Новости Ровно / Общество / Кожна п’ята дитина помирає від вроджених вад розвитку

Кожна п’ята дитина помирає від вроджених вад розвитку

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Про те, як цьому запобігти, говорили цього тижня в Рівному на регіональному науково-практичному семінарі «Сучасні аспекти пренатальної діагностики».

Учасники семінару обговорили сучасну стратегію пренатального скринінгу вродженої і спадкової патології, можливості ранньої ехографії в пренатальній діагностиці та особливості трактування результатів досліджень.

– Рівненська область – одна з передових у цьому напрямку, – зауважила доктор медичних наук Світлана Арбузова. – У вас чудовий перинатальний центр, кваліфіковані спеціалісти. Дуже важливо провести вчасне обстеження вагітної на ранніх етапах розвитку дитини. Так само важливо, щоб кожна вагітна жінка буквально з першого відвідування лікаря отримувала від нього чіткий алгоритм своїх дій на весь період вагітності. Адже є вади, які несумісні з життям, але є й такі, які можна лікувати. У Рівненській області, як ніде в Україні, є можливість забезпечити сучасний, європейський рівень обстеження вагітних.

– Сьогодні в Україні 20–25% дітей у віці до одного року життя, тобто кожна п’ята дитина, помирає від вроджених вад розвитку, – наголосила завідувачка сектора надання меддопомоги матерям і дітям облуправління охорони здоров’я Марія Думановська. – В структурі дитячої інвалідності вони також займають значне місце – біля 60%. У нашій області вже давно впроваджується міжнародний проект запобігання вродженим вадам розвитку, тож маємо непогані показники. Завдяки впровадженню реєстру новонароджених, обстеженням кожної майбутньої мами на ранніх термінах вагітності дітей з такими проблемами меншає. З 2008 року проводимо й біохімічний скринінг. Але якщо в країнах Європи завдяки пренатальній діагностиці виявляється до 60% дітей зі спадковими чи вродженими вадами, то у нас тільки 20–22%. Тому насамперед слід підвищити кваліфікацію наших лікарів. І це плануємо робити найближчим часом.

Неля ЗАБОЛОТНА
16 декабря 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Рівненських хірургів навчали, як лікувати поранених

Минулої п’ятниці у Рівненському обласному лікувально-діагностичному центрі зібралися хірурги з усієї області, щоб прослухати лекцію начальника кафедри військової хірургії Української

Рівненська Мала академія наук учнівської молоді підсумувала досягнення за р ...

Справжнє свято науки та інновацій. Рівненська Мала академія наук учнівської молоді підбила підсумки діяльності за 2013-2014 навчальний рік. Цей позашкільний навчальний заклад було створено у 2006

На стратегію розвитку Рівненщини дасть гроші Євросоюз

Наближати рівень життя села до обласного центру та розробляти конкретні кроки для розвитку регіону на Рівненщині будуть за гроші Євросоюзу. Усе це в рамках проекту "Підтримка політики регіонального

На Рівненщині дітей-інвалідів забезпечили візками

Цьогоріч 125 дітей з особливими потребами отримали інвалідні візки. А це 100 відсотків від потреби, зазначила заступниця голови облдержадміністрації Світлана Сад.

Немовляті з Рівненщини зупинили серце на вісім годин

Таїсії Блищик із села Великі Телковичі на Рівненщині зробили операцію на серці того дня, коли народилася, 21 листопада.
Популярные новости