Рівненський міський суд заступився за виховательку Будинку дитини

Вы согласны с этим?:
(голосов: 2)

Мешканка Рівного, котра працює вихователем у КЗ "Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини", в суді довела, що керівник комунального закладу безпідставно застосував до неї дисциплінарне стягнення за вчинок, який вона не робила.


Рівнянка Наталія Ковалінська звернулася за юридичною допомогою до центру права Рівненської обласної громадської організації "Комітет виборців України" в травні 2013 року. Вона поскаржилася на безпідставне застосування до неї роботодавцем дисциплінарного стягнення.


Згідно з наданими жінкою документами 25 квітня цього року одна з вихованок Будинку дитини під час заняття з логопедом отримала травму. Однак замість логопеда догану відповідно до наказу керівника закладу отримала вона як вихователь. Підставою для цього стало те, що згідно з посадовою інструкцією саме вона відповідає за життя і здоров’я дітей.


- В наказі, яким було винесено догану, мені в провину ставилося залишення дітей без догляду та нагляду, - розповідає Наталія Ковалінська. - Я з цим не погодилася, бо тоді з частиною групи ми пішли на прогулянку, а решта дітей перебували в цей час під наглядом логопедів, які проводили з ними свої заняття. І травмувалася саме та дитина, котра була під наглядом логопеда, а не моїм. Я ж фізично не могла одночасно стежити і за групою, яка на прогулянці, і за тими, хто займався окремо з логопедами.


Враховуючи такі обставини, юристи РОГО "Комітет виборців України" безоплатно підготували рівнянці позов до суду про скасування наказу щодо застосування дисциплінарного стягнення, а також представляли її інтереси в суді.


В результаті в грудні Рівненський міський суд своїм рішенням визнав незаконним і скасував наказ в.о. головного лікаря комунального закладу «Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини» про застосування дисциплінарного стягнення до виховательки.


-В цій справі є ще один цікавий суспільно важливий нюанс, на який у ході слухання звернув увагу представника Будинку дитини та присутніх і суд першої інстанції, – говорить виконавчий директор РОГО КВУ, адвокат Микола Глотов. – Як виявилося, в посадовій інструкції вихователя КЗ "Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини" встановлено його відповідальність за охорону життя і здоров’я дітей, за дотримання інструкцій з організації охорони життя і здоров’я дітей, техніки безпеки та життєдіяльності. Водночас у посадовій інструкції логопеда така відповідальність, у тому числі за травмування дітей, не встановлена. Це є суттєвою прогалиною в нормативно-правових документах подібних закладів. І якщо такі випадки виявляться, їх потрібно невідкладно усувати.


Між іншим, пані Наталія вже кілька років є «неугодною» для свого керівництва. Адміністрація закладу неодноразово впродовж останнього часу чинила різні дії, аби позбутися її: припиняли виплату доплат до зарплати, знімали вищу категорію спеціаліста, виписували безпідставні догани, щоб звільнити з роботи. Весь цей час жінка мусила постійно відстоювати свої трудові права. Так, наприклад, навесні цього року вона змогла відсудити з роботодавця більше 17 тисяч гривень. Тож своїм прикладом рівнянка вкотре довела, що свої права можна і варто захищати, якщо не боятися і вчасно звертатися за допомогою до кваліфікованих юристів. Про це повідомляє прес-служба РОГО КВУ.
Источник: vse.rv.ua
18 декабря 2013 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

7 років отримав за умисне вбивство дружини мешканець Рівненщини

Вироком Березнівського районного суду від 28.11.2013 жителя м.Березне визнано винним у вчиненні умисного вбивства своєї дружини та засуджено до позбавлення волі строком на 7 років.

Немовляті з Рівненщини зупинили серце на вісім годин

Таїсії Блищик із села Великі Телковичі на Рівненщині зробили операцію на серці того дня, коли народилася, 21 листопада.

Як мистецтво рятує рівненських дітей та їх батьків

Сцена лікує. Це ще раз підтверджують діти з порушеннями опорно-рухового апарату. Вихованці профільного центру навчаються у літературно-мистецькому клубі "Крок". Сьогодні діти влаштували творче свято

З 10 грудня у Рівному безкоштовно навчатимуть як користуватися "Скайпом" ...

Саме 10 грудня о 14 год. в приміщені Рівненської обласної бібліотеки для дітей (вул. Відінська, 13) відбудеться урочисте відкриття Центру вільного доступу до Інтернету.

На конкурс листівок надійшло більше трьох десятків робіт

На Рівненщині триває арт-конкурс для дітей «Намалюй свято».
Популярные новости