Пенсію платять не всім працюючим пенсіонерам

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Законодавство передбачає, що працюючі пенсіонери мають право на перерахунок пенсій через кожні два роки. Цей перерахунок здійснюється з першого числа місяця, у якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, коли він подав документи після 15-го.

Треба знати, що коли застрахована особа після призначення пенсії і далі працювала, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менше ніж 24-х місяців страхового стажу, набутих після призначення чи попереднього перерахунку пенсії, незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

Якщо ж застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії здійснюється не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) і заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Якщо пенсіонер далі працює і набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (чоловіки – 35 років, жінки – 30), за його заявою проводиться перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. При цьому ця норма не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», і які не досягли віку, встановленого ст. 26 цього Закону.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності ще працювала і набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена ч. 2 ст. 40 цього Закону для призначення пенсії (за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії).

При цьому треба знати, що розмір пенсії працюючого пенсіонера не перераховується у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили праце­здатність. Такий перерахунок проводиться лише після звільнення пенсіонера з роботи або припинення підприємницької діяльності.

В окремих випадках працюючим пенсіонерам пенсія узагалі не виплачується, а саме:

— достроково призначена пенсія з урахуванням ст. 26, 29 Закону України «Про зайнятість населення», п. «В» ч. 2 ст. 13 Закону України «Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЄС на екологічно безпечну систему» і ст. 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» у період до досягнення пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону;

— жінкам, які народилися після 1 жовтня 1956 року і скористалися правом дострокового виходу на пенсію після досягнення 55-річного віку зі зменшенням її розміру;

— за вислугу років (заборонено працювати за спеціальністю, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років);

— соціальна пенсія (крім соціальних пенсій інвалідам з дитинства).

Крім того, працюючим пенсіонерам в першу чергу індексується заробітна плата.

Отже, потрібно пам’ятати, що пенсіонери зобов’язані повідомляти органи Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсійної виплати або її припинення, зокрема про оформлення на роботу і звільнення з неї. Тому закликаю всіх пенсіонерів, хто все ще працює, перебуваючи на пенсії, але не повідомив про це органи Пенсійного фонду, невідкладно заявити про це письмово, щоб потім не мати проблем.

Микола НІМЧУК,
начальник управління Пенсійного фонду України в м. Рівне
03 октября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Пенсії за липень на Рівненщині виплатили майже на 50%

Станом на 11 липня 2014 року виплату пенсій та грошової допомоги профінансовано на 215,88 млн. грн. або 48,9 відсотка місячної потреби липня цього року. Пенсії виплачуються у терміни, визначені

Рівненськи мобілізованим зарахують час служби до стажу

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила директор Департаменту соцзахисту Рівненської ОДА Ольга Підкидач.

Ветеранам Рівненщини дадуть грошей

До Дня перемоги ветерани області отримають одноразову грошову допомогу.

Пенсії на Рівненщині виплачують вчасно

Березневі пенсії та інші грошові допомоги мешканцям Рівненщини вже профінансували майже на 200 мільйонів гривень.

Цьогоріч на Рівненщині тричі підвищуватимуть пенсії

92 млн. грн. отримали пенсіонери Рівненщини, щоправда, це трохи більше 20% від потреби на лютий.
Популярные новости
Loading...