Із 1 жовтня субсидії рахують по-новому

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
У зв’язку із встановленням державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування

Що ж це за стандарти і чи дадуть вони змогу отримувати субсидії тим, хто мав їх досі, ми попросили розповісти начальника управління праці і соцзахисту міськвиконкому Віру МЕЛЬНИК. Ось що вона повідомила.

Щодо соціальних норм житла і соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами для надання пільг і субсидій

Прийнято постанову Кабміну «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування». Нею затверджено соціальні норми житла (для оплати користування житлом, централізованого та індивідуального опалення) і соціальні нормативи користування житлово-комунальними по­слугами (централізоване постачання холодної і гарячої води, централізоване водовідведення, електропостачання, газопостачання, вивезення побутових відходів) для надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Соціальна норма житла для надання пільг залишилася на рівні нині діючих норм площі житла: 21 кв. м площі на одну особу та додатково 10,5 кв. м на сім’ю, а для сімей ветеранів війни, що складаються лише з непрацездатних осіб, – 42 кв. м опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. м на сім’ю.

Соціальну норму житла для надання субсидій встановлено у розмірі 13,65 кв. м площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство.

Тепер передбачено застосування регіональних коригуючих коефіцієнтів до соціальних нормативів користування послугами газопостачання та електропостачання для індивідуального опалення. Для Рівненської області вони становлять: 1,079 для індивідуальних житлових будинків та 0,517 для багатоквартирних житлових будинків.

Встановлені також єдині для всієї України соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів. Нині норми споживання цих послуг для надання пільг і субсидій встановлюються органами місцевого самоврядування.

А от соціальний норматив споживання теплової енергії на опалення житла Постановою не передбачено. Для нарахування пільг і субсидій на оплату послуги з централізованого опалення застосовуються норми споживання, встановлені органами місцевого самоврядування.

Оскільки нарахування плати за централізоване постачання холодної і гарячої води у разі відсутності лічильників буде здійснюватися за нормами, затвердженими органами місцевого самоврядування, а пільги і субсидії надаватимуться на соціальний норматив, то передбачено, що нарахування плати за користування відповідними послугами для інвалідів війни у разі відсутності лічильників буде здійснюватися згідно із соціальними нормативами, встановленими постановою.

Зміни в порядку надання житлових субсидій

Внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, згідно з якими:

— комісії позбавляються права приймати рішення про надання субсидії на збільшену понад норму площу житла;

— передбачається враховувати дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які зареєстровані на житловій площі і декларують відсутність доходу, або доходи яких менші, ніж прожитковий мінімум;

— субсидія надаватиметься одному із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок, бо нині субсидія на загальних підставах призначається лише власнику житла;

— для осіб, які перебувають у шлюбі, зареєстровані і проживають окремо, субсидія призначається на соціальну норму житла (нині субсидія призначається без урахування додаткових 10,5 кв. м на сім’ю);

— сума субсидії, яку органами соціального захисту населення переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період;

— субсидія призначається, виходячи із соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється;

— якщо споживачів відключено від централізованого теплопостачання і населення для обігріву приміщень використовує побутові електроприлади, то для розрахунку субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи користування електропостачанням для індивідуального опалення.

Визначення розміру обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги, тверде паливо, скраплений газ

Новації такі:

— змінюється розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім’ї, який визначатиметься для кожного домогосподарства індивідуально залежно від сукупного доходу;

— виключаються положення щодо можливості зменшення обов’язкового платежу громадян внаслідок економного споживання послуг;

— перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється.

Розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги для отримувачів субсидії визначатиметься в такому порядку:

1) обчислюється середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців;

2) середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і таким чином визначається середньомісячний дохід на одну особу;

3) дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (у 2014 році – 1176 грн), тобто визначається співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;

4) отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15% (за базовий варіант взято обов’язкову плату за житлово-комунальні послуги у розмірі 15% доходу родини при доході на одного члена сім’ї на рівні двох прожиткових мінімумів), і таким чином визначається відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Приклад 1

У квартирі зареєстрована одна особа – пенсіонер. Розмір плати за житлово-комунальні послуги виходячи із соціальних норм та соціальних нормативів користування послугами становить 300 гривень. Пенсіонер не працює, пенсія за 6 місяців становить 12 000 гривень. Середньомісячний сукупний дохід становить 2 000 гривень (12 000 грн : 6 = 2 000 грн).

Визначається обов’язкова частка плати за послуги (%): 2 000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%

Тобто пенсіонер повинен сплачувати за житлово-комунальні послуги 255,2 грн
(2 000 * 12,76%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією (300 грн – 255,2 грн = 44,8 грн).

Приклад 2

У житловому приміщенні зареєстрована сім’я, що складається з двох пенсіонерів. Розмір плати за житлово-комунальні послуги, виходячи із соціальних норм та соціальних нормативів користування послугами, становить 400 гривень. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї – 2 500 гривень. Середньомісячний сукупний дохід на одну особу – 1 250 гривень (2 500 : 2 = 1 250 гривень).

Визначається обов’язкова частка плати за послуги (%): 1 250 : 1176 : 2 * 15% = 7,97%

Тобто сім’я повинна сплачувати за житлово-комунальні послуги 199,3 грн
(2 500 * 7,97%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією
(400 грн – 199,3 грн = 200,7 грн).

Приклад 3

У житловому приміщенні зареєстрована сім’я, що складається з чоловіка, дружини та двох дітей. Розмір плати за житлово-комунальні послуги виходячи із соціальних норм та соціальних нормативів користування послугами становить 400 гривень. Чоловік та дружина працюють, дохід за 6 місяців – 24 000 гривень. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї – 4 000 гривень (24 000 грн : 6 = 4 000 грн). Середньомісячний сукупний дохід на одну особу – 1 000 гривень (4 000 : 4 = 1 000 гривень).

Визначається обов’язкова частка плати за послуги (%): 1 000 : 1176 : 2 * 15% = 6,38%

Тобто сім’я повинна сплачувати за житлово-комунальні послуги 255,2 грн (4 000 * 6,38%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією (400 грн – 255,2 грн = 144,8 грн).

Із 1 жовтня буде проведено перерахунок раніше призначених (діючих) субсидій у зв’язку зі зміною відсотка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.
09 октября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

На Рівненщині 133 родин вже користуються компенсацією на послуги ЖКГ

З початку липня 161 сім’я звернулася за компенсацією на оплату послуг газопостачання, опалення та постачання гарячої води. 133 сім’ї вже користуються відповідними пільгами.

Малозабезпеченим сім’ям Рівненщини компенсують витрати на оплату комунпослу ...

Вже понад два місяці в Україні працює програма компенсації витрат на житлово-комунальні послуги. Вона була запроваджена Кабінетом Міністрів для найменш захищених верств населення у зв’язку з

Жителі Рівненщини заплатили за комуналку 324 мільйони гривень

Упродовж січня–травня 2014 населенням області сплачено за житлово-комунальні послуги, включаючи погашення боргів попередніх періодів, 324,9 млн.грн.

Профспілки Рівненщини невдоволені підняттям тарифів на послуги для населенн ...

Федерацію профспілок Рівненської області обурює підняття тарифів на житлово-комунальні послуги.

Жителі Рівненщини заборгували аж 155,8 млн.гривень за комунальні послуги

Упродовж січня–жовтня 2013р. населенням Рівненської області сплачено за житлово-комунальні послуги 487,2 млн.грн., включаючи погашення боргів попередніх періодів.
Популярные новости
Loading...