Новости Ровно / Общество / Поспішіть віддати дитину на музику

Поспішіть віддати дитину на музику

Вы согласны с этим?:
(голосов: 3)
Доки наш рідний уряд, який економить без розбору на всьому, крім своїх зарплат, не виконав давнішню обіцянку та не перестав фінансувати школи естетичного спрямування.

Ви досі в роздумах, віддавати свою дитину до музичної школи чи ні? Разом із керівниками рівненських музичних шкіл газета допоможе вам знайти відповіді на ті питання, що найчастіше турбують батьків.

Нам випала нагода поспілкуватися з директором Дитячої музичної школи № 2 Сергієм Климчиком та заступником директора Дитячої музичної школи № 1 Володимиром Донцем.

З’ясувалося, є маса дітей, котрі хочуть займатися музикою. Проблема ж полягає в тому, що кількість місць у школах обмежена. Тож претендентів відбирають: у дітей перевіряють слух, відчуття ритму, музичну пам’ять.

Навчання в музичній школі триває п’ять або сім років. Також є підготовчі класи, котрі допомагають діткам зрозуміти, лежить у них душа до музики чи ні.

Найпопулярнішим серед інструментів завжди було фортепіано, про нього кажуть, що це світ музики в одному інструменті. Але в музшколах нашого міста його нагнали нині в рейтингу ще й ударні та гітара. Чому? Ми запитали про це в педагогів.

– Бо після виходу на екрани серіалу «Ранетки» з’явилася купа охочих грати саме на них, – пояснює ажіотаж Володимир Донець.

Ну й добре: популярність і можливості гітари ніколи не дадуть дитині нудьгувати. Класична, акустична, бас, електрогітара – кожен зможе ви­брати собі інструмент на свій смак.
І навіть початківець-гітарист може зіграти безліч популярних пісень. То ваше чадо стане зіркою на будь-якому святі.

– Чи знаєте ви, що на барабанах можна грати соло? – упевнено підтримує модну тенденцію Сергій Климчик. – Так, барабани, м’яко кажучи, трохи голосніші, ніж інші інструменти. Але цей інструмент для дитини може стати ідеальним варіантом з однієї надважливої причини: грати на барабанах – весело! Це дійсно може захопити не на жарт. Крім того, барабанщики тепер у попиті в музичних групах, то й підліток, і дорослий завжди знайдуть собі заняття.

Клавішні, струнні, народні та духові інструменти – усі вони стабільно популярні.

Набори до обох музичних шкіл у Рівному припадають на травень. Рекламувати себе школам майже немає потреби.

– Батьки тепер чудово усвідомлюють, що естетичне виховання так само важливе для дитини, як школа або спорт, – упевнений Сергій Васильович. – Як визначитися з інструментом? Якщо дитина ходить по квартирі і просто так співає – їй точно підійде вокал, як любить щось настукувати – то вірогідно з неї буде геній барабанів. Але до багатьох музичних інструментів дуже бажані підходящі анатомічні дані. Було б не зайве, щоб батьки ще й радилися з фахівцями, який музичний інструмент обрати для дитини.

– Бувають і медичні показання до деяких музичних інструментів, – цю неочікувану думку висловив у розмові Володимир Адамович. – Маленьким пацієнтам із хронічно хворими легенями для того, щоб одужати, рекомендують грати на духових інструментах, а «безнадійні» викривлення хребта минаються, як і не бувало, у скрипалів, флейтистів, акордеоністів, піаністів. Та найважливіше, щоб інструмент подобався. Обов’язково походіть із сином чи донькою на звітні концерти учнів різних класів рівненських музичних шкіл. І якщо очі засвітилися, коли малеча слухала баян чи скрипку, домру, бандуру, контрабас, саксофон, трубу – на клас такого інструмента і йдіть. А слух, музичну пам’ять, як і майстерність, можна розвивати.

Навчання в музичних школах платне. Та вартість – невелика. Вона залежить від того, на якому інструменті гратиме дитина. Місяць навчання за класами фортепіано, гітари або арфи обійдеться у 115 гривень, ударних інструментів – 65, духових – 50 гривень.

Уроки починаються приблизно о 8-ій ранку, останні ж тривають майже до 9-ї вечора. Для кожного з учнів підбирають зручний розклад, його завжди узгоджують з батьками.

До речі, у двох музичних школах Рівного навчається майже 2 тисячі дітей. Найбільша кількість учнів, 675, опановує гру на форте­піано. Струнників (скрипалів, віолончелістів, контрабасистів, арфістів) – 248, народників (бандуристів, домристів, гітаристів, цимбалістів, баяністів, акордеоністів) – 593, духовиків (ударників, трубачів, флейтистів, кларнетистів, саксофоністів) – 205. У музичній школі № 2 навчають також хоровому, акаде­мічному, естрадному й народному співу (164 учні) та сучасній хореографії (56 учнів).

Олена БЄЛКІНА
13 ноября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Із Днем знань учнів рівненської школи № 2 привітав Володимир Хомко

50 років тому він прийшов у перший клас цієї школи.

Перший урок для школярів села Дерть провів Віце-прем’єр-міністр України Оле ...

1 вересня до своєї рідної школи у селі Дерть Рокитнівського району завітав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич. Нині тут навчається 80 дітей. У подарунок від земляка-високопосадовця школярі та

До 1 класу на Рівненщині пішли 16 тисяч школярів

У новому 2014-2015 навчальному році у школах Рівненщини навчатиметься майже 144 тисячі учнів.

Програма заходів з відзначення Дня Рівного 2014

Програма заходів з відзначення Дня Рівного

У Рівному на сцену витягли сміттєвий бак та поставили грати

Двадцятирічний ювілей відсвяткувала Школа сучасної хореографії Палацу дітей та молоді. Триденні святкування порадували усіх відвідувачів- учнів , солістів-виконавців, випускників, батьків, педагогів