Гіпертонікам і надалі продаватимуть ліки за пільговими рецептами

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Щоправда, наступного року пілотний проект щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вірогідно, перейменують у програму допомоги хворим на гіпертонію, але хворі від цього нічого не втратять.

– Головна проблема – зменшення фінансування проекту на 2014 рік порівняно із минулим роком, і подорожчання медичних препаратів, – наголосив під час регіональної наради-семінару, яка сьогодні походила у приміщенні діагностичного центру, головний терапевт МОЗ України, професор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Василь Нетяженко. – Натомість хворих, які бажають і мають всі підстави скористатися пільговими рецептами, більшає, але цього недостатньо. Наприклад, з 270 тисяч гіпертоніків, що проживають на Рівненщині, тільки трохи більше 99 тисяч, а це 36,7% отримали ліки за пільговими рецептами.

Хоча за показниками виконання проекту Рівненська область – на першому місці по Україні. З понад трьох мільйонів гривень, які держава спонсувала на пільгові ліки для гіпертоніків, використані всі.

Міністерство, за словами професора, жорстко контролює процес використання проектних коштів і постійно моніторить результати виконання програми: «Це потрібно для того, щоб не складалася нездорова ситуація, коли аптеки пропонують тільки дорогі ліки і, по суті, керують процесом. Головна мета програми – не використання коштів, а забезпечення кожного пацієнта потрібним йому препаратом. Тому наступне наше завдання – спонукати хворих на гіпертонію активніше звертатися за пільговими рецептами».

І слідкувати за тим, щоб пацієнти приймали виписані їм препарати не час від часу, а постійно, додав головний терапевт країни. Зараз же таких відповідальних хворих тільки 40% від загальної кількості.

– На жаль, у цьому році Рівненщина у рамках проекту отримала на мільйон гривень менше, ніж за минулий період, – підкреслив заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Ігор Добровольський. – За звітний період до лікарів області звернулося 12 тисяч 985 пацієнтів і основна наша вимога, щоб вони дійсно приймали отримані медикаменти, а не складували їх в домашніх аптечках. Також ми поступово скорочуємо кількість дрібних аптек, які беруть участь у проекті, надаючи перевагу тим закладам, які мають достатній асортимент ліків від гіпертонії.

Неля ЗАБОЛОТНА
13 октября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

На Рівненщині майже 50 тисяч гіпертоніків отримали дешевші ліки

Цьогоріч в Рівненській області вже 54 тисячі людей із гіпертонічною хворобою отримали пільгові рецепти на відшкодування вартості лікарських препаратів. І вже більше 48 тисяч гіпертоніків звернулися в

У Рівному правоохоронці викрили фармацевта, який продавав сильнодіючі препа ...

У Рівному фармацевт однієї з аптек без відповідних дозволів продавав сильнодіючі препарати та лікарські засоби, які містять в собі наркотичні речовини, а також відпускав "небезпечні" ліки без

Світовий Банк виділить 25 мільйонів доларів на медицину Рівненщини

Рівненщина потрапила до кількох областей, які фінансуватиме Представництво Світового Банку. За умовами програми, Рівненська область отримає 25 мільйонів доларів на розвиток медицини на 5 років.

Стреси головний чинник захворювання на туберкульоз, запевнили рівненські ме ...

Туберкульоз - це національне лихо, стверджують фтизіатри напередодні міжнародного дня боротьби з цією хворобою. Лікарі пояснюють це низьким рівнем життя та нестабільною економікою. Тому вкотре

Акція "Серце до серця" у Рівному зібрала понад 26 тисяч гривень

В Україні завершилася Восьма благодійна акція "Серце до серця". Упродовж року її волонтери у Рівному збирали кошти для допомоги дітям, які мають проблеми зі слухом. І хоч на зібрані гроші купити
Популярные новости