Новости Ровно / Общество / На Рівненщині відбулась археологічна експедиція «Дорогобуж-2014»

На Рівненщині відбулась археологічна експедиція «Дорогобуж-2014»

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
З 11 по 26 серпня 2014 року 12 юних археологів взяли участь у щорічній дитячо-юнацькій археологічній експедиції «Дорогобуж 2014», організованій Рівненською філією ДП НДЦ «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАНУ поблизу с.Дорогобуж Гощанського району Рівненської області. Про це повідомляє Управління освіти й науки.

Цей населений пункт віддавна є привабливим об’єктом для археологів, тому що впродовж віків мав значуще місце в історії нашого краю.

Під час експедиції гуртківці практично ознайомились з методикою проведення польових археологічних робіт, зокрема археологічної розвідки. Так, ними було закладено дві розвідкові шурфи в різних місцях урочища поблизу Успенської церкви XIV-XVI століття. Культурний шар на місці розкопок потужністю 0,8-0,9 м був доволі насиченим археологічним матеріалом.Це,насамперед, уламки глиняного посуду (стінки, вінця, денця), керамічні кахлі для оздоблення печі, частина скляного браслету, накладки для мисливського ножа, монети. Однією із найцікавіших знахідок є кресало та кресальний камінь.

Із комплексу знахідок юними археологами було зроблено висновок, що свої розкопки вони проводили на місці, де знаходилась споруда польсько-литовського часу, і ця територія є перспективною для дослідження у наступному польовому археологічному сезоні.
Працюючи в експедиції, школярі не тільки навчилися знаходити археологічні матеріали під час розкопок, але й освоїли техніку проведення оглядової розвідки на полях навколо урочища з метою виявлення підйомного археологічного матеріалу. Крім того, навчилися опрацьовувати здобуті матеріали: шукати, відбирати найбільш цінне, описувати та шифрувати.
31 августа 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Молоді конструктори з Рівного перемогли у змаганнях із судномодельного спор ...

У Рівному підбили підсумки  відкритих обласних змагань учнівської молодої з судно модельного спорту (моделі 600 мм). Вони  тривали упродовж двох днів 7 та 8 липня у дитячо-юнацькій спортивній школі

"Спіймав яму": у ДАІ Рівненщини проводять нараду

Захисти права водіїв та правильно оформи матеріали автопригоди.

Більше 5 тисяч осіб складали ЗНО з історії на Рівненщині

20 червня 2014 року у 22 визначених пунктах тестування проведено зовнішнє незалежне оцінювання з історії України.

У Рівненському музеї показали писанку, якій вже 950 років

Унікальну писанку представили у рівненському краєзнавчому музеї. Науковці стверджують, експонату майже тисяча років. Знайшли її археологи під час розкопок басейну Хрінницького водосховища. Це чи не

На Рівненщині реставрували давньоруську булаву

Віднині відвідувачі культурно-археологічного центру «Пересопниця», можуть побачити як виглядає автентична княжа булава, що у XII-XIII століттях символізувала владу.
Популярные новости