Новости Ровно / Общество / Одним пенсіонерам пенсію раз у раз підвищують, а інших ігнорують

Одним пенсіонерам пенсію раз у раз підвищують, а інших ігнорують

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Пенсійний фонд визнав дискримінацію найбідніших пенсіонерів

Якось не вкладається у голові – чому в Україні таке нерівноправ’я серед пенсіонерів. Нещодавно говорила зі своїми сусідками по будинку, і виявилося, що тим із них, хто має більшу пенсію, регулярно її підвищують, а тим, у кого вона маленька, як у мене, – ні.

Виходить, чим менша пенсія, тим більше держава ігнорує нас, а чим пенсія вища, тим більше про такого пенсіонера піклується. Але ж усім відомо, що більшість людей, які важко працювали все життя, якраз і отримують мізерну пенсію, на яку й так тяжко прожити. Чому існує така кричуща несправедливість?

Галина Ракова, рівнянка, пенсіонерка

За коментарями ми звернулись до начальника управління Пенсійного фонду України в місті Рівне Миколи НІМЧУКА. І ось що він повідомив:

– Читачка газети «7 днів» права. Проблема справді є. І звернень із цього приводу до фонду з кожним днем стає дедалі більше.

Наразі пенсійники лише виконують свою роботу: призначають і виплачують те, що передбачено чинним законодавством. А це законодавство сьогодні, на жаль, недосконале.

Мінімальний розмір пенсій за віком відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за наявності у чоловіків 35 років, у жінок – 30 років страхового стажу (а в редакції цього Закону, чинній до 01.10.2011, за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу) встановлюється в розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

У разі, якщо основний розмір пенсії особи, обрахований залежно від індивідуальних показників страхового стажу і заробітку, виявляється меншим від мінімального, їй встановлюється доплата до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Скажімо, основний розмір фактично заробленої пенсії становить лише 630 гривень, тоді держава доплачує 319 гривень, щоб досягнути суми зазначеного прожиткового мінімуму – 949 гривень. Перерахунки таких мінімальних пенсій проводяться, зокрема, в зв’язку зі зміною показника названого прожиткового мінімуму.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» з 1 січня 2014 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, протягом року не змінювався. Отже, не перераховувались і пенсії, встановлені в мінімальному розмірі.

Не здійснювались протягом поточного року і масові перерахунки, проведення яких залежить від названого та інших показників, що визначаються щороку окремим законом «Про Державний бюджет України». Не було також інших «регулярних» підвищень до пенсії, про які зазначає дописувачка.

У 2014 році проводилась лише індексація пенсій, при здійсненні якої органи Пенсійного фонду України керуються такими нормативними документами, як Закон України «Про індексацію грошових доходів населення».

Згідно з цими нормами не індексуються пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у складі яких є доплата до прожиткового мінімуму.

Саме в такому становищі опинилася пенсіонерка Галина Степанівна Ракова та її сусідки. Однак за наявності підстав для проведення індексації пенсії непрацюючим пенсіонерам індексуються в межах прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність (наразі в межах 949 гривень, і не більше), залежно від індексу споживчих цін та базового місяця.

Працюючим пенсіонерам в першу чергу індексують зар­плату, що має постійний характер виплати, а вже потім – пенсію. Але загальний дохід працюючого пенсіонера, що підлягає індексації, не може перевищувати прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2014 році – 1218 гривень).

Роз’яснення щодо застосування названого порядку індексації надає Міністерство соціальної політики України.

Особисто я поділяю справедливі нарікання найбільш незахищеної категорії громадян, вважаю їх обґрунтованими і сподіваюсь, що оновлена Верховна Рада та уряд усунуть ці та деякі інші перекоси в пенсійному забезпеченні. Такою ж, як мені відомо, є позиція Пенсійного фонду України. Тому будемо сподіватися на краще.
11 декабря 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Податкова соціальна пільга: які підстави для її отримання

ДПІ у м. Рівному нагадує, що для отримання податкової соціальної пільги платнику податку на доходи фізичних осіб необхідно подати роботодавцю заяву про застосування пільги. Разом із заявою надаються

Усім пенсіонерам Рівненщини перерахували гроші за листопад

Завершено фінансування пенсій за листопад. На особові рахунки пенсіонерів Рівненщини перераховано більше 451 мільйона гривень. Це 100 відсотків місячної потреби листопада.

Пенсію платять не всім працюючим пенсіонерам

Законодавство передбачає, що працюючі пенсіонери мають право на перерахунок пенсій через кожні два роки. Цей перерахунок здійснюється з першого числа місяця, у якому пенсіонер звернувся за

Президент підписав Закон про підвищення пенсій сім’ям загиблих військових

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 1542-VII «Про внесення зміни до статті 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Пенсії за липень на Рівненщині виплатили майже на 50%

Станом на 11 липня 2014 року виплату пенсій та грошової допомоги профінансовано на 215,88 млн. грн. або 48,9 відсотка місячної потреби липня цього року. Пенсії виплачуються у терміни, визначені
Популярные новости