо взятої труби, стіни, унітаза чи колонки, люди чомусь хочуть бачити посередниками чи третейськими суддями представників ЗМІ, журналістів. Нам у різний час доводилось втручатися в різні комунальні конфлікти.

Валентина Федотівна з багатоповерхівки на вулиці Соборній хоче замінити стояк холодної води у своїй ванній кімнаті. Її сусіди знизу, котрі років п’ять тому робили у своїй квартирі капітальний ремонт, одним махом замінили і той стояк. Мало того, вони підмовили на це діло всіх інших сусідів, отож нова труба стоїть у всіх квартирах по стояку Валентини Федотівни, крім неї самої. Бо вона тоді відмовилась вступати з сусідами у спілку по заміні стояка. «Як треба буде, то мені це зробить жек», – сказала.

Тепер їй стало треба, бо корозія нещадно з’їла ту злощасну трубу, тож вона сифонить і протікає то в одному, то в іншому місці. Сантехнік латав її, як міг, а це сказав, що діла не буде – треба замінити. Жеківські майстри згодні зробити це, але ж треба мати трубу. «Чому я повинна її купувати за власні гроші?» – кричить у телефонну трубку Валентина Федотівна, телефонуючи до нас у редакцію практично щотижня. «Мабуть, тому, що квартира ця – ваша», – кажемо їй.

Віктор Дмитрович з мікрорайону на околиці живе без унітаза. Він тріснув, коли дідусь впустив на унітаз виварку з окропом. Як чоловік викручується без цього предмета сантехніки – історія не для слабких нервів. Весь час нарікаючи на цю незручність, дідусь якось зізнався, що міг би вже й поставити новий ­унітаз, але це справа принципу: «Хай ставить жек!» «А в заповіт ви кого вписали? – питаємо його. – Невже жек?» «Ні, внука», – простодушно відказує старий.

Люди, які не миються. Принаймні, вони так кажуть: нема як помитись, бо несправна колонка. Вона прогоріла, а нову жек не ставить. Кому належить нова колонка безплатно? – таке запитання задають працівникам редакції дуже часто. Знов та сама історія: квартира приватизована, а колонку в ній мусить міняти жек. Чи справді мусить?

Людмила МОШНЯГА
22 января 2015 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Улюблена аптека наркоманів Рівного

Замість того, щоб згорнути бізнес, ще його й розширила

Шахраї додумалися збирати гроші від імені міської ради

Сім разів перевірте тих людей, котрі стукають до ваших квартир, перш ніж віддавати їм гроші.

У Рівному горіли трансформатор і квартира

Ще наче холодів сильних нема, щоб люди масово включали електронагрівальні прилади, але через перенапругу в електромережі вже сталися дві пожежі буквально за минулу добу.

У Дубно реконструюватимуть "Міст - прапор"

"Міст - прапор" у Дубно реконструюватимуть. Принаймні такі плани у міської влади. Капітальний ремонт мосту через річку Іква планували ще минулого року. Проте тоді не вистачило коштів. Цьогоріч міст

Мешканці новобудови у Рівному потерпають від сексуальних оргій та п’яного ...

У будинку на Черняка 28 одну з квартир постійно здають в оренду. Сусідам вже не сила терпіти щораз нових жителів цієї оселі, які знімають помешкання погодинно – подобово.
Популярные новости