Новости Ровно / Общество / Переселенцям на Рівненщині добре

Переселенцям на Рівненщині добре

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Більшість приїжджих вже адаптувалися й почуваються більш-менш комфортно. Проте є й такі, які у нашому краї не прижилися

Коли в країні йде війна, питання переселенців із проблемних регіонів не перестає бути актуальним. На сьогодні на Рівненщині оселилися 2500 переміщених осіб, 870 з яких – діти. Переважно це люди, які прибули з Донецької та Луганської областей, 316 – із Криму. Всі ці люди – наші співвітчизники, які опинилися в біді, деякі з них втратили рідних і близьких, житло, майно і документи. Тож наше завдання зробити все, аби допомогти цим людям на новому місці облаштуватися, знайти роботу, влаштувати дітей у школи та дитячі садочки.

Питання допомоги переселенцям, вирішення соціально-побутових та інших нагальних питань цієї категорії населення обговорювали 12 листопада на засіданні в Головному управлінні ДСНС в Рівненській області. На базі цього відомства ще влітку створений та діє штаб, до якого входять представники біля 25 установ та відомств, діють оперативні групи, які в цілодобовому режимі вирішують питання, пов’язані з прибуттям, розміщенням, наданням психологічної та іншої допомоги внутрішньо переміщеним громадянам.

Воєнні дії на сході України тривають, тож до рівненського штабу продовжують надходити запити від людей, які б хотіли переїхати на Рівненщину. На сьогодні вже надійшло 812 таких звернень. Для того, щоб ствердно на них відповісти та запросити цих людей до нашого краю, працівники штабу, реагуючи на ці звернення, шукають житло, де можна тимчасово розташувати цих людей. На сьогодні область готова 609 людей. Це означає, що 36 місць для поселення цих людей підготовлені.

Рівне, Сарни та Кузнецовськ – це ті міста, де на сьогодні оселилося найбільше переміщених осіб. У Рівному місць для поселення переселенців із зони бойових дій вже немає. Місця, де цій категорії громадян пропонують осісти, чекають на них у північних районах нашої області, здебільшого – у сільській місцевості. У селах є чимало покинутих хатин, де силами сільських рад робляться необхідні ремонтні роботи, забезпечується на зиму паливо.

Ніхто з переселенців на Рівненщині не обділений увагою й турботою. На вокзалі їх зустрічають представники мобільної групи, везуть їх на поселення і надалі займаються вирішенням усіх їхніх питань. Діточок влаштовують у дитячі садочки та школи, працездатні громадяни реєструються у службі зайнятості та шукають роботу, пенсіонери отримують пенсії. Як повідомила заступник начальника пенсійного фонду у Рівненській області Тетяна Панащук, пенсійні виплати здійснюються за електронними пенсійними справами, а кому пенсію скидали на картку, той може скористатися цією карткою і на новому місці.

Рівненський штаб, що працює з переселенцями, подбав про чіткий облік переміщених осіб, для них сформували інформаційний телефонний довідник керівництва, членів регіонального штабу та відповідальних посадових осіб тих організацій та установ, до яких треба звернутися у питаннях вирішення проблемних питань.

На сьогодні 713 сімей переселенців стали на облік у відділі соціальних виплат департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Для 619-ти допомога вже призначена. Є, щоправда, невеличка частка таких, яким у допомозі відмовлено через наявність у них достатньої суми вкладень на депозитних рахунках та більше двох автомобілів. Розмір грошової допомоги для непрацездатних – 884 гривні, для працездатних – 442 гривні.

Чимало людей приїздять без документів. Вони мають змогу звернутися до державної міграційної служби, де протягом доби можна отримати тимчасове посвідчення громадянина України, за пред’явленням якого можна звернутися за наданням допомоги. На сьогодні до міграційної служби у таких питаннях допомогли вже 57-ми громадянам.

Одне з найважливіших питань, які виникають у переселенців після облаштування на новому місці проживання, це пошук роботи. Як повідомив директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук, на сьогодні до служби зайнятості звернулись та зареєстровані 423 особи. Сімдесяти восьми з них вже підшукали роботу, десять відправили на навчання, ще десять працюють на громадських роботах. Окремі переселенці з Криму взяли одноразову допомогу й налагоджують власний бізнес. Проблемним питанням є порівняно низький рівень заробітної платні, у порівнянні зі східним регіоном України, де вони одержували заробітну платню не менше 4-5 тисяч гривень. Є чимало і таких, які хочуть отримувати соціальні виплати, одержувати різного роду допомогу й ніде не працювати. Щодо таких, яких не влаштовує жодна запропонована робота, у служби зайнятості запроваджені певного роду санкції: якщо людина працездатного віку довго не працевлаштовується, суму виплати урізують наполовину. Щодо забезпечення одягом, речами першої необхідності та гігієни, продуктами харчування, – цю нішу на Рівненщині, як і в інших регіонах України, взялися заповнити волонтери, благодійні та релігійні організації. Ці небайдужі до чужої біди люди проводять благодійні акції, залучаючи до участі в них усіх небайдужих. Найбільші потреби – у родин із маленькими дітьми. Там постійно потрібні дитячі підгузки, які коштують недешево.

Більшість приїжджих на Рівненщину вже адаптувалися й почувають себе більш-менш комфортно. Хоча є й такі, які у нашому краї не прижилися. На сьогодні 329 переміщених осіб виїхало з Рівненської області у пошуках іншого місця перебування.
19 ноября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Більше 50 відсотків переселенців Рівненщини вже стали на облік

582 родини вимушених переселенців, а це 1228 людей, вже отримали довідки про взяття на облік. Це більше 50 відсотків осіб, які тимчасово проживають на Рівненщині. Відтак, вони отримуватимуть

На Рівненщині – 1438 переселенців з Криму та Сходу України

Загальна кількість внутрішньо переміщених осіб по Україні становить 271 тисяча 711 осіб.

Рівненщина прийняла 1007 переселенців

У Рівненській області станом на 21 серпня зареєстровано 1007 переселенців (739 людей зі Сходу України та 268 – з Криму). 92 відсотків переселенців – це жінки з дітьми та пенсіонери. 26 родин є

На Рівненщині створили кімнату, де ідентифікуватимуть переселенців

Спеціалізовані кімнати діють поки що у чотирьох містах України -  Рівному,Києві, Житомирі та Тернополі. Вони потрібні для того, аби допомагати вимушеним переселенцям у вирішенні паспортних та

У Рівному діє координаційний центр по допомозі громадянам, які приїхали з К ...

В годину негараздів Рівне готове подати братню руку допомоги співвітчизникам, які виїжджають з окупованої території, залишивши квартиру і все майно.
Популярные новости