Новости Ровно / Общество / Мандрівний фестиваль документального кіно завершив свою подорож Рівненщиною

Мандрівний фестиваль документального кіно завершив свою подорож Рівненщиною

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Показами фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж» в Рівненському Інституті Київського університету права та економіко-правовому ліцеї вчора завершився ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині. Тривав він у нашій області з 18 листопада по 10 грудня 2014 року.

За цей час у рамках фестивалю було організовано і проведено 18 показів. Крім Рівного, фільми про права людини мали змогу побачити мешканці двох районних центрів і п’яти сіл нашої області. Загалом ці заходи відвідали близько 800 осіб.

Так, завдяки співпраці з управлінням Державної пенітенціарної служби в Рівненській області фільм «Євромайдан. Чорновий монтаж» мали змогу побачити ув’язнені Рівненського СІЗО, Дубенської виховної, Городищенської та Катеринівської виправних колоній. До речі, деякі в’язні Городищенської виправної колонії навіть висловили щире бажання і готовність захищати державу від агресора та воювати в зоні АТО.

Цей же фільм подивилися учні та студенти 9 навчальних закладів Рівненщини. Це Пісківська і Повчанська ЗОШ, Сарненський професійний аграрний ліцей, Рівненський коледж економіки та бізнесу, Рівненський державний медичний коледж, Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж, Рівненське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі, Рівненський Інститут Київського університету права, Рівненський економіко-правовий ліцей.

Також впродовж 1-4 грудня в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці проходили щоденні відкрити безкоштовні покази в рамках фестивалю. Крім стрічки «Євромайдан. Чорновий монтаж», присутні подивилися також фільми «Путінські ігри», «Помаранчева зима» та «Пуссі проти Путіна».

Всі цьогорічні мандрівні кінопокази в рамках фестивалю Docudays UA були об’єднані головною темою «Ідеорупція». Цей новотвір від команди фестивалю розглядає корупцію як явище, настільки руйнівне для суспільства, що тільки масовий спротив громадян здатен здійснити доленосні зміни в країні. Тож під час показів, крім іншого, говорилося про корупцію як тотальне порушення прав людини – права доступу до інформації, права на справедливий суд, права на свободу слова і мирні зібрання та багатьох інших свобод.

Нагадаємо, що регіональним організатором фестивалю, який вже вдруге проводився на Рівненщині, як і минулого року, є РОГО «Комітет виборців України» в партнерстві з управлінням Державної пенітенціарної служби. Крім того, активно допомагав у проведенні заходів регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Вячеслав Свірець. Зокрема, в навчальних закладах перед показами він читав учням і студентам міні-лекції про права громадян у взаємовідносинах з працівниками міліції. Молодь дізналася, як себе правильно потрібно поводити під час мирних акцій протесту, проведення обшуків чи затримання правоохоронцями тощо.

1 грудня завершився прийом фільмів до участі у ХІІ Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року відбіркова комісія отримала на розгляд більш ніж 500 фільмів. Результати будуть оголошені наприкінці лютого 2015 року.

Тож сподіваємося, що наступного року вже ХІІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA знову відвідає Рівненщину.
11 декабря 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Рівненські студенти дізнавались про реформування податкової системи

Податківці Рівного долучилися до Всеукраїнського тижня права, що триватиме до 12 грудня 2014 року. З цією метою фахівцями ДПІ у м. Рівному проводяться семінари, лекції, зустрічі, дні відкритих

Що потрібно знати військовозобов’язаному при мобілізації

Брошуру-пам’ятку під такою назвою підготували для громадян України працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Обласна рада звернулася до суддів Рівненщини з пропозицією добровільно скла ...

Однак це звернення адресовано не всім суддям, а лише тим, хто в рамках професійної діяльності обмежував права громадян на мирні зібрання.

У Рівному відбудеться прем’єра документального фільму "Красна Маланка"

У грудні цього року кінотеатрами України стартують покази документального фільму “Красна Маланка".

На Рівненщині показують фільми про права людей

Про права людей - з екрану. На Рівненщині презентували мандрівний фестиваль документального кіно про права людей Docudays UA.
Популярные новости