Новости Ровно / Общество / На Рівненщині посилюють профілактику африканської чуми свиней

На Рівненщині посилюють профілактику африканської чуми свиней

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Аби збудник африканської чуми свиней не потрапив на Рівненщину, ветеринари посилять контроль за імпортною продукцією та реалізацією м’яса. Адже зі сторони Білорусії, кордони якої відкриті для російської сировини, є небезпека занесення цієї хвороби на територію області. Про це йшлося під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА.

«У цьому році в РФ вже зареєстровано 67 випадків африканської чуми свиней. Також загибель тварин зафіксована в Чернігівській та Луганській областях, - розповів керівник одного з відділів головного управління ветмедицини в Рівненській області Олександр Костюк. - Разом з тим, спалахи хвороби були і в Польщі, Литві, Латвії та Естонії. У цих країнах захворювання починалося також на кордонах з Росією та Білоруссю».

За словами заступника голови ОДА Тараса Пустовіта, нині ситуація на Рівненщині благополучна. Разом з тим, необхідно вжити усіх заходів, аби унеможливити проникнення даного захворювання. Так, свинокомплекси мають дотримуватися «закритого» режиму роботи, а лісівникам необхідно щоденно обстежувати угіддя, аби вчасно виявляти хворих та загиблих диких тварин.

Водночас на міжнародних пунктах пропуску посилять державний контроль. Пропуск здійснюватимуть через дезінфекційні бар’єри. Крім того, громадян та транспорт при перетині кордону зі сторони Білорусі ретельно перевірятимуть, вилучаючи та знищуючи при цьому продукти тваринництва.

Довідково: Африканська чума свиней - вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається під час прямого контакту хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщів та механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине.
28 ноября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Зоопарк запрошує на свято домашніх тварин.

В Рівненському зоопарку 5 жовтня о 12 годині розпочнеться свято «Домашніх тварин».

Рівняни стали менше хворіти на серцево-судинні захворювання

Рівняни стали менше хворіти на серцево-судинні захворювання. Принаймні таку статистику оприлюднив начальник міського управління охорони здоров'я Михайло Стичишин.

Стреси головний чинник захворювання на туберкульоз, запевнили рівненські ме ...

Туберкульоз - це національне лихо, стверджують фтизіатри напередодні міжнародного дня боротьби з цією хворобою. Лікарі пояснюють це низьким рівнем життя та нестабільною економікою. Тому вкотре

На Рівненщині працівники ДАІ допомогли затримати викрадачів свиней

До міліції звернувся 79-річний мешканець села Бадівка, Острозького району. Пенсіонер повідомив, що вночі у нього викрали з хліва порося.

Дві третини хворих на грип та ГРВІ на Рівненщині - діти

За даними Головного управління Держсанепідслужби у Рівненській області, за минулий тиждень на Рівненщині на грип та гострі респіратарно-вірусні інфекції захворіло 6718 осіб.